Nedávno jsem vedl rozhovor s Lynem Buchanan o zveřejnění dokumentu CIA v roce 2008.

Jedná se o autentický záznam Linova řízeného dálkového sledování. Nikdo, včetně Lina, nevěděl, že dokument byl odtajněn a zveřejněn na webových stránkách CIA v roce 2015, dokud Johnu Barrowsovi, který byl ovlivněn světly letecké základny Bentwater, nebylo doporučeno přejít na konkrétní adresu URL na webových stránkách. Jedná se o webovou stránku CIA, na níž byl zveřejněn záznam Leanova dálkového pozorování, které se uskutečnilo v roce 1986 - záznam incidentu v Randleshamském lese. Lyn se podivil, proč je na stránkách vše zveřejněno a nikdo mu nic neřekl?

(Začátek nahrávky)

Lyn Buchanan: Jako obvykle jsem dostal zašifrované souřadnice, takže jsem netušil, na co se na dálku dívám. Jak jsem později zjistil, díval jsem se na dálku na jednu konkrétní noc. Jedná se tedy pouze o jednu noc, kterou jsem sledoval. Během sezení jsem byl požádán, abych popsal loď, a pak mi bylo nařízeno, abych do ní vstoupil a načrtl půdorysy, vnitřní plány a všechno ostatní. Jediné, co jsem na začátku viděl, byla řídicí místnost, kontrolní panel; jak se dalo očekávat, panel vypadal jako každá pilotní paluba. Vnitřek byl prázdný. Šel jsem dopředu a prošel zbytek lodi. Pak jsem přešel k počítači. V počítači jsem si mohl číst. Vstoupil jsem do počítače a zjistil, že je autonomní. Nebyl nikým ovládán. Pracoval autonomně. Vypadalo to, jako by něco hledal. V podstatě několik věcí. Když našel jednu z těch věcí, kterou měl naprogramovanou hledat, vyslal někomu rádiový signál a řekl: "Našel jsem to." Později pak přesně věděli, kam mají jít.

Zvenčí vypadala loď nablýskaně. Připadala mi pětkrát nebo šestkrát větší než auto. Teď, když jsem vešel dovnitř... Samozřejmě, kdyby byli menší, loď by vypadala... Kdybych se zmenšil na jejich velikost, byla by... však víte. Každopádně vnitřek lodi vypadal dost velký. Byly tam přihrádky a podobné věci a řídicí panel, plně automatický. Víte, jedna z věcí při řízeném

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly