J.F.K. KENNEDY PROTI STÍNŮM "ORLICE" (2)

Tento dokument klasifikovaný jako Top Secret s určením pro MJ-12 je souborem nařízení od ředitele CIA, který zvláštní studijní projekt MJ-12 zároveň vedl, šesti dalším členům projektu. Ti jsou uvedeni na přední straně jako MJ-2, MJ-3, MJ-4, MJ-5, MJ-6 a MJ-7. Na přední straně se uvádí:

"Jak jistě víte, Lancer (Kennedyho krycí jméno v tajné službě) pátral ohledně našich aktivit, což nemůžeme dopustit. Nejpozději do října prosím předložte své názory. Vaše jednání v této záležitosti je rozhodující pro pokračování této skupiny".

Dokument jasně potvrzuje, že Kennedyho snahy získat přístup k informacím o UFO brzy poté, co 20. ledna 1961 nastoupil do úřadu, skutečně ohrožovaly existenci zvláštního studijního projektu/skupiny MJ-12. Ačkoli stránky částečně spáleného dokumentu postrádají datum vystavení, pravomoc pisatele a politický kontext naznačují, že byl vyhotoven krátce po tom, co Kennedy 28. června 1961 vydal své "National Security Action Memorandum" požadující „vyhodnocení zpravodajských operací MJ-12 v souvislosti s plány psychologických operací studené války“. Spálený dokument potvrzoval, že „ve světle současné situace bylo nezbytné přezkoumat a vyhodnotit zdvojení oblastních aktivit“.

Zdá se, že jde o odkaz na vyhodnocení z "National Security Action Memorandum" z 28. června, které měl Dulles nařízeno provést. Také to vypadá, že spálený dokument je konceptem série nařízení MJ-12 od Allena Dullese, který si byl vědom, že jeho čas jako ředitele CIA byl kvůli debaklu v Zátoce sviní v dubnu 1961 omezený. Potřeboval odpověď od ostatních členů MJ-12 do října, měsíc před tím, co měl dosloužit jako ředitel. Dokument na spálených stránkách obsahoval několik nařízení týkajících se toho, jak kontrolovat informace o UFO a jak se postarat o to, že nebudou sdíleny s „prezidentem (Kennedym), radou národní bezpečnosti, vedoucími oddělení, náčelníky štábu a zahraničními představiteli“.

Dullesova tajná nařízení zakazovala, aby Kennedyho tým pro národní bezpečnost získal přístu

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.