NEDOVOLTE MODERNÍMU SVĚTU, ABY VÁS ZABÍJEL (2)

Cannington Helen

Cannington Helen

autor

09.02.2021 Různé

Toto se stane s vašim tělem, když jíte maso spolu s bramborami  

Jíte maso a brambory společně v rámci jednoho jídla? Pokud jste vegetarián, odpovíte určitě „ne“, ale pro miliony lidí je to něco, nad čím by se pravděpodobně nikdo dvakrát nepozastavil. Společná konzumace masa a škrobů, jako jsou brambory, by mohlo vážně poškodit vaše tělesné funkce. Nauka o kombinování potravin není dobře známá, přesto mnoho naturopatických lékařů objevilo několik překvapivých vzorců a pravidel upevňujících zdraví. Jedním z největších zákazů je současné kombinování masa, jako je steak, se sacharidy s vysokým obsahem škrobu, jako jsou brambory, nebo dokonce žemle, servírované s vašimi hamburgery. Dr. Wayne Pickering podotýká, že „škroby vyžadují pro trávení zásadité zažívací prostředí“, ale maso, jako jsou steaky, potřebuje ke svému strávení silné kyseliny. „Pokud byste do žaludku v průběhu trávení steaku a podobně vložili ruku, je velká šance, už byste ji neměli. Kyselina má vysokou koncentraci...“

 Když v tomtéž jídle kombinujete maso a škroby, říká doktor Pickering, chemické pochody vašeho těla je vůbec míchat neumožňují. „Dojde k neutralizaci... Co se vlastně stane? Pokud tělo jídlo nestráví... prochází jím (nestrávené) a působí všude nejrůznější potíže.“ Ty mohou zahrnovat pálení žáhy, nepříjemné nadýmání, kyselý reflux, vážné zažívací potíže a mnoho dalších. Aby toho nebylo málo, vaše tělo bude ochuzeno o klíčové živiny z pokrmu, který jste právě jedli. Oddělení masa od brambor (nebo pečiva od masa) je jedním z vysoce účinných způsobů, jak dokázal dr. William Howard Hay, zakladatel Hayovy diety, znovu upevnit své zdraví a zhubnout. Vážil 102 kg a trpěl nejrůznějšími zdravotními potížemi, včetně rozšířeného srdce, což zjistil při pokusu chytit rychle jedoucí vlak.

Pomocí jednoduchého plánu nejíst bílkoviny jako maso spolu se škroby, se začal léčit a asi za 3 měsíce zhubl asi 23 kg, zatímco se zotavoval ze svého život ohrožujícího srdečního onemocnění. Dr. Hay pokračoval v tvorbě Hayovy diety a zbytek už je historií. Stačí říci, že pokud jste si na sobě všimli některého z výše uvedených příznaků nebo jste měli zdravotní problémy podobné jako dr. Hay, možná nastal správný čas, abyste přestali jíst maso spolu s bramborami a zjistili, jak velké rozdíly zaznamenáte. Zdraví je komplexní stav, ale nakonec by vám tato jednoduchá změna mohla skutečně zachránit zdraví, o životě ani nemluvě.

 

Lidé používající toxické produkty osobní péče jsou "největšími znečišťovateli" vzduchu v kancelářích   

Nedávná studie týmu vědců z americké Purdue University odhalila problém znečištění vzduchu ve vnitřních prostorách v důsledku toxinů uvolňovaných z produktů osobní péče. Emitovanými látkami jsou těkavé organické sloučeniny (VOC), které se běžně vyskytují v čisticích a dezinfekčních prostředcích, a mimo jiné také v kosmetice a deodorantech. Výzkumný tým analyzoval data shromážděná systémem senzorů, který nainstalovali do sdílených kancelářských prostor v univerzitních laboratořích Ray W. Herricka. Systém byl navržen tak, aby kontroloval přítomnost těkavých organických látek. Lze jej také použít k analýze toho, jaký mají lidé vliv na kvalitu vzduchu ve vnitřním prostředí v reálném čase.

„Naše předběžné výsledky naznačují, že v moderním kancelářském prostředí jsou dominantním zdrojem těkavých organických sloučenin lidé,“ uvedl Brandon Boor, odborný asistent stavebního inženýrství na Purdue. Boor poznamenal, že některé ze sloučenin byly ve vnitřních prostorách aktuálně přítomny v mnohem vyšších koncentracích. Jednou z těchto sloučenin byl izopren. Tato látka, jak uvedli vědci, byla identifikována v dechu lidí pracujících v kanceláři. Další sloučenina, ozon, byla rovněž detekována uvnitř kanceláře. Tato látka – používaná mimo jiné ke zpracování chemického odpadu a bělení papíru – je sama o sobě nebezpečná pro lidské zdraví. Podle vědců se však ve vnitřním prostředí stává ještě škodlivější. Děje se tak proto, že interaguje s monoterpeny, což je třída sloučenin přítomných ve slupkách citrusových plodů.

Když ozon interaguje s monoterpeny, tvoří různé částice, z nichž některé mohou dokonce pronikat do plicní tkáně a hluboko v ní uvíznout. To z něj podle výzkumníků činí zdravotní hrozbu. Co je ještě znepokojivější, izopren a další těkavé sloučeniny mají tendenci setrvávat v kanceláři i poté, co ji lidé opustí. Uvádíme zde několik kroků, které lze podniknout k odstranění znečišťujících látek z vnitřních prostor: Otevřete okna a nechejte dovnitř proudit vzduch a sluneční paprsky, kdykoli je to možné. Přidejte zelené rostliny. K odfiltrování toxinů ze vzduchu jsou vhodné určité pokojové rostliny, jako jsou tchynin jazyk, potos neboli šplhavice, kořenokvětka neboli domácí štěstí, zelenec chocholatý a rostliny druhu Monstera. Dobře snášejí prostředí s nízkým osvitem, takže jsou ideální pro kanceláře nebo jiné vnitřní prostory. Používejte éterické oleje. Oleje z levandule, citronové trávy a pomerančových květů účinně osvěžují vzduch. Ujistěte se však, že používáte organické a zcela přírodní oleje. Investujte do kvalitní čističky vzduchu. Pokud si to z hlediska rozpočtu můžete dovolit, pořiďte si čističku vzduchu, která má zabudovaný HEPA filtr, který s vysokou účinností zachytává mikročástice. Tím zajistíte důkladné čištění okolního vzduchu.

 

"Neuvěřitelná" kontaminace roundupem 

Australští zemědělští odborníci vytvořili mapu, která přesně určuje globální oblasti nejvíce ohrožené kontaminací glyfosátem. Glyfosát je aktivní složkou v populárním přípravku na hubení plevele RoundUp a asi 500 dalších herbicidních produktů. Mapa přináší analýzu rizik pro životní prostředí a určuje, že nejpostiženějšími australskými regiony jsou jihovýchodní Nový Jižní Wales a středozápadní Nový Jižní Wales pokračující až k severozápadnímu Queenslandu. Západní Austrálie rovněž vykazuje v různých regionech střední míru nebezpečí, podobně jako části jižní Austrálie a Victoria. Hlavní autor studie doc. Federico Maggi ze Zemědělského institutu v Sydney uvedl, že mapa je založena na výzkumu vycházejícím z mnohaleté celosvětové vědecké práce.

 „Důvodem, proč jsme databázi vytvořili, je nedostatek znalostí o použitých molekulách a geografickém rozložení uživatelů,“ řekl. K tomu se přidružila diskuse mezinárodních úřadů o budoucnosti daného herbicidu. „Evropská komise prošetřuje, zda prodloužit licenci [Roundupu], pozastavit jeho používání nebo jej zakázat,“ sdělil dr. Maggi. V Austrálii a v zámoří aktuálně probíhá několik soudních sporů proti zemědělské chemické společnosti Monsanto (v současnosti ji vlastní společnost Bayer) kvůli tvrzení, že Roundup způsobuje rakovinu. Výzkum zjistil, že glyfosát a vedlejší produkty této chemické látky byly detekovány na většině zeměkoule. „Vyskytuje se téměř celosvětově a je nedá se tomu zabránit, protože jsme zjistili, že i prostředí, která dříve jejím molekulám nebyla vystavena, mají velmi nízkou schopnost ji odbourávat,“ uvedl dr. Maggi. „Těmito látkami je v současnosti ovlivněna veškerá zemědělská půda po celém světě; intenzita chemického zasažení je proměnlivá,“ dodal.

Dr. Maggi poznamenal, že některé země byly kontaminovány na mnohem nebezpečnější úrovni. „Evropa, Čína, jihovýchodní Asie, Severní Amerika, částečně Jižní Amerika a Austrálie tvoří to, čemu říkáme ‚hotspoty‘,“ řekl. Dr. Maggi prohlásil, že vedlejší produkt glyfosátu, kyselina aminomethylfosfonová (AMPA), může představovat ještě větší riziko, protože se nezdá, že by se rozpadala, a její účinky na životní prostředí ani lidské zdraví nejsou známy. V současnosti odpor vůči Roundupu sílí. Prof. Alex McBratney, ředitel Zemědělského institutu v Sydney, řekl, že australský zemědělský průmysl musí zintenzivnit své úsilí o implementaci alternativní taktiky kontroly plevele. Uvedl, že odpověď bude pravděpodobně spočívat v high-tech strojních zařízeních a využití umělé inteligence. „V Austrálii už na tom několik lidí pracuje a já v tom vidím budoucnost řešení plevele v našem zemědělství,“ prohlásil. „Jakmile objevíte plevel, můžete jej zničit pomocí elektrického proudu, páry nebo vytáhnout, takže existují různé způsoby, jak tento problém řešit.“

 

 K výrobě vakcíny může být zabito půl milionu žraloků     

Farmaceutický podnik GlaxoSmithKline bude možná muset zabít půl milionu žraloků, aby z nich získal skvalen, což je olejovitá substance tvořící se v játrech žraloků, a mohla vyrobit novou řadu očkování proti COVIDu. Glaxo míchá skvalen s důmyslnou směsí patentovaných povrchově aktivních látek za vzniku kontroverzního adjuvans vakcíny AS03. Adjuvanty jsou sloučeniny, které zesilují imunitní odpověď na hyperstimulaci imunitního systému. Jsou spojeny s řadou autoimunitních onemocnění. Vědecké studie spojily adjuvans ze skvalenu se syndromem války v Perském zálivu a nárůstem vysilujících neurologických poruch, včetně epidemií narkolepsie způsobených vakcínou Glaxo H1N1 Pandemrix během „pandemie prasečí chřipky“ v roce 2009. Glaxo nebezpečné adjuvans oživilo, jakmile se jeho výrobní haly zapojily do COVIDových finančních orgií.

Společnost uvedla, že vyrobí miliardu dávek tohoto adjuvans pro potenciální použití ve vakcínách proti koronaviru. K extrakci jedné tuny skvalenu je však zapotřebí asi 3000 žraloků. Shark Allies, skupina sídlící v Kalifornii, uvedla, že Glaxo zabije kolem 250 000 žraloků, aby vyrobil dostatek AS03 a světová populace dostala jednu dávku vakcíny proti COVIDu-19. Pokud jsou podle očekávání zapotřebí dvě dávky, musí zemřít půl milionu žraloků. Ještě větším problémem je podle Stefanie Brendlové, zakladatelky a výkonné ředitelky Shark Allies, to, že „čelíme mnoha letům výroby vakcín, pro celosvětovou populaci, mnoho dalších vakcín proti koronaviru, které ještě přijdou. Skutečné nebezpečí spočívá v tom, co přijde v budoucnosti. Spoléhání se na žraločí olej jako na nutnou součást globální vakcíny – je to opravdu šílené. Divoce žijící zvíře není spolehlivým zdrojem a nemůže vydržet pokračující komerční tlak. A celosvětový nadměrný rybolov žraloků je již nyní na kritické úrovni.“

-pokračování-

Další díly