INFORMUJEME AKTUÁLNĚ: NAŠI PLANETU ATAKUJE MASIVNÍ RÁZOVÁ VLNA ELEKTROMAGNETICKÉ ENERGIE

Satelitní systém "GOES", který se nachází na oběžné dráze Země, zaznamenal masivní vlnu elektromagnetického záření, které by se mělo blížit k naší planetě. Tento extrémně silný elektromagnetický pulz má přímo souviset s velmi výrazným výronem koronální hmoty ze Slunce. Převládají názory, že by tato událost mohla způsobit rozsáhlé poruchy na elektrických rozvodných sítích po celém světě. Na obrázku níže je patrné, v jak vysokých hodnotách se elektromagnetický pulz pohybuje.


Včera v dopoledních hodinách naše redakce zachytila informace o tom, že v australském Melbourne došlo zřejmě v důsledku výše uvedené události k vzplanutí celé řady sloupů vysokého napětí. Velmi podrobně o této kauze informoval například list "ABC News". Původní článek si může čtenář přečíst na této internetové adrese: (http://www.abc.net.au/news/2014-02-16/tens-of-thousands-of-victorians-without-power/5262844).

V článku se mimo jiné píše o tom, že asi 10 000 odběratelů na severu a 8000 odběratelů ve východní části města Melbourne zůstalo bez proudu poté, co vzplálo elektrické vedení (některé z těchto požárů jsou dávány do souvislosti se suchým počasím, které v této části Austrálie aktuálně panuje). Celkově však až 50 000 odběratelů bylo nějakým způsobem zasaženo opakovanými výpadky elektrické energie.

Mimoto na některých místech přestaly jezdit i pravidelné vlakové spoje, neboť na mnoha místech elektrifikovaných tratí (především v oblasti Cranbourne a Pakenham) došlo k rozsáhlým zkratům a výpadkům energie. Policie zároveň varovala řidiče, že na některých komunikacích přestaly fungovat semafory.

Na výše uvedeném grafu je patrné, že elektromagnetická rázová vlna dosáhla v jedné chvíli takových hodnot, že na její zaznamenání prakticky nestačila ani kalibrovaná stupnice. Projev této elektromagnetické rázové vlny může být na různých místech světa různého charakteru. Je také docela dost dobře možné, že se tato událost (což by bylo jenom dobře) obejde bez jakýchkoliv vážnějších následků.


Na obrázku výše je vidět další graf, který registruje tzv. "nestabilitu elektronových částic". Z grafu je patrné, že v časovém úseku mezi 10.00 hodin až 22:30 hodin "EST" dne 16. února 2014 došlo k obrovské explozi elektrické aktivity, která přímo souvisí s vlivem již zmíněné elektromagnetické rázové vlny. Z laického pohledu je zjevné, že množství energie, které by mělo atakovat Zemi, dosahuje skutečně ohromujících hodnot.

Podařilo se mi zjistit, že například americký list "Los Angeles Times" potvrzuje varování před elektromagnetickou bouří s tím, že již ze začátku minulého týdne zasáhla naši planetu rázová vlna elektromagnetické energie, ale podstatně menšího rozsahu. Originální článek, který vyšel dne 15. února 2014, si může čtenář přečíst na této internetové adrese: (http://www.latimes.com/science/sciencenow/la-sn-solar-flares-reach-earth-20140215,0,3449253.story#axzz2tUZmH5My).

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.