J.F.K. KENNEDY PROTI STÍNŮM "ORLICE" (3)

Kennedy navrhuje společné mise do vesmíru a na Měsíc ve spolupráci se Sovětským svazem. V září 1963 spustil prezident Kennedy průlomovou iniciativu ke spolupráci Sovětského svazu a Spojených států při společných vesmírných a lunárních misích. Na pozadí této veřejně oznámené iniciativy se silným významem pro studenou válku stála tajná snaha Kennedyho administrativy získat přístup k utajovaným dokumentům o UFO, čímž by se utkala s vlivem MJ-12 a Čtvrté říše na americký vojensko-průmyslový komplex. Uniklé dokumenty prozrazují, že Kennedy nařídil CIA, aby jako součást spolupráce se Sovětským svazem ve vesmírných záležitostech uvolnila tajné dokumenty o UFO pro NASA. Pokud by Kennedy uspěl, byly by podnikány společné mise na Měsíc a došlo by k většímu sdílení tajných dokumentů o UFO mezi CIA, NASA a Kennedyho administrativou. Těmito snahami by bylo zaručeno konečné zveřejnění tajných UFO dokumentů jak Spojenými státy, tak Sovětským svazem.

Při ohromujícím proslovu na Valném shromáždění Spojených národů dne 20. září 1963 prezident Kennedy řekl:

"V oblasti, ve které mají Spojené státy i Sovětský svaz mimořádné postavení – v oblasti vesmíru – existuje prostor pro novou spolupráci, pro společné snahy při kontrole a prozkoumávání vesmíru. K těmto možnostem patří společná expedice na Měsíc".

J.F. Kennedy na půdě OSN

Kennedy nabízel ukončení vesmírných závodů a započetí společných misí se Sověty. Podle nejstaršího syna Nikity Chruščova, doktora Sergeje Chruščova, toto nebylo poprvé, co Kennedy společné mise do vesmíru a na Měsíc se Sovětským svazem navrhoval. Sergej Chruščov prozradil, že při vídeňském summitu roku 1961, méně než deset dní po Kennedyho slavném projevu 25. května před Kongresem Spojených států, kdy sliboval přistání člověka na Měsíci před koncem dekády, Kennedy jeho otci tajně navrhl společné vesmírné a lunární mise. Chruščov to odmítl, jak Sergej Chruščov později vysvětlil: „Můj otec to odmítl, protože se domníval, že Američané by prostřednict

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.