Antarktický portál

"...Jako šéf rozvědky flotily jsem pravidelně dostával zprávy o neidentifikovaných létajících objektech v různých částech světového oceánu - tak začal své vyprávění Viktor Jefimovič Běrežnoj, kapitán 1. stupně, veterán rozvědky sovětského námořnictva, když jsem se ho jednou zeptal, co si myslí o konkrétní aktivitě UFO v Antarktidě. Znám zejména případ, kdy bylo UFO pozorováno v souostroví Jižní Georgie. Námořníci tehdy objevili objekt vylétající z vody, který se jim dokonce podařilo vyfotografovat. Navzdory silnému větru zůstal objekt poměrně dlouho na jednom místě. Zjevně se nejednalo o mrak ani o balón. Pozorovali nad souostrovím Jižní Georgie i další velmi podivné létající objekty. Zde je jedno ze svědectví". 

Viktor Jefimovič Běrežnoj začíná citovat zprávu očitých svědků:

"... Disk visel nad ostrovy a pozorovali jsme ho dost dlouho - odpoledne, před západem slunce a po západu slunce. Během hodiny a půl nebo dvou hodin měl objekt poměrně pravidelný kruhový tvar a vynikal na něm rovnoramenný trojúhelník. V noci tento trojúhelník nejen zářil, ale na základně se objevila světla, jako by pracovaly motory, ačkoli objekt byl na stejném místě...".

Tento dokument je datován rokem 1979. Tehdy o tom samozřejmě nikdo nevěděl, protože dokument byl tajný... Rozumíme tomu tak, že šlo o zprávu velitele sovětské vojenské lodi. Ale zhruba ve stejné době nedaleko téže oblasti civilní výzkumníci Japonska s pomocí nejnovějšího vybavení spatřili současně 19 kulatých objektů, které se z prostoru v Antarktidě ponořily a zmizely z obrazovek. A tato skutečnost byla široce diskutována v mezinárodní vědecké komunitě. Co to bylo za objekty? Odkud se vzaly? Pak slavný americký astrofyzik Kip Thorne a jeho kolegové předložili verzi, která je považována za dosud nejvěrohodnější. S panem Thornem jsem bohužel nemohl mluvit osobně, ale jeho vědeckou verzi komentoval doktor ekonomie, hlavní vědecký pracovník "Ústavu USA a Kanady Ruské akademie věd" - Vladimir Sergejevič V

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly