Nukleární zbraň vytváří elektromagnetický pulz

         Veliká nukleární detonace způsobuje bezprostředně výron gama paprsků od nukleárních reakcí na zařízení. Jejich fotony se stávají výrobcem vysoké energie volnými elektrony podle Comptonova rozptýlení ve výšce mezi 20-40 km. Ty jsou zachyceny magnetickým polem zeměkoule a uvolní prostor pro vznik proudění elektrické vibrace. Toto proudění je asymetrické všeobecně a pružně stoupá. Prudké stoupání vzniklé radiace vibrací elektromagnetického pole vyvolá elektromagnetický pulz, protože elektrony jsou zachyceny současně vytvářeným velkým elektromagnetickým zdrojem radiace držícího pohromadě.

      

       * Tento pulz může mít snadno rozpětí celého kontinentu, jehož radiace může ovlivnit systémy na zemi, ve vodě a vzduchu. První záznam EMP doprovázel nukleární test ve vyšších nadmořských výškách v jižním Pacifiku a způsobil kolaps i na vzdálené Havaji. Signál od podobné události se rozprostře po celém horizontu a může představovat bod zrodu a počátku!

 

        *Podle Comptona, EMP produkuje elektrony typicky krajní, kolem jedné mikrosekundy. Jejich signál se nazývá HEMP. Sčítáním okamžitých pulzů rozptýlených gama paprsků i jejich pružných částí, vyrobí neutronová zbraň časově prostřední signály v délce jedné mikrosekundy do jedné sekundy.

       Energetické zbytky vstoupí do ionosféry vytvářením nových iontů, odtrháváním elektronů vzájemným, velkým žárem (E-region). Z důvodů otáčení geomagnetického pole se zvedá produkce pozdějších magnetohydrodynamických pulzů (MHD), obecně nazývaných EMP.

 

       *Zbraňová plazma je především nepatrným vodičem; geomagnetické pole může prostoupit jejím objemem a být přemístěno. Touto podnětnou deformací bylo geomagnetické pole poznamenáno světu ve známém případu STARFISH testu. Je spolehlivé svou velikostí od signálů těchto procesů, rozlohou není velké, ale systémy spojuje dlouhými liniemi (na příklad liniová schopnost, telefonní dráty, anténní aj.). Je to ale riskantní pro rozsáhlou velikost proudění indukce.

        Sčítáním efektů od MHD-EMP,může být poškození nechráněného civilního i vojenského systému, závislého na dlouhé linii kabelů. Jeho porucha, nebo zmatení, může být závislé na více komplikacích detailů běžných drah a vnitřních elektrických spojů i analýze předtím.

 

       *Technologie konstrukce vzniku simulace signálem 10 nanosekund, je dobře znám. Je delší, než od skutečného HEMP signálu. Od roku 1985 měly USA používat nový EMP standart, který požadoval formu vlnění při úrovní hrozeb vzniku spuštění pod několik nanosekund. Hrozba úrovní simulace, donutí doplnit techniku, pro vybudování odolnosti systému proti brzkému HEMP signálu. Velkou hrozbu představuje předčasný HEMP ve vyšší nadmořské výšce, kde systém může být vyřazen dalším nukleárním výbuchem. Pro podporu útoku HEMP signály,musí být použito minimálně jedna megatuna zařízení, což potvrdilo použití v první válce v Perském zálivu 1991 na odstranění elektroniky protivzdušné obrany Iráku.

 

        *Zdroj regionálního elektromagnetického pulzu (SREMP) je vyroben v nízké nadmořské výšce nukleárním výbuchem. Efektivní svislá síť elektronového proudění je formována asymetrickým působením elektronů v atmosféře a půdě, rozkladem tohoto proudění, vypouštěním a pulzy od elektromagnetické radiace a řízením svislého proudění.

        Asymetrie od exploze v nízké nadmořské výšce nastává, protože některé elektrony vysílané dolů jsou v pasti vrchních, milimetr od země. Jiné stoupající nahoru mohou cestovat na dlouhou vzdálenost v atmosféře, ionizováním a dělením nábojů. Oslabená asymetrie může existovat až ve vyšší nadmořské výšce explozí, způsobenou"zhuštěnou"stoupající atmosférou s elektrony.

 

       *Regionální zdroj na vrcholu elektrického pole je větší,než 105V/m a na hrotu magnetického pole je více,než 4000A/m, může existovat.Toto je velmi rozsáhlé,než od HEMP a přivede do úzkých větší hrozbou pro vojenský i civilní systém a afektovaný region.Povrch země je také vodičem elektřiny a zásobuje ji vracenými elektrony ke krajní části regionu, směrem k bodu výbuchu.Kladné ionty,které se přemísťují na kratší vzdálenosti,než elektrony a nižší rychlostí,zůstávají pozadu a míchají se s elektrony vracející se skrz půdu.

        Takto silné magnetické pole bylo vytvořeno na Ground Zero 11. září 2001 v Novém Yorku (WTC) !!

        Jestliže nukleární detonace se stala blízko zemského povrchu (sedm suterénů), cílem SREMP nemělo být lokalizování vzdáleným elektromagnetickým polem, ale spíše dosadit elektromagnetickou indukci na region. V tomto režimu elektrického a magnetického pole, svislé proudění radiace není dlouhé, ani vzdálenost k dalšímu svislému proudění a dalším analytickým nástrojům, kterými rozumíme EM pole a spojujeme prosté ploché vlny v případech krátce používané. Radiace EM pole spadne doslova prudce, tím více, čím je větší vzdálenost od regionu uložení, blízko toku EMP nejevícího se ke vstupu do bodu zdroje.

 

       *Výsledkem je, že region Dolní Manhattan silně poškozený, mohl mít vyrobené EMP 3-8 km od místa výbuchu ve WTC. V tomtéž regionu, úkryt struktury elektrického vybavení je také pravděpodobně zle poškozený od úderu a poryvu. Ve shodě se třetím vydáním knihy Efekty od nukleárních zbraní podle S.Glastona a P.Dolana, hrozba poškození elektrického a elektronického systému od stěny elektromagnetického pole výbuchem EMP, může být rozlohou rozsáhlý s odstupem, při kterém je vrchol stlačený výbuchem náloží od jedné megatuny, což je úder 1 kg na 6,47 cm2 (bylo tam dum, dum, což slyšeli někteří svědci v suterénech).

 

       *Jeden ojedinělý rys SREMP je vysoce zpožděná voltáž, která může být vyrobená na dlouhé linii, nejdříve v 0,1 sekundě. Tento tlak může vyrobit rozsáhlé zpožděné proudění od povrchního štítu systému a tato ochrana proti tlaku je velmi nesnadná. Efekt SREMP jsou jedinečnými od těchto nukleárních zbraní!

 

       *Během studené války, účinky SREMP byly chápány, jako hrozba elektrickému a elektronickému systému s tvrdostí zasažení, jako od raket, snadněji vyslané. Efekt SREMP je pouze použitelný, kdyby cílem bylo prvotní poškození od úderu, poryvu a teplotního pulzu. Již v roce 1967 byla objednávána zbraň MRR, minimalizující tok neutronů s vnitřní indukovanou aktivitou, později s minimálním zbytkovým zářením, což se využilo 11. září k plné spokojenosti iniciátorů Bush-Cheney!


Doslov: Autoři na US internetových stránkách poukazují pouze zastřeně na využití zbraně v určité události (např. stalo se, možné použití, nebo není uvedené datum).


Sestavil Petr Gabriel.

http://www.fas.org/nuke/intro/nuke/emp.htm