NE VŠECHNO MUSÍ BÝT TAKOVÉ, JAK SE NA PRVNÍ POHLED MŮŽE ZDÁT

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

27.10.2014 Esoterika

Od srpna 2003 organizace "Nadace Zlatého Věku" (Golden Age Foundation) zpřístupnila jistý druh přenosu energie neboli dikšu, která, zdá se, rychle probouzí funkce lidského mozku k jejich skutečnému potenciálu, čímž umožňuje osvícení a hluboké emociální léčení, jež je snadno dostupné i obyčejným lidem. Sri Bhagavan - zakladatel "Nadace Zlatého Věku", předložil mýtů zbavený popis procesu osvícení, který dosvědčuje důležitost biologických změn v mozku. Jeho vyjádření o změnách, které jsou prostřednictvím dikši v mozku navozeny, mohou být potvrzeny nejmodernějšími poznatky ve fyzice a neurologii. V následujícím pojednání bych rád představil srovnání mezi některými z prohlášení Sri Bhagavana a mými vlastními poznatky ohledně výzkumu mozku pomocí nástrojů fyziky a neurofyziologie.


1. Sri Bhagavan popisuje přerušení aktivity v temenních lalocích jako zásadní jev v procesu osvícení. Temenní laloky jsou místem, které někteří neurologové nazývají oblastí zodpovědnou za orientaci neboli OAA - orientation association area. Funkcí oblasti OAA je schopnost orientovat se v prostoru. Možná považujeme za samozřejmost, že si můžete zavázat tkaničky u bot a vyjít ze dveří, ale to je možné pouze díky divoké neurologické aktivitě v zadní části temenních laloků.

Poškození mozku v této oblasti činí i ty nejmenší úkoly, jako je například uchopení sklenice vody, nemožnými, protože zraněný mozek nedokáže rozlišit rozdíl mezi rukou, sklenicí a prostorem mezi nimi. Na fyzické úrovni je schopnost vnímat hranice a odlišnosti zásadní vlastností pro provádění našich úkolů. Nicméně v lidském mozku je oblast OAA chronicky hyperaktivní. To stimuluje spojení amygdala-hippocampus, dvojici mozkových center, jež nám mají ukázat smysl a význam vjemů, které registrujeme jako důležité.

Pokud je oblast OAA, která je určena pro vytváření vnímání, rozlišení a oddělenosti v prospěšné míře, hyperaktivní spojení amygdala-hippocampus nemá jinou možnost než interpretovat tuto hyperaktivitu jako domnělou separaci,

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.