KRÁTKÉ ZPRÁVY - AKTUALITY (24)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

03.05.2021 Zajímavosti

Centrální banky připravují nové digitální měny aby zastavily Číny 

V zájmu překonání současné krize finančního kapitalismu začal závod o digitální měny. Centrální banky v mnoha zemích spěchají s co nejrychlejším vytvářením kryptoměn, protože vědí, že jim to v blízké budoucnosti zajistí výhodu oproti jiným národům. Dne 2. listopadu zahájila australská rezervní banka svůj vlastní projekt digitální měny. Podle oficiálního prohlášení banky se projekt snaží „prozkoumat potenciální využití a důsledky velkoobchodní formy digitální měny Centrální banky (CBDC) s využitím technologií distribuované účetní knihy (DLT). Ve stejném prohlášení Reserve Bank oznámila, že při vývoji projektu bude spolupracovat s CBA, NAB, společností poskytující finanční služby Perpetual a ConsenSys Software, společností zabývající se blockchainovou technologií.

Na začátku října zveřejnily Bank of Canada, Bank of England, Bank of Japan, Evropská centrální banka, americký Federální rezervní systém, Sveriges Riksbank a Švýcarská národní banka zprávu, obsahující pokyny, jak by digitální měny měly fungovat, a v tomto ohledu vytvořily projekt vzájemné spolupráce. Skutečný cíl je jediný: zastavit postup Číny. Čína je v ekonomické digitalizaci nejpokročilejší zemí na světě. V současné době Peking nadále testuje svůj digitální jüan a zaznamenává pozitivní výsledky, což naznačuje, že země ve svých vztazích brzy pokročí k oficiální implementaci měny.

Na rozdíl od mnoha jiných zemí si Čína klade za cíl zpřístupnit digitální jüan všem svým občanům i občanům svých sousedních a spojeneckých zemí, aniž by jej omezovala na bankovní transakce na finančním trhu. Tváří v tvář čínskému pokroku a „nové studené válce“ digitální ekonomiky mezi Pekingem a Západem je pravděpodobné, že se Australané přidají ke skupině centrálních bank, které minulý měsíc oznámily společné projekty, a vytvoří tak protičínský blok mezinárodní spolupráce při vytváření digitálních měn. (Zdroj: https://tinyurl.com/yy8rsyf8)

 

USA a Čína na cestě k válce: Vytvoření jednotné celosvětové vlády

Pokud se odpoutáme od mediálních titulků po celém světě a pokusíme se pochopit větší souvislosti a převládající dynamickou definicí světové geopolitiky za poslední tři roky nebo i déle, je to výskyt skutečného nestandardního konfliktu mezi dvěma nejimpozantnějšími mocnostmi na planetě – Čínskou lidovou republikou a Spojenými státy americkými. Stále častěji to začíná vypadat, jako by některé velmi temné globální sítě organizovaly to, co vypadá jako aktualizovaná repríza jejich II. světové války z let 1939–1945. Síly, které jsou u moci, pravidelně používají válku, aby dosáhly zásadní politické posuny. Z pověření těchto sil byla kruhy londýnské City a Wall Street zorganizována II. světová válka za účelem vmanévrování dvou velkých překážek – Ruska a Německa – do vzájemné války na život a na smrt, aby tyto anglosaské síly mohly zreorganizovat světovou geopolitickou šachovnici ve svůj prospěch.

Do značné míry se to povedlo, kromě malého detailu, že po roce 1945 byla Wall Street a bratři Rockefellerové rozhodnuti, že Anglie bude vůči Washingtonu v podřízeném postavení.  Londýn a Washington poté vstoupily do období globální nadvlády, známé jako "studená válka". Toto anglo-americké globální kondominium záměrně skončilo v roce 1989 pádem berlínské zdi a rozpadem Sovětského svazu v roce 1991. Přibližně v té době, s nástupem prezidenta Billa Clintona v roce 1992, byla zahájena další fáze – finanční a průmyslová globalizace. S tím začalo vyprazdňování průmyslové základny nejen Spojených států, ale také Německa a EU. Levný outsourcing pracovní síly, který umožnila nová obchodní dohoda WTO, snížil mzdy a ničil na průmyslovém západě od začátku devadesátých let jedno průmyslové odvětví za druhým. Byl to nezbytný krok na cestě k tomu, co G.H.W. Bush v roce 1990 nazval "Novým světovým řádem". Dalším krokem by bylo zničení národní suverenity všude. Zde byly USA hlavní překážkou.

Malá pomoc od našich přátel ...

Pro Síly, které jsou u moci, a které nejsou povinovány loajalitou vůči žádným národům, pouze vůči sobě, a tyto Síly neznají hranice, bylo dalším klíčovým krokem zrození "Světové obchodní organizace" (WTO) a přivedení Číny do této organizace jako řádného člena v roce 2001. V té chvíli tyto Síly umožnily v Číně největší průmyslový růst ze všech národů v historii, snad s výjimkou Německa v letech 1871–1914 a USA po roce 1866. Členství ve WTO umožnilo západním nadnárodním společnostem od Apple přes Nike, přes KFC po Ford a VW nalít do Číny miliardy, aby vyráběla jejich výrobky na neúnosné úrovni nízkých mezd za účelem jejich zpětného vývozu na Západ. Jedním z velkých tajemství tohoto růstu Číny je skutečnost, že se Číně po roce 2001 umožnilo stát se „dílnou světa“, nejprve v méně kvalifikovaných odvětvích, jako je textil nebo hračky, později ve farmaceutickém průmyslu a naposledy v montáži a výrobě elektroniky.

Záhada se vyjasní, když se podíváme na myšlenku, že Síly u moci a jejich finanční domy využívají Čínu s cílem oslabit silné průmyslové mocnosti, zejména USA, aby prosadily svou globální agendu. Brzezinski často psal, stejně jako jeho patron David Rockefeller, že národní státy mají být odstraněny. Tím, že umožnili Číně stát se soupeřem Washingtonu v ekonomice a stále více i v technologiích, vytvořili prostředky pro zničení velmocenské hegemonie USA. Při nástupu předsednictví Si Ťin-pchinga v roce 2012 byla Čína ekonomickým kolosem, který se svou váhou umístil na druhém místě za Spojenými státy. Je zřejmé, že by se to nikdy nemohlo stát – ne pod dohledem stejných angloamerických starých rodin, které zahájily po roce 1840 opiové války, aby přiměly Čínu k poddání se a k tomu, aby otevřela svou ekonomiku západnímu finančnímu rabování – pokud by to Angloameričané nechtěli.

Socializmus s charakteristikami Xi Jinpinga

Až do roku 2012, kdy se Xi v Pekingu ujal vedení, všichni říkali, že se Čína zdá ochotna být globalistickým „týmovým hráčem“, i když s „čínskými charakteristikami“. Avšak v roce 2015, po více než dvou letech ve funkci, Xi Jinping podpořil komplexní národní průmyslovou strategii Made in China 2025. Čína 2025 nahradila dřívější západní globalistický dokument, který byl formulován se Světovou bankou a USA, zprávu Čína 2030 pod Robertem Zoellickem. Tento posun čínské strategie směrem k nadvládě v oblasti globálních technologií mohl dost dobře vyvolat rozhodnutí globalistických sil, že na Čínu již nelze spoléhat podle pravidel globalistů, ale že spíše KS Číny a v jejím rámci i Xi jsou odhodláni učinit z Číny světového lídra ve vyspělých průmyslových odvětvích, umělé inteligenci a biotechnologiích. Oživující se čínská nacionalistická globální hegemonie nebyla myšlenkou gangu Nového světového řádu.

Iniciativa "Made in China 2025", v kombinaci se silným zastáncem iniciativy Xi Nová hedvábná stezka – Belt Road pro globální infrastrukturu spojující Čínu po zemi a po moři s celou Euroasií i mimo ni, měla pravděpodobně za následek, že globalisty napadlo, že jediným řešením perspektivy ztráty jejich moci vůči globálnímu hegemonu Číně by nakonec byla válka, válka, která by zničila nacionalistické mocnosti, USA i Čínu. To je můj závěr a hodně věcí naznačuje, že k tomu nyní dochází.

Oko za oko

Pokud ano, bude to s největší pravděpodobností daleko odlišné od vojenského soupeření   II. světové války. USA a většina západních průmyslových ekonomik „pohodlně“ ustanovily nejhorší ekonomickou depresi od 30. let jako bizarní reakci na údajný virus pocházející z Wu-chanu a šířící se do světa. Navzdory skutečnosti, že počet obětí je i při značně nadhodnocených statistikách na úrovni těžké každoroční chřipky, naléhání politiků a zkorumpované WHO na zavedení drakonického uzavření a narušení ekonomiky ochromilo zbývající průmyslovou základnu v USA a ve většině EU. Erupce dobře organizovaných nepokojů a vandalismu pod hlavičkou rasových protestů napříč USA přivedla americká města v mnoha případech do stavu válečných zón, připomínajících města z filmu z roku 2013, "Elysium" s Matt Damonem a Jodie Fosterovou. V této souvislosti nabrala anti Washingtonská rétorika z Pekingu ostrý tón, kdy je používána takzvaná „vlčí diplomacie“.

Nyní, když Washington uzavřel čínský konzulát v Houstonu a Čína americký konzulát v Čcheng-tu, obě strany zintenzivnily rétoriku. High-tech společnosti jsou v USA zakázány; vojenské projevy síly de strany USA v Jihočínském moři a vodách poblíž Tchaj-wanu zvyšují napětí a rétoriku na obou stranách. Bílý dům obviňuje WHO z toho, že je agentem Pekingu, zatímco Čína obviňuje USA ze záměrného vytváření smrtícího viru a jeho dovoz do Wuhanu. Čínská státní média podporují explozi násilných protestů po celé Americe pod hlavičkou Black Lives Matter. Události se postupné dramaticky stupňují. Mnoho amerických samozvaných marxistů, kteří vedou protesty napříč americkými městy, má vazby na Peking, jako je například "Revoluční komunistická strana maoistického původu Boba Avakiana".

Neomezená válka

Jaká eskalace je za těchto podmínek pravděpodobná? V roce 1999 vydali dva plukovníci "Čínské lidově osvobozenecké armády" – PLA, Qiao Liang a Wang Xiangsui, knihu v PLA Press pod názvem "Unrestricted Warfare" (Neomezená válka). Qiao Liang byl povýšen na generálmajora ve vzdušných silách PLA a stal se zástupcem generálního tajemníka "Rady pro studia národní bezpečnostní politiky". Oba autoři definují novou formu války jako „zahrnující kromě sféry pozemské, námořní, vzdušné, vesmírné a elektronické také sféru politickou, ekonomickou, diplomatickou, kulturní a psychologickou.“

Domnívají se, že by, m.j., Čína mohla použít hackování webových stránek, cílení na finanční instituce, terorismus, používání médií a vedení městské války. Jedním z příkladů je nedávné odhalení, že čínské subjekty přispívají miliony příjmů z reklamy u New York Times a dalším mainstreamovým médiím USA, aby zdůrazňovaly pozitivní názory na Čínu.  Podobně byl čínský státní příslušník vmanévrován do čela největšího amerického veřejného penzijního fondu "CalPERS", který nalil miliardy do rizikových čínských akcií, nebo je tu přesvědčování newyorské burzy cenných papírů, aby zaregistrovala desítky společností z Číny, aniž by vyžadovala dodržování transparentnosti v účetnictví, což zvyšuje finanční zranitelnost USA. To vše naznačuje formu, jakou by mohla mít válka mezi Čínou a USA. Lze to nazvat asymetrickou válkou nebo neomezenou válkou, kde nemá limity nic, pokud to naruší nepřítele. Plná neomezená válka Číny a USA by byla více než tragédií. Mohl by to být konec civilizace, jak ji známe. Je to to, čeho se snaží dosáhnout postavy jako Bill Gates a jeho nadřízení? Mají v plánu postavit na popelu takového konfliktu svůj drakonický dystopický „reset“? (Zdroj: https://tinyurl.com/y5weutp9)

 

Přichází velký reset

"Světové ekonomické fórum" (WEF) je hlavní hybnou sílou dystopického „Velkého resetu“ - tektonického posunu, který má změnit způsob, jakým žijeme, pracujeme a vzájemně interagujeme. "Velký reset" znamená transformaci společnosti, jejímž výsledkem jsou trvalá omezení základních svobod a hromadný dohled, protože celá odvětví jsou obětována za účelem posílení monopolu a hegemonie farmaceutických korporací, gigantů v oblasti high-tech/big data, Amazonu, Google, hlavních globálních řetězců, odvětví digitálních plateb, biotechnologických koncernů atd. S využitím uzávěr/lockdownu a omezení kvůli COVIDu-19 k prosazení této transformace se uskutečňuje "Velký reset" pod rouškou „čtvrté průmyslové revoluce“, ve které mají být starší podniky přivedeny k bankrotu nebo pohlceny monopoly, což účinně uzavře obrovské sekce ekonomiky, která existovala v době před kovidem. Ekonomiky jsou „restrukturalizovány“ a mnoho pracovních míst bude prováděno stroji, poháněnými umělou inteligencí.

Ve svém vlastním promo videu "WEF" předpovídá, že do roku 2030 „nebudete vlastnit nic a budete šťastní.“ Je v něm vidět šťastná, usmívající se tvář, zatímco dron dodává do domácnosti produkt, bezpochyby objednaný online a zabalený robotem v obrovském skladu Amazonu: „Na výrobě, balení nebo dodávce tohoto produktu se nepodíleli žádní lidé“; Můžete si být jisti, že je vše bez virů a bakterií – protože i v roce 2030 budou muset udržovat při životě a v dobré kondici své povídání o strachu, aby si udrželi úplnou nadvládu nad populací. Nezaměstnaní (a bude jich mnoho) by mohli dostat nějaký druh univerzálního základního příjmu a nechat si odepsat své dluhy (zadlužení a bankrot v obrovském měřítku je záměrným důsledkem lockdownu a omezení) výměnou za předání jejich majetku státu, přesněji řečeno finančním institucím, které pomáhají tento "Velký reset" řídit.

"WEF" říká, že lidé si „pronajmou“ vše, co požadují: budou zbavení vlastnického práva pod rouškou „udržitelné spotřeby“ a „záchrany planety“. Samozřejmě, nepočetná elita, která tento skvělý reset zavedla, bude vlastnit všechno. Stovky milionů lidí po celém světě, kteří „nevyhoví požadavkům“ mají být okradeny (již teď jsou okrádány) o živobytí. Každý náš pohyb a nákup je třeba sledovat a naše hlavní aktivity budou probíhat online. Plán pro jednotlivé občany by mohl odrážet strategii, která má být aplikována na národní státy. Například prezident skupiny "Světové banky"David Malpass uvedl, že chudším zemím bude po různých realizovaných blokádách „pomáháno“ postavit se na nohy. Tato „pomoc“ bude podmíněna provedením neoliberálních reforem a dojde k omezování veřejných služeb a jejich dalšímu rozčlenění.

Dne 20. dubna vyšel ve "Wall Street Journal" titulek MMF, Světová banka čelí záplavám žádostí o pomoc z rozvojových zemí“. Desítky zemí žádají o finanční výpomoci a půjčky od finančních institucí v celkové výši 1,2 bilionu dolarů. Je to ideální návod na podporu závislosti. Na oplátku za oddlužení nebo „podporu“ budou globální konglomeráty spolu s lidmi jako Bill Gates schopny dále diktovat národní politiku a ničit zbytky suverenity národních států. Co se stane s naší sociální a osobní identitou? Je ji třeba vymýtit při snaze o komodifikaci a standardizaci lidského chování a všeho, co děláme? Milionářská třída, která prosazuje tuto agendu, si myslí, že může vlastnit přírodu a všechny lidi a ovládat obojí, ať už prostřednictvím například geoinženýrství atmosféry, genetické modifikace půdních mikrobů nebo dělat lepší práci než příroda tím, že vyrábí biosyntetizované falešné potraviny v laboratořích.

Myslí si, že mohou uzavřít historii a znovu objevit kolo přetvořením toho, co znamená být člověkem. A myslí si, že toho mohou dosáhnout do roku 2030. Jedná se o chladnou dystopickou vizi, která chce vymýtit tisíce let kultury, tradice a praktik prakticky přes noc. A mnoho těchto kultur, tradic a praktik souvisí s jídlem a tím, jak je vyrábíme, a našimi hluboce zakořeněnými vazbami na přírodu. Je třeba vzít v úvahu, že mnoho starověkých rituálů a oslav našich předků bylo postaveno na příbězích a mýtech, které jim pomohly vyrovnat se s některými nejzákladnějšími otázkami existence, od smrti po znovuzrození a plodnost. Tyto kulturně zakotvené víry a praktiky sloužily k posvěcení jejich praktického vztahu k přírodě a její roli při udržování lidského života.

K "Velkému resetu" patří farmy bez farmářů, které jsou řízeny stroji bez řidiče, monitorovány drony a polévány chemikáliemi k produkci komoditních plodin z patentovaných GM semen pro průmyslovou „biomasu“, která má být zpracována a zformována do něčeho, co připomíná jídlo. Co se stane s farmáři? Post-COVID, Světová banka hovoří o pomoci zemím vrátit se do starých kolejí výměnou za strukturální reformy. Lákají snad desítky milionů drobných zemědělců z jejich půdy výměnou za individuální oddlužení a univerzální základní příjem? Přesídlení těchto zemědělců a následné ničení venkovských komunit a jejich kultur bylo něco, po čem "Gatesova nadace" kdysi volala a cynicky se jí říkalo „pozemní mobilita“. Technokratické vměšování již zničilo nebo podkopalo kulturní rozmanitost, smysluplné sociální vazby a agrární ekosystémy, které čerpají ze staletí tradičních znalostí a jsou stále více uznávány jako platné přístupy k zajištění potravinové bezpečnosti.

Masivní technokratická transformace, která se v současné době předpokládá, považuje lidi za komodity, které mají být kontrolovány a monitorovány, stejně jako propagace neživých technologických dronů a UI. Ale nebojte se – ve svém otevřeném vězení hromadné nezaměstnanosti, závislosti na státu, zdravotních a sledovacích pasů typu track-and-chip, života bez hotovosti, masového očkování a odlidštění budete nemajetní a šťastní. (Zdroj: https://tinyurl.com/y3lv2yvv)

 

Světové ekonomické fórum (WEF) - "Osm predikcí pro svět v roce 2030" 

1. Nebudete vlastnit nic. A budete šťastní. Cokoli chcete, budete si pronajímat. A bude vám to doručeno dronem.
2. USA nebudou přední světovou supervelmocí. Bude dominovat několik zemí.
3. Nezemřete při čekání na dárce orgánů. Nebudeme transplantovat orgány. Místo toho vytiskneme nové.
4. Budete jíst mnohem méně masa. Maso bude občasná pochoutka, ne základ stravy. Pro dobro životního prostředí a našeho zdraví.
5. Kvůli změně klimatu bude vysídlena miliarda lidí. Budeme muset udělat lepší práci při přijímání a integraci uprchlíků.
6. Znečišťovatelé budou muset za vypouštění oxidu uhličitého platit. Uhlík bude mít globální cenu. To pomůže poslat fosilní paliva do minulosti.
7. Mohli byste se připravovat na cestu na Mars. Vědci budou pracovat na tom, jak vás udržet ve vesmíru zdravými. Jsme na začátku cesty k nalezení mimozemského života?
8. Západní hodnoty byly testovány až po bod zlomu. Nesmíme zapomenout na kontroly a rovnováhu, které jsou základem našich demokracií. (Zdroj:  https://youtu.be/ER04dbt5p74)

-pokračování-