"HEXAGON" SATURNU - PRŮLOM!! (4)

Hranice jižní cirkumpolární zóny

To je velmi obtížná otázka. V každém případě jsem nikdy nenarazil na fotografii jižní polokoule Saturnu s mřížkou souřadnic (maximálně od jižního pólu  k  jižní 70. rovnoběžce). Fotografie s mřížkou souřadnic jižní polokoule, zobrazená najednom z obrázku předešlé části, se týká pouze velmi omezené oblasti kolem pólu. Byl publikován v článku F. Dergačeva a v některých dílech jiných autorů. Všechno je v pořádku, kromě dvou bodů:

a) obrázek pokrývá obraz od pólu pouze do 75° S

b) nenašel jsem fotografické snímky pořízené v ultrafialovém světle, podobné těm, které jsou uvedeny na posledních dvou obrázcích. To znamená, že opět nebude možné nahlédnout do „Oka“.

Pokud jde o jižní pól Saturnu, našel jsem pár animací, včetně té, ve které byla ukázána v předchozí části. Na You Tube se mi podařilo nalézt jednu malou, asi 4 sekundy trvající animaci saturnova polárního víru a odtud jsem pomocí několika snímků vyhodnotil rotaci jednotlivých konstrukčních prvků. Odtud jsem pomocí několika snímků vyhodnotil rotaci jednotlivých konstrukčních prvků jižního polárního víru, (viz. obr níže).

„Jižní oko“ - odhad rotace
Úhly otáčení hlavní osy vnitřní části „oka“

Na první obrázku ze změny polohy hlavní osy, je vidět, že se vnitřní část „Oka“ otáčí. Úhel otáčení hlavní osy vnitřní elipsy je jasněji vidět na druhém obrázku. Rotace probíhá ve směru hodinových ručiček, úhel rotace mezi pozicemi 1 a 4 je přibližně 40°. A poloha vírů označených „a“ ​​a  „b“ se za stejné období prakticky nezměnila (což je znázorněno bílými vodorovnými čarami spojujícími je s dalšími konkrétními detaily obrázku).
Podobnou analýzu jsem provedl pro tři časosběrné obrázky viz. níže. Týká se to se to jak hlavní osy vnitřní elipsy, tak strukturálních objektů blíže k vnější hranici temné vírové zóny. Pro srovnání povahy rotace druhé byly vybrány dva víry, označené jako „d“ a „f“.

Analýza animace

Protože v této zóně se všechny konstrukč

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.