ODHALTE SE MNOU TAJEMSTVÍ GLOBÁLNÍHO FINANČNÍHO A BANKOVNÍHO KORPORÁTU (15)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

23.05.2024 Exkluzivně

Sám Morgan měl také rezervaci na cestu lodí, ale jak se vždy předpokládalo, na poslední chvíli změnil plán kvůli takzvanému "špatnému zdravotnímu stavu" a ve stanovený čas se v Southamptonu nedostavil, takže jeho osobní kajuta zůstala prázdná, když obrovská loď 10. dubna 1912 odpoledne odjížděla ze southamptonských doků k radosti jásajících davů na nábřeží. Je snad také příznačné, že Morgan nařídil, aby byla na poslední chvíli z lodi vyložena také drahá sbírka bronzů, kterou zakoupil v Paříži? A mimochodem, Morgan byl o několik dní později spatřen ve svém oblíbeném francouzském letovisku Aix les Bains se svou milenkou a vypadal, že se těší nejlepšímu zdraví.

Další podivnou anomálií je, že Titanic skutečně vyplul na svou první plavbu jen zhruba z poloviny naplněný s 2 224 cestujícími, a to uprostřed měsíc trvající stávky za uhlí v Británii, která v podstatě znemožnila uskutečnit 95 % plánovaných plaveb přes Atlantik. Mnoha zájemcům o lístky do první třídy byly nevysvětlitelně nabídnuty pouze kajuty druhé třídy, přestože mnoho kajut první třídy zůstalo prázdných, což mnoho potenciálních cestujících od plavby odradilo. A jak je dnes již dobře známo a zdokumentováno, pro plný počet cestujících a posádky nebyl dostatek záchranných člunů a některé z nich v každém případě opouštěly loď naplněné jen z jedné čtvrtiny, a tato skutečnost mohla být při realizaci Morganova mistrovského plánu plně využita.

Kapitán podivně nařídil vypustit bílé světlice, i když dobře věděl, že mezinárodní standardní barva nouzových světlic je červená. Titanic měl plný počet bílých, modrých a červených světlic. Ostatní lodě bez bezdrátových vysílačů, které proplouvaly na dohled od těchto světlic, byly záměrně zmateny a myslely si, že ti na palubě Titaniku možná pořádají ohňostroj. To vše bylo samozřejmě také součástí plánu. Knihu a stejnojmenný celovečerní film, které jsou nejvíce zodpovědné za dnes rozšířené mýty o Titaniku, vydanou v 50. letech 20. století, a stejnojmenný celovečerní film "A N

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly