JOHN FITZGERALD KENNEDY - ASPEKTY A SOUVISLOSTI, KTERÉ ZŮSTÁVAJÍ SKRYTÉ (1)

Politika JFK

Bez ohledu na to, zda souhlasíme s jeho politikou či nikoliv, prezident John F. Kennedy dokázal během svého krátkého působení v úřadu vytýčit hlavní body politiky, která jasně ohrožovala jistý počet dobře zakopaných osob se silnými mocenskými zájmy, zájmy, o nichž mnozí věří, že tvoří prvky americké „vlády“ nebo „tajné vlády“. Kennedy například nechal po fiasku v Zátoce sviní kolovat oběžník o národní bezpečnosti, který způsobil, že všechny paramilitární a tajné operace přešly pod Pentagon, a tím je odebral CIA. Slíbil, že „rozdrtí CIA na tisíc kousků“. Pro takové lidi, jako je Allen Dulles nebo generál Charles Peare Cabell - jehož roli v dokumentech Majic-12 jsme zaznamenali v předcházející kapitole - tím Kennedy přímo zacílil na lenní panství byrokratické moci, kterou si pěstovali už od konce II. světové války. A oním oběžníkem jim zasadil přímý úder.

A ve volbách, v nichž byl zaznamenán ten nejtěsněji vybojovaný rozdíl v historii Ameriky, vyhrál Kennedy jen s velice malým rozdílem nad úřadujícím republikánským viceprezidentem Richardem Nixonem .Mnozí tvrdí, že Kennedy vyhrál, protože mu klíčové státy napříč celou zemí - jako třeba chicagské, proslule zkorumpované hrabství Cook v Illinois - do jeho tábora „naservíroval na stříbrném tácku“ tehdejší starosta Richard Daly a četné mafiánské kontakty Byla to historka, jíž se chlubila další dychtivě soutěžící hrabství. Po převzetí úřadu jmenoval prezident Kennedy svého bratra Roberta ministrem spravedlnosti a Kennedyho administrativa začala jít organizovanému zločinu po krku. A s bratrem Robertem šéfujícím ministerstvu spravedlnosti přibyl vedle zpravodajské komunity a organizovaného zločinu ještě další mocný nepřítel. Byl jím J. Edgar Hoover, ředitel FBI, muž, který se na rozlučkovém večeru odcházející mocenské kliky netajil svojí nenávistí ke Kennedyho administrativě.

Tady bude dobré se zastavit, abychom si dobře všimli, že z těchto tří potenciálních nepřátel by dva mohli mít mimořádný vliv na Wa

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly