NIKOLA TESLA - O TOM, CO MOŽNÁ NEVÍTE - SPECIÁL (1)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.01.2019 Exkluzivně

Vzhledem k tomu, že aktuálně máme rozpracovaný materiál zabývající se spíše potlačenými informacemi o Nikolu Teslovi a jeho životě, rozhodl jsem se zvlášť v rámci samostatného materiálu napsat tento speciál, který se věnuje poměrně zajímavýmI souvislostemI mezi Nikolou Teslou a současným americkým prezidentem Donaldem Trumpem, resp. jeho rodinou. Netajím se s tím, že jde o více méně spekulativní hypotézu, ale v duchu známého „na každém šprochu pravdy trochu“, si myslím, že hlubší zamyšlení se nad hlavním tématem tohoto materiálu, by nemuselo být vůbec od věci.

Začnu jednoznačně daným faktem. Strýc amerického prezidenta Donalda Trumpa, se jmenuje John G. Trump. Působil poměrně dlouhou dobu jako profesor elektrotechniky na „MIT“ (Massachusetts Institute of Technology) a to od roku 1936 až do svého důchodu v roce 1973. Z odtajněné dokumentace je úzké skupině osob velmi dobře známo, že někdy v lednu 1943, byl profesor Trump ze strany „FBI“ vyzván k posouzení odborné dokumentace, kterou po sobě Nikola Tesla zanechal. Stalo se tak sotva týden po jeho smrti.

K jistému okruhu zasvěcených osob, ze stejné kategorie stále utajených dokumentů, pronikly ještě další informace, které profesora Trumpa spojují s jinou zvláštní událostí, ke které v USA došlo – jde o zřícení neznámého objektu v roce 1947 nedaleko RoswelluTexasu. V memoriálech, které vydala „National Academy of Engineering“ (https://www.nap.edu/read/1384/chapter/58#333), začal John Trump pod hlavičkou „MIT“ spolupracovat s jiným vynikajícím americkým vědcem – profesorem Robertem Van de Graffem, který byl ve své době průkopníkem zcela nového oboru zabývající výrobou a praktickým využitím super-vysokého napětí. Po získání doktorátu  pod Van de Graffem v roce 1933, se Trump stal docentem v roce 1936 a plnohodnotným profesorem na „MIT“ v roce 1952.

V „pamětných memoárech“, se mimo jiné dočteme toto:

Ve výzkumu Johna Trumpa dominovaly dve oblasti: izolace super-vysokého napětí ve vakuu a stlačených plynech a bi

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly