MUMIE Z NAZKY: REALITA, MEDIÁLNÍ OBRAZ A VĚDECKÉ DŮKAZY (2)

Průzkum peruánských médií, jež se objevem zabývala, odhalil poněkud matoucí příběh. První noviny, které zveřejnily příběh malých mumií z Nazcy, byly "The Morning Journal of Cusco". Dne 16. října 2016 vyšel článek s názvem „They found it strange that it could be the proof of the alien presence on Earth“ (Objevili cosi podivného, co by mohlo být důkazem přítomnosti mimozemšťanů na Zemi) a představoval fotografii 21 cm velké šedé mumie s protáhlou hlavou, která zvláštně připomínala Spielbergova E.T., pocházejícího z filmu „E.T. mimozemšťan“ z roku 1982.

Žurnalista daných novin hovořil v Nazce s místním amatérským historikem Paulem Roncerosem, který však nechtěl zveřejnit svou tvář. Ronceros byl přítelem dvou vykradačů hrobů z Nazcy, kteří v lednu 2016 objevili hrobku, jež obsahovala podivné zbytky a kamenné artefakty. Když jsem komunikovala s Victorem Q., uvedl, že on byl tím, kdo dodal mumifikované ostatky Roncerovi. Ronceros měl nejprve v držení malou 21centimetrovou mumii, ale později dostal i velkou mumifikovanou protáhlou hlavu, velkou mumifikovanou tříprstou ruku a několik menších protáhlých samostatných hlav. Všechny artefakty byly pokryty světle šedým prachem, později se ukázalo, že se jedná o křemelinu, ochrannou vrstvu. Ve svém videu z 22. prosince 2016 Ronceros prohlásil, že všechny kusy, které měl, byly skutečnými starodávnými biologickými ostatky.

Dne 24. dubna 2017 se v časopise "Expreso" objevil článek s názvem „They discovered assembled pieces made of human remains in Nazca“ (V Nazce objevili figury sestavené z lidských ostatků). Ronceros zde implicitně uvedl, že kusy, které měl, byly starodávnými pozůstatky složenými z lidských i zvířecích kostí a kůže – tedy nikoli mimozemského původu, jak se mohlo zdát. Domníval se, že předchůdci Inků vytvořili tato uměle sestavené bytosti, aby napodobili to, co mohli vidět ve skutečném životě, a proto měl nález stále historický význam. V dokumentárním filmu „The Voyages to the Other Dimensions“ (Cesty do jiných di

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly