ILUZE REALITY - VĚDOMÍ MŮŽE EXISTOVAT JAKO KVANTOVÁ ENERGIE V MOZKU A MULTIVESMÍRU, NEBO VE VYŠŠÍ DIMENZI MEZI FYZICKÝM ZNOVUZROZENÍM

Mandela efekt a paměť

Současný internetový fenomén na úrovni fabulace je známý jako "Mandela efekt" (mnoho lidí má vzpomínky, které neodpovídají skutečnosti). "Mandela efekt" je pojmenován po Nelsonovi Mandelovi, revolucionáři proti apartheidu v Jižní Africe. V roce 2010 bylo zvláštním předmětem zájmu, že mnoho lidí si myslelo, že zemřel ve vězení. Byli překvapení, že je stále naživu. Termín byl vytvořen spisovatelkou Fionou Broome, která říká, že si ona a jiní lidé pamatují, že Nelson Mandela zemřel v osmdesátých letech (zemřel v roce 2013). Naznačuje, že společné vzpomínky, které nejsou pravdivé, mohou být vysvětleny existencí paralelních vesmírů, které se vzájemně ovlivňují.

Myšlenka, že lidé jsou mrtví, i když jsou stále naživu, je jen jedním příkladem "Mandela efektu". Některé zahrnují jiné texty písní, filmové dialogy a scény, fyzickou geografii, fyziologickou anatomii a názvy produktů. Běžná je diskuse o názvu dětské knihy "Berenstain/Berenstein Bears". "Mandela efekt" je fenomén, kterému většina lidí neuvěří, dokud jím sami neprojdou. "Mandela efekt" je jako zamilování a zlomené srdce. Musíte to zažít, abyste to mohli plně přijmout. I tak je možné, že se to stane několikrát, než se prolomí odpor k přijetí něčeho, co zásadně zpochybňuje naše základní přesvědčení, že se fakta a historické události nemění. Když se setkáme s něčím, co naznačuje, že se historie změnila, je to šok, když zjistíme, že některé z linek byly zrušeny a vymazány! Je to, jako bychom se blížili k „bodu zlomu“, kdy je stále těžší říci, že neexistují takové věci, jako je "Mandela efekt", posuny reality a alternativní historie.

Někteří kritici přispěchali se závěrem, že "Mandela efekt" prožitků známých slov ve filmech, televizních pořadech, knihách a produktech je pravděpodobně tzv. sdílenými „falešnými vzpomínkami“. Je to proto, že lidské vzpomínky nejsou zcela spolehlivé. Pokud vezmeme v úvahu otázky jako „fabulace“ a „falešné vzpomínky“ ve světle úsvitu našeho kvantového věku, můžeme takové vě

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.