Manévry neznámých světelných objektů v Argentině a Řecku. Oficiální instituce s námi opět hrají známou hru na schovávanou (video)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

04.03.2009 Ufo

         Včera v odpoledních hodinách obdržel nezávislý internetový magazín Matrix-2001 od svého dopisovatele Williama Cohena velmi zajímavou informaci týkající se pozorování objektu "ufos". Objekt (objekty) byl natočen na videozáznam, který přikládáme k této reportáži. Podle zpráv z Buenos Aires došlo k tomuto velmi podivuhodnému případu dne 24. ledna 2009 v 20.41 v oblasti, která sousedí se silně znečištěnou přehradou Cascallares. Doslova omráčení svědci tohoto případu doslova vybíhali z aut a snažili se celý incident natočit na mobilní telefony. Jeden ze svědků byl schopný vytáhnout ze svého vozidla dokonce i obrovský dalekohled. Někteří využili svých kamer a událost nafilmovali. V jedné chvíli několik desítek svědků sledovalo objekt, který sestoupil prakticky až k silničním svodidlům. V posledních týdnech se začaly množit zprávy o pozorování podivných objektů s neuvěřitelnými manévrovacími schopnostmi především nad Evropou. V této souvislosti se především hovoří o Anglii a to hned v několika případech. Specifickou kauzou byl případ nad Německem, do kterého se dokonce zamíchaly německé složky protivzdušné obrany. Pár dní po tomto případu řešily něco podobného i úřady v Řecku. Je zajímavé, že do této skupiny "vyvolených" států patří i Česká republika.

 

         Od nového roku hned v několika případech byly spatřeny manévry neznámých těles v karlovarském, plzeňském i budějovickém kraji. Ani v jednom z těchto případů nešlo o nyní již dobře známé "japonské lampiony" atp. Oficiální instituce ovšem přispěchaly s již velmi trapným a dnes také hodně "ošuntěným" vysvětlením.

        Případ v Německu byl vysvětlen meteoritem a případ v Řecku skončil u staré známé Venuše. Co se týče naší republiky, pak vývoj oficiálního vysvětlení měl také zajímavý průběh. Nejdříve byla snaha všechny případy "hodit" na "japonské lampiony" a když to nevyšlo, bylo rozhodnuto raději neříkat vůbec nic. Takže nyní?.."ticho po pěšině".

        Pojďme se ale vrátit krátce ještě jednou k zajímavému případu v Argentině. Níže uvedené video je výsledkem pohotovosti pana Christiana Soldana, který vezl ve svém vozidle kameru poměrně s vysokou citlivostí a možností nočního natáčení.

       Úřady již přispěchali s vysvětlením. Jde o "obyčejný" kulový blesk. Ovšem jiní odborníci na problematiku fyziky atmosféry naznačili, že takové vysvětlení tohoto případu je čirý nesmysl vzhledem k velmi specifickému chování objektu a dalším okolnostem, které bylo možné na natočených filmech spatřit.

 

       Následné vyšetřování a především výpovědi osob bydlící v blízkosti přehrady naznačili, že nejde zdaleka o ojedinělý případ vzhledem k tomu, že podobné objekty byly v této lokalitě viděné v posledních letech již několikrát. Během tohoto šetření došlo nakonec vyloučení varianty případného světélkování bahenního plynu a jiných přírodních jevů s luminiscenčním projevem.

       Případ, který se před nedávnem stal v Řecku, byl oficiálně vysvětlen tradičním krycím manévrem jako "vidění planety Venuše". Vzhledem k mnohým přetrvávajícím pochybnostem přesto neušel pozornosti médií. Každopádně se nad Řeckem stalo něco velmi výjimečného neb víme, že ve věci několikrát intervenovalo řecké ministerstvo obrany, ale i další zajímavé autority, které měly do události co říci.

       Není tedy vůbec překvapující, že před nedávnem vyšla najevo informace o tom, že zainteresovaní vojenští piloti stroje "F-16" dostali přísný zákaz se jakýmkoliv způsobem k věci vyjadřovat. Dokonce se měli osobně pod tento příkaz mlčení podepsat. Jeden z pilotů se totiž neprozřetelně zmínil o tom, že se k objektu v jedné chvíli přiblížil na poměrně krátkou vzdálenost, přičemž velmi detailně popsal jeho exotický vzhled. Nezapomněl také popsat doslova nemožné manévry, které těleso ve vzduchu provádělo. V tomto ohledu je velmi zvláštní vysvětlení prostřednictvím planety Venuše. Nemyslíte? O vidění tohoto objektu však existuje podstatně více zpráv. Ty se ovšem do této chvíle nepodařilo ověřit, takže se o nich v této reportáži vyjadřovat nebudu. Každopádně laický popis neznámého tělesa silně připomíná tzv. případy "Foo-Fighters" z II. světové války.

       Zatímco probíhalo intenzivní vyšetřování předchozího případu, udála se další velmi podivná záležitost. Vyšlo totiž najevo, že v inkriminované době si kapitán civilní letecké linky "Airways", let č.266 z Athén do Londýna všiml velmi podivného jasného objektu, který se pohyboval nedaleko letounu.

        Přítomnost objektu navíc nezávisle na sobě potvrdily dvě radarové stanice a dokonce i personál řízení leteckého provozu na letišti v Athénách. Navíc zcela evidentně objekt zachytila i vojenská radarová stanice, která je umístěna bokem v horách nad Athénami. Také se potvrdila v pravdě zarputilá snaha oficiálních orgánů tuto záležitost ututlat před veřejností.

       To, že se dělo něco nepatřičného dosvědčuje fakt existence dvou verzí rozhovoru mezi piloty a leteckou službou řízení leteckého provozu. Na což by se zřejmě nikdy nepřišlo, nebýt vynikající práce skupiny investigativních novinářů. Obě dvě verze jsou patrné níže. Nejdříve je uveden protokol v plné verzi a na foto pod ním ten samý dokument, který prošel jasnou cenzurou.

 

 
 


      Jak vidno, tak zmizely dva odstavce, kde se původně nacházely informace o tom, že uvedený objekt byl viděn minimálně dvěma radarovými stanicemi nezávisle na sobě. Jsou zde také uvedené poznatky o manévrech neznámého tělesa, které ihned poté co se objevily řecké vojenské stíhačky, doslova vystřelilo neuvěřitelnou rychlostí k nebi.

       Na základě poměrně přesvědčivých událostí lze konstatovat, že v posledních měsících dochází k výraznému nárůstu vidění neznámých objektů nejen v Evropě, ale po celém světě. Oficiální instituce se snaží tyto události maximálním způsobem bagatelizovat a snaží se přitom používat osvědčené metody. Na druhé straně je zřejmé, že gradace těchto jevů musí souviset s něčím podstatně komplexnějším. Takže se nabízí prostá a logická otázka:

     "Co se děje?"

     Dozvíme se odpověď?


(c)2009 Jaroslav Chvátal

Vydavatel:
Jaroslav Chvátal
Matrix Consulting s.r.o.
Švabinského 1700/4
Ostrava, Moravská Ostrava
e-mail: chvatal@matrix-2001.cz

Spoluvydavatel:
Gaia Inc.
833 W So. Boulder Rd. Louisville
Co. 80027, USA

Webináře:
Matrix Consulting Slovakia s.r.o.
Palárikova 76
022 01 Čadca

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky).

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku.