HISTORIE PODZEMNÍCH STAVEB, TUNELŮ A MĚST: OD AMERIKY PŘES EGYPT A RAKOUSKO AŽ PO ASII (26)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

18.01.2023 Exkluzivně

Montauk Point, ospalé třítisícové městečko na nejvýchodnějším cípu Long Islandu, má podle konspiračních teoretiků temné tajemství. Dodnes se skrývá na bývalé radarové základně Camp Hero. Pro americkou armádu mělo toto místo vždy velký význam. Před uvedením letecké stanice Montauk do provozu v roce 1942 byl Camp Hero původně námořní základnou pro pobřežní obranu, která byla maskována jako rybářská vesnice. Během studené války zde po určitou dobu sídlil také NORAD - "Ústřední velitelské středisko protivzdušné obrany a včasného varování". Oficiálně byl tábor Hero uzavřen v roce 1969.

Příroda mezitím místo zrekultivovala. Dnes je zde přírodní rezervace "Camp Hero State Park". Starý radar AN/FPS-35, který byl uveden do provozu v roce 1960, je posledním němým svědkem uprostřed zelené oázy. Místo stále fascinuje a každoročně přitahuje tisíce návštěvníků. Mnozí sem přijíždějí nejen kvůli krásám přírody, ale také proto, že se tu prý v minulosti odehrálo něco, co dodnes nebylo zcela objasněno - "Projekt Montauk". Poté, co Preston Nichols a jeho spoluautor Peter Moon vydali v roce 1992 knihu "The Montauk Project", autoři takříkajíc probudili spící psy. Tato práce se zabývá tajemnými experimenty právě na tomto místě. Údajně k nim došlo v 70. letech 20. století. Podle Nicholse důkladně pátral téměř deset let a zjistil, že se na projektu dokonce sám podílel jako projektový manažer. Jakkoli to může znít absurdně a kuriózně, zda to odpovídá pravdě, si musí každý rozhodnout sám.

Nichols píše, že v důsledku vymývání mozku ztratil celou paměť a že byl během své výzkumné práce několikrát masivně zastrašován vládou a tajnými službami. Nichols se však nevzdal a pokračoval v pátrání po pravdě. Mnoho pasáží zní spíše jako laciný sci-fi román než jako literatura faktu. Možná právě proto bylo dílo tak úspěšné, protože Nichols a Moon brzy vydali další díly, které se do tématu ponořily ještě hlouběji a přinesly další hororové příběhy. Knihy nakonec vyšly v nákladu přes 100 000 výtisků. Duchové Mo

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly