KARDINÁLNÍ INKARANCE (20)

Prokopenko Igor

Prokopenko Igor

autor

28.05.2024 Společnost

Ukazuje se, že už před 6 tisíciletími, kdy se na ruské půdě, na území dnešního Uralu, teprve rodila sumerská civilizace, jak se všeobecně soudí, byla natolik vyspělá, že znala i metalurgii.

Alexej Palkin, vědecký pracovník URO RAS, upřesňuje:

"Mluvíme o velmi vyspělé civilizaci na velmi rozsáhlém území, která měla nejsilnější vliv na celou euroasijskou oblast - to už je jednoznačné a nezpochybnitelné."

"Ostrov víry". Nachází se v Čeljabinské oblasti na jezeře Tugojak. V 80. letech minulého století zde archeologové objevili nález, který se stal skutečnou senzací - úžasné starověké stavby, které se ukázaly být mnohem starší než slavné anglické Stonehenge. O "kuzbaském Stonehenge" jsme již hovořili. Ukázalo se, že na území naší země se nachází několik staveb tohoto druhu. Právě tento objev přiměl vědce vážně hovořit o tom, že první civilizovaná společnost v dějinách nejen Ruska, ale i celé Evropy a možná i celého světa vznikla právě zde, v Čeljabinské oblasti, v blízkosti Uralu.

Stanislav Grigorjev, archeolog, vedoucí vědecký pracovník URO RAS:

"Chápu, že to, co teď řeknu, může vyvolat šok, údiv, ale říkám to zcela zodpovědně: megality na ostrově Vera jsou mnohem pestřejší a zajímavější než Stonehenge. Proč? Stonehenge je jen jeden, ale tady na šestihektarovém pozemku se nachází několik objektů různých typů."

Tato starověká stavba objevená na ostrově Vera se nazývá megalit č. 1. Tak ji pojmenovali archeologové. Překvapivé je, že tato starověká stavba byla kdysi vysoká 3,5 metru a sloužila jako observatoř. Stavitelé speciálně uspořádali starověké okno tak, aby jím ve dnech letního a zimního slunovratu pronikal sluneční paprsek, který dopadal přesně na oltář.

Alexej Palkin: "Paprsek, který se dostane malým otvorem (stupeň je velmi malý), proniká do místnosti, osvětluje ji, což symbolizuje příchod toho či onoho astronomického dne. Hlavním kultovním objektem byl roční cyklus, v němž se odehrával celý život starověkého člověka, od jara do podzimní rovnodennost

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly