HISTORICKÉ INCIDENTY UFO VE SPOJENÝCH STÁTECH (2)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

25.05.2023 Ufo

V letech 1896-1897 docházelo také k častým haváriím a přistáním těchto lodí, stejně jako ke střetům s posádkami vzducholodí Phantom. Texasan jménem John Barclay byl osloven členy takové posádky a požádán o zásoby potravin a nářadí. Vyhověl žádosti podivných pilotů a zeptal se, odkud jsou. Jeden z pilotů odpověděl anglicky:

"Odevšad, ale pozítří budeme v Řecku."

Některé ze vzducholodí tedy občas zastavovaly kvůli opravám a při určitých příležitostech svědci viděli, jak z lodí vylézají na tu dobu divně oblečení podivní cestující, kteří pak odpovídali na otázky nebo se ptali na cestu. Kromě velmi pokročilých válcových a uzavřených vzducholodí existovaly také klasické konstrukce, které se zřejmě skládaly z balónů plněných plynem a byly poháněny parní silou a vrtulemi. Na této druhé třídě vzducholodí byly otevřené vyhlídkové plošiny, terasy a pozorovací paluby. Svědci mohli slyšet, jak si lidé na palubě během předběžného letu mezi sebou povídají.

Při setkání s uzavřenými plavidly prvního typu vzducholodí UFO prý dokonce z jednoho ze záhadných létajících objektů vystoupili 2,1 m vysocí obři a pokusili se unést člověka. Noviny psaly, že na palubě některých vyspělých lodí byly podivné bytosti, nikoli lidé, o nichž se opět předpokládalo, že pocházejí z planety Mars. Dne 19. listopadu 1896 přinesl kalifornský deník "Daily Mail" ze Stocktonu zprávu o tom, že plukovník H. G. Shaw tvrdil, že viděl kosmickou loď s kovovým povrchem přistát v prohlubni na venkově poblíž Stocktonu. Neměla žádné poklopy ani křídla, pouze kormidlo a dva zúžené konce. Loď byla asi 45 metrů dlouhá a měla průměr 8 metrů. Když se přiblížil, z lodi náhle vylezly tři podivné bytosti o velikosti 2,1 m a vydávaly podivné zvuky. Poté se pokusily plukovníka přinutit, aby vstoupil do jejich lodi, ale vzdaly to, když se zuřivě bránil, a pak se vrátily na svou loď. Loď se pak vznesla a ve vzduchu zrychlila tak rychle, že brzy zmizela z dohledu.

Týdeník "The Albion Weekly News" informoval o dvou svědcích ha

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly