KARDINÁLNÍ INKARANCE (19)

Prokopenko Igor

Prokopenko Igor

autor

24.05.2024 Společnost

Kuzbaské Stonehenge. Senzační objev na Sibiři

Vědci se podívali do dob, kdy na Zemi ještě ani dinosauři nebyli - a našli stopy po inteligentní činnosti!

Georgij Sidorov, vedoucí expedice, vypráví o tom, co viděl: "Bylo tam něco obrovského, něco kosmického a nepochopitelného. Je jasné, že to není ani 12, ani 13 a ani 40 tisíc let staré. Možná jsou to miliony let!"

Místo, o kterém vedoucí expedice Georgij Sidorov tak nadšeně vypráví, se nachází v Kemerovské oblasti. Jedná se o Gornaja Šoria - součást altajské soustavy. Senzace je ukrytá v neprostupné tajze, v nadmořské výšce přes tisíc metrů. Na horských svazích se zřetelně rýsují kyklopské zříceniny. Účastníci expedice jsou přesvědčeni, že tyto stěny jsou umělého původu. Zdá se, že zde stála stavba neuvěřitelných rozměrů.

Novoselcev, člen expedice: "U paty stěny to je asi 12 metrů, k vrcholu se zužuje. Výška od základny je asi 40-60 metrů.

Gornaja Šoria
Část komplexu
Detail umělého párování kamenných bloků

Navenek stěny připomínají cihlové zdivo. Ale jen některé cihly v ní váží stovky tun, jak říká účastník expedice Alexej Šuvalov:

"Když stojíte u bloku, jehož velikost je asi 4-6 železničních vagonů, pochopíte, co je to žulový blok. Zvednout takový blok naší technikou je prostě nemožné, tím spíš, že je ve výšce 1000 metrů nad mořem... Dívali jsme se na něj a pochopili, jak je všechno grandiózní, byl to ohromující pocit."

Nález byl nazván Kuzbaským Stonehenge. Slavný komplex v anglickém Wiltshiru je však ve srovnání se sibiřským zázrakem mnohem menší. Lze předpokládat, že tajemnou stavbu vytvořily přírodní síly, tj. větry, mrazy a vlhkost. Příroda si však na pravé úhly nepotrpí. A tady je každá linie dokonale rovná. Všechny kvádry stojí ve zdech zřetelně vodorovně. Ať už to postavil kdokoli - inteligentní bytosti, nebo přírodní podmínky, místo bylo předem připraveno - někde se kácely vrcholky hor, někde se lily základy. Obří kvádry jsou navzájem spojeny stejnými

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly