NEJSTARŠÍ PYRAMIDA NA SVĚTĚ JE PRÝ OFICIÁLNĚ STARÁ AŽ 28 000 LET!

V některém z minulých článků bylo uvedeno, že někteří odborníci se domnívají, že egyptské pyramidy v Gíze jsou staré více než 10 000 let. Ačkoli doktrína tvrdí, že král Cheops a další králové nechali tyto monumenty postavit jako pohřebiště ve 4. dynastii zhruba před 4 600 lety, absence mumií v pyramidách je anomálií a také se zcela odchyluje od tradičních pohřebních rituálů všech ostatních faraonů. Místo bohatě zdobených pohřebních komor nacházíme v gízských pyramidách pouze prázdné a nezdobené komory. Egyptologové tvrdí, že poklady a mumie dávno ukradli vykradači hrobů, ale pro takové tvrzení existuje jen málo důkazů.

Absence mumií králů vedla k většímu zájmu o alternativní teorie o účelu pyramid. Existují důkazy, že představují obří energetické stroje nebo fungují jako úložiště starověkých znalostí. V roce 2018 bylo například vědecky potvrzeno, že Velká pyramida je schopna soustřeďovat elektromagnetickou energii. Proč by to památka, která měla být postavena jako hrobka, dělala? Podle studie Velká pyramida soustřeďuje elektromagnetickou energii ve vnitřních komorách a pod svou základnou, kde se nachází třetí komora. Tato záhadná vlastnost by mohla dokázat, že na mnoha mýtech a legendách o metafyzických vlastnostech pyramid je skutečně něco pravdy. Toto nové zjištění tak přináší nové myšlenky o skutečném významu a účelu těchto jedinečných starověkých staveb.

Projekt ScanPyramids již dříve oznámil objev několika tepelných anomálií v roce 2015, které byly zjištěny pomocí infračervené technologie. Nejvýznamnější anomálie se nachází ve Velké pyramidě na úrovni základny pyramidy. Na východní straně Velké pyramidy v blízkosti základny byly měřením zjištěny vyšší než průměrné teploty a vědci tento objev označují za "obzvláště působivý"! Velkou otázkou je, co by se za těmito kamennými bloky mohlo skrývat. Další tepelné anomálie se nacházejí v horní polovině Velké pyramidy a i tyto oblasti by měly být dále zkoumány, neboť jsou známkou několika neznámých dutin ve starověké stavbě, které možná představují i průchody do dosud neobjevených komor. Je těžké říci, proč se tyto tepelné anomálie v pyramidě objevují, protože je již dlouho známo, že uvnitř památky obvykle panuje stálá teplota 20 °C.

Tato nová zjištění konečně dokazují, že účelem Velké pyramidy může být působit jako generátor energie, který soustřeďuje a zesiluje přírodní zemské energie. Skeptici dříve tvrdili, že něco takového není možné, ale nyní se objevily důkazy. Podle dostupných údajů z programu ScanPyramids se v pyramidě nacházejí další dutiny, které soustřeďují elektromagnetickou energii. Existují důkazy o tom, že z neznámého zdroje pod pyramidou stoupá teplo, které lze měřit a které archeologové uznávají. Práce týmu ScanPyramids prokázala, že Velká pyramida v Gíze je záhadná starověká stavba, která je stále plná tajemství, jež lze odhalit pouze pomocí moderní technologie. Od roku 2015 a 2018 nebyly v tisku zveřejněny žádné další informace o těchto tepelných anomáliích, elektromagnetických energiích a záhadných dutinách ve Velké pyramidě.

Součástí pyramid v Gíze je vápenec, žula a dolomit a tyto materiály se používají také při výrobě elektrických kabelů. Badatelé pyramid předpokládají, že tyto vlastnosti stavebních materiálů pyramid umožnily již dávno vedení silných elektrických nábojů na vrchol pyramid. Říká se, že na Velké pyramidě byl kdysi klíčový kámen z ryzího zlata. Vynálezce Nikola Tesla koncem 19. století znovu objevil některé principy této energie pyramid a zjistil, že starověké kamenné pyramidy byly postaveny nad podzemními zdroji vody. Teslovým cílem bylo přenášet elektřinu bezdrátově a tento princip byl zřejmě ve velkém měřítku využíván již před tisíci lety. Stavitelé pyramid volili specifické stavební materiály, které byly pro tuto výrobu energie nezbytné.

Protože dnes již dochází k přehodnocování, otevírá se možnost, že Velká pyramida nebyla postavena jako pohřebiště krále, ale je ve skutečnosti výsledkem stavebních dovedností vyspělé civilizace, jejíž znalosti a možnosti přesahují naše současné chápání. Mnohé nasvědčuje tomu, že pyramida představuje také astronomickou observatoř a starověký kamenný kalendář, který odráží pohyby některých nebeských těles. Pokud je tomu tak, vysílají nám starověké pyramidy signál o ztracené civilizaci z minulosti, která disponovala vynikajícími znalostmi o Vesmíru. Takzvané vzdušné šachty v komorách ukazují přímo na hvězdné systémy Sírius a Orion, které byly považovány za místa bohů.

Pyramidy v Gíze byly po tisíce let duchovním centrem a sloužily jako zásobárna vědomostí, protože při jejich stavbě se zohledňovala nejen matematika, astronomie nebo inženýrství, ale také duchovno. Je možné, že stavitelé použili technologii, která změnila strukturu horniny na molekulární úrovni, aby ji bylo možné snáze tvarovat a přepravovat. Starověcí stavitelé by dokázali tvrdý kámen o hmotnosti několika tun opracovat snadno a jako hlínu, což by vysvětlovalo dokonalou přesnost, s níž byly zhotoveny nejen pyramidy, ale také obelisky a kolosální sochy. Stopy po velkých strojích, které byly použity k dosažení tak neuvěřitelných výkonů, jsou na památkách patrné dodnes. Například sarkofág královské komory byl vytvořen přesným jádrovým vrtáním za použití tun tlaku. Přijetí myšlenky, že byla použita vyspělá technologie, ničí představu, že Egypťané své monumentální stavby vytvářeli primitivními měděnými nástroji.

Kromě toho archeologové již objevili nevhodné artefakty na místech předdynastických kultur. Jedná se o tzv. artefakty mimo místo, které nelze vysvětlit běžnými teoriemi o vývoji těchto kultur. Mezi tyto artefakty patří tisíce unikátních nádob a váz z tvrdého kamene, jako je diorit, nebo duté trubice z lapisu lazuli, který nepochází z Egypta, ale z Afghánistánu. Ve 20. letech 20. století archeologové vykopali v Sakkáře odhadem 40 000 unikátních nádob, které byly uloženy v krabicích. Jak byly vyrobeny, zůstává záhadou, protože ani pomocí ultramoderních technických metod není možné takové předměty okopírovat! Vedle nejstarších lidských kostí byly nalezeny železné korálky, což naznačuje, že zpracování železa bylo známo již v předdynastickém období. Stopy po opracování mechanickými pilami a jádrovými vrtáky dokazují, že ke stavbě kolosálních konstrukcí nebyly použity primitivní nástroje, protože se k tomuto účelu nehodí.

Tyto stopy spíše ukazují, že složitost práce lze vysvětlit pouze pomocí obrovských nebo jemně seřízených strojů, které pracovaly s mimořádnou přesností, nebo dokonce s počítačovou přesností! Mechanické stroje byly tedy pro vytvoření památek nezbytné, protože jak jinak by mohli dělníci tak precizně a naprosto bezchybně opracovávat a vztyčovat jednotlivé objekty vážící tisíce tun, jako jsou kamenné bloky, obelisky a sochy? Tato teorie opět zapadá do myšlenky ztracených civilizací a do teze o dávných kosmických cestovatelích, která tvrdí, že mimozemské bytosti navštívily a kolonizovaly Zemi již dávno a jejich vliv umožnil vznik prvních starověkých lidských civilizací, aniž by vykazovaly jakékoli známky předchozích kultur. Starověké pyramidy se nacházejí i v jiných částech světa, kde rovněž existují mýty o dávných kosmických cestovatelích a záhadné archeologické nálezy svědčí o jejich přítomnosti. V textech a uměleckých ztvárněních jsou zmiňovány a dochovány předměty, které se podobají moderním létajícím objektům, a existují dokonce i obrazy a postavy astronautů.

V těchto tradicích jsou zmiňovány také kataklyzmata, která jsou považována za příčinu zničení pravěkých kultur. Historici se domnívají, že sopečné erupce, záplavy, zemětřesení nebo dopady meteoritů způsobily v minulosti rozsáhlou zkázu, která vedla k zániku globálních civilizací, po němž zmizely z dějin. Na celém světě se stále pracuje na rozluštění fragmentů starověkých textů s cílem rekonstruovat záhadnou historii lidské civilizace. Vodní eroze na Velké Sfinze naznačuje, že tento monument je mnohem starší, než se tradičně předpokládalo. Pokud je starší než 10 000 nebo dokonce 12 000 let, pak byla postavena v době, kdy Egypt ještě nebyl pouštní oblastí. Některé teorie naznačují, že architektonické prvky starověku byly vytvořeny vyspělými stroji mimozemských bytostí, které byly starověkými lidskými kulturami uctívány jako bohové. Poskytovaly lidem tohoto světa technologie, znalosti a duchovní moudrost, a proto pro ně byly stavěny chrámy.

V současné době vyvolávají v tisku rozruch zprávy o tom, že nejstarší pyramida na světě je nyní stará více než 15 000 let a podle různých metod datování stáří možná dokonce téměř 30 000 let! Tento časový rámec rozmetává všechny teorie, podle nichž naše civilizace začala přibližně před 6 000 lety, a stavbu nejstarších pyramid klade do doby kamenné. Toto je záhadná pyramida Gunung Padang (viz. obr.výše) v Indonésii. Ta je nyní oficiálně nejstarší stavbou na světě vytvořenou člověkem a nachází se na kopci na ostrově Jáva. Na její vrchol vedou schody a terasy a archeologové zatím jen poškrábali povrch stavby. Gunung Padang v překladu znamená "Hora osvícení" a dokazuje, že prehistorická civilizace přeměnila přírodní kopec na stavbu ve tvaru pyramidy. Měření ukázala, že uvnitř pyramidy se nacházejí velké komory vyplněné neznámými předměty.

Pokud je tato stavba skutečně stará až 28 000 let, je více než dvakrát starší než megalitická lokalita Göbekli Tepe v Turecku, která před několika lety překonala archeologický časový rámec svým stářím více než 11 000 let. Hloubka nejhlubších částí pyramidy Gunung Padang se odhaduje na 30 metrů pod povrchem. V průběhu tisíců let byly novější stavby postaveny na starších, což se mohlo stát i na náhorní plošině v Gíze. Záhadní stavitelé, které podle archeologů údajně tvořily skupiny lovců-sběračů z doby kamenné podobně jako v Göbekli Tepe, měli pozoruhodné stavební dovednosti. Archeologové se podrobněji nevyjadřují k tomu, jak kultury doby kamenné tyto dovednosti získaly, protože tyto stavební dovednosti musely projít delším vývojem, který předpokládá sedentarizaci a zemědělství.

Gunung Padang představuje pozoruhodný pozůstatek kultury stavitelů pyramid, kteří v pravěku po mnoho tisíciletí přetvářeli horu a poté svou stavbu zřejmě záměrně pohřbili, podobně jako Göbekli Tepe. Neznámé kultury se tedy musely na ostrově Jáva opakovaně usazovat po tisíce let, aby opravovaly a přetvářely pyramidovou stavbu. Vzhledem k tomu, že podzemní komory jsou až 15 metrů dlouhé a 10 metrů vysoké, není jasné, zda za stavbu byli zodpovědní lidé, píší vědci! Plánuje se, že archeologové se do těchto komor brzy provrtají a pak pomocí kamer zjistí, co se tam dole skrývá.

Během poslední doby ledové vytvořili neznámí stavitelé na kopci podzemní komory, které měly zapečetit neznámé předměty. Prozatím zůstává nejasné, co jsou tyto předměty zač a jaký je účel pravěké stavby. Archeologové ve studii píší, že stavitelé patřili k dávné civilizaci, která je nejstarší v historii. Její příslušníci prý pyramidu postavili "primitivními ručními nástroji" z kamene, ale nepochybně disponovali pozoruhodnými stavebními dovednostmi, které se s hypotézami o lovecko-sběračské civilizaci nedají srovnat. Megalitické stavby se tedy v odlehlých částech světa stavěly přinejmenším od poslední doby ledové. A toto zjištění zpochybňuje platný předpoklad, že lidská civilizace a rozvoj pokročilých stavebních technik se objevily až v pozdějším teplém období a s nástupem zemědělství před zhruba 11 000 lety. O stavitelích Gunung Padanig není známo prakticky nic, kromě toho, že vytvořili složitou stavbu, která se vyrovná pyramidám v Gíze, protože má podzemní komory a dutiny. Je zapotřebí dalšího mezioborového výzkumu, abychom přišli na kloub skrytým tajemstvím této civilizace.

Představa, že se starověké civilizace na celém světě vyvinuly z primitivního stavu do vyspělého, je názorem akademických vědců, kteří se snaží obhájit zavedenou historiografii, jež je nám předkládána ve školách a učebnicích dějepisu jako konečná pravda. Nové výsledky výzkumu tímto zastaralým pohledem na svět otřásají a vyvracejí ho řadou faktů shromážděných mezinárodními badateli. Ta ukazují, že starověké civilizace existovaly již v době ledové a byly mnohem vyspělejší, než si naši vědci dokáží představit. Tito lidé znali principy elektřiny, chemie, metalurgie, fyziky, matematiky a astronomie a v žádném případě nebyli primitivní.