Globální finanční krize, osudové martyrium společnosti "AIG" a špinaví hráči Systému - analýza základních fakt

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

18.09.2008 Exkluzivně

           V současné době jsme vystaveni další velmi zjevné a zcela důležité zkušenosti. Během několika dní nás sdělovací prostředky doslova bombardují titulkami jež nás informují o vzniku globální finanční krizi, o obrovských problémech kterými čelí Spojené Státy, o krachu mnohých prestižních bankovních ústavů, zmatku na světových burzách atd.  A společnost. Někteří klejí, někteří se bojí a někteří neznající souvislostí mlčí. Konečně, jak sami říkají - co mohou dělat. A někteří využívající této situace si hrají na proroky anebo jim dělá velmi dobře u "srdce", že jsou tak nazývání. Ale jaká je skutečnost? Nezávislý internetový magazín Matrix-2001.cz se snaží svým čtenářům poskytovat detailním způsobem poskytovat nezávislé analýzy a údaje které se dotýkají klíčových oblastí naší společností. Mnozí z vás velmi dobře víte, že dnes již prostě nelze věřit oficiálním médiím a proto jakýkoliv nezávislý zdroj informací je v dnešní době je velmi zásadním nástrojem přirozené korekce. Vzhledem k vývoji aktuálních událostí jsem se bezprostředně rozhodl poskytnout čtenářům a příznivcům nezávislého internetového magazínu Matrix-2001.cz sérii analýz a rozborů, které krok za krokem odhalují šedé pozadí toho co se právě nyní děje. Globální kontrolující systém, který samozřejmě zahrnuje i síť globálních bankovních korporací se vší rozhodností se snaží o to, aby lidé byli udržováni v nevědomosti a informačním zmatku. Media jsou kontrolována těmi samými lidmi, co dělají globální politiku a globální byznys. Manipulují s prostředky a vzhledem, že jedním z jejich prostředků je člověk, manipulují i s tím. V této reportáži se dotknu některých základních aspektů a v paralelním seriálu se dozvíte více čím ve skutečnosti "FED" "Federální Reserva" a "Americká Národní Banka" jest.

 

          Začneme u toho, o kterém se nyní nejvíce píše a hovoří. U "American International Group, Inc" čili pojišťovací agentuře "AIG". Tato gigantická společnost stojící před krachem prý byla zachráněna americkým státem prostřednictvím Americké Národní Banky resp. Systémem Federální Reservy. Problém spočívá v tom, že tato bankovní instituce není v rukách americké vlády. Není ničím jiným než famózním soukromým podnikem.

         Skutečnost je taková, že tato soukromá instituce z peněz amerických daňových poplatníků poskytla krachující "AIG" finanční obnos ve výši 85 miliard dolarů ve formě půjčky na dva roky. Za tuto službu získala celkem 80% akcii jmenované bankovní instituce. Na první pohled by se zdálo, že vše je v pořádku, jelikož americký stát se postaral o zažehnání řetězové reakce s dalekosáhlými důsledky. Konečně i v těchto intencích hovoří naše média. Jenže ve skutečnosti se stalo zcela něco jiného. Majoritním vlastníkem "AIG" se nestal stát, nýbrž skupina zcela konkrétních bankéřských rodin. Vrcholem drzosti je fakt, že k tomuto aktu použila peníze daňových poplatníků.

 

 
 

Pobočka AIG v Londýně

          "AIG" je gigantická společnost, která má své aktivity ve 130 státech světa a prakticky neexistuje žádná velká společnost, která by nějakým způsobem nebyla na "AIG" napojena. Uvědomíme-li si, že je jednou z největších zajišťovacích společností na světě, která dokonce ručí bankám v rámci mezibankovních půjček a mnohé banky jsou u této korporace sami pojištěné, bude nám jasné kam všude noví většinoví vlastnící "AIG" dosáhnout ve své kontrolující moci.

           Konečně aby nezůstalo pouze u mých slov, přečtěte si vyjádření několika vysokých amerických politiků i těch, jejichž rodinní potomci jsou v této hře aktivní:

 

      "Dejte mi kontrolu nad národními financemi a já se postarám o zákon"

     Mayer Amschel Bauer Rothschild

 

      "Většina Američanů nemá ani tušení co se děje na poli mezinárodního bankovního sektoru. Účty "Federální Reservy" nikdy nikdo neprověřoval. Funguje zcela bez vnější kontroly Kongresu anebo Senátu. Hazardují se ctí Spojených Států."

      Senátor Barry Goldwater

 

     "Federální Reserva se těší obrovské důvěře v této zemi. Když prezident Wilson potvrdil existenci této instituce, legalizoval neviditelnou vládu nad americkými financemi. Jde o nejhorší legislativní zločin, který byl v sektoru bankovnictví a měny spáchán."

      Kongresman Charles A. Lindbergh senior (1913)

 

     "Od této chvíle budou ekonomické krize řízené na vědeckém základě"

     Kongresman Charles A. Lindbergh senior (1913)

 

      "Federální Centrální Banka koupí státní obligace bez jediného centu".

      Kongresman Wright Patman (1941)

     

       "V naší zemi máme jednu z nejvíce zkorumpovaných institucí na světě. Mám na mysli Federální Reservu. Tato instituce ožebračila neuvěřitelné množství lidí a společností v USA. A to díky neuvěřitelně bohatým "supům", kteří to řídí."

     Kongresman Louis T. Mcfadden (1932)     

 

        "Dvanáct korporací řídí celou zemi a používají každý dolar veřejné měny k tomu aby navýšili svůj soukromý zisk a posílili své monopoly."

      Mr. Crozier, Cincinnati v proslovu před výborem pro měnovou politiku
 


      "Když vy anebo já vypíši šek, musím mít dostatečné množství finančních prostředků k tomu, aby byl řádně kryt. Ovšem když vypíše šek Federální Reserva, jde o papír, který není krytý žádným vkladem. Když Federální Reserva vypíše šek, tvoří peníze."

      Anonymní pracovník Banky Federální Reservy v Bostonu

      

      "Žádné papírové peníze ani deposity nemají hodnotu jako nějaký druh zboží. Dolar je ve skutečnosti nekrytý kus papíru. Deposity jsou pouze účetní položky.

     Anonymní pracovník Banky Federální Reservy v Chicago

 

       "Všimněte si, že bankovky Federální Reservy jsou tištěné v nominálních hodnotách 01, 02, 05, 10, 20, 50 a 100 dolarů. Všimněte si také, že bankovky v hodnotě 500, 1000, 5000 a 10000 dolarů byly naposledy tištěné v roce 1945". Přemýšlejte o tom proč tomu tak je.

       Asistent Správní Rady Guvernérů Systému Federální Rezervy


 

        "Ten kdo kontroluje národní peníze (ať je to v jakékoliv zemi) je absolutním ministrem průmyslu a obchodu".

       James A. Garfield, prezident Spojených Států

 

         "Každý velký průmyslový národ je řízen systémem úvěrů. Americký systém úvěrů je soustředěn v rukách několika málo osob. Vlády našeho státu nejsou svobodné, jsou řízené těmito osobami."

       Woodrow Wilson, prezident Spojených Států


       Jsem přesvědčen, že těchto několik citací významných politiků postačí k tomu, abychom si udělali lepší obrázek o tom, čemu vlastně čelíme. Pojďme se nyní podrobněji podívat na jednoho z  klíčových hráčů v této podivné hře - pojišťovnu a zajišťovnu "AIG".

      Historie této společnosti začíná v roce 1919 ve chvíli, kdy Cornelius Vander Starr založil pojišťovací agenturu v Shanghai, Čína. Starr byl v podstatě prvním člověkem ze západu, který se odhodlal prodávat pojištění Číňanům. Starr začal velmi dobře prosperovat a postupně své aktivity rozšířil do Latinské Ameriky, Evropy i Středního Východu.

 


Cornelius Vander Starr

 

         V roce 1962  začlenil Starr do představenstva velmi úspěšného manažera Maurice R. Hanka Greenberga. Ten posunul ohnisko podnikání z individuálního pojištění k vysoce postaveným korporačním společnostem. V roce 1968 pak Starr jmenoval Greenberga svým nástupcem.

        Kdo je ale onen úspěšný Maurice R. Hank Greenberg? Zjištěné skutečnosti jsou více jak zajímavé.

       Greenberg se narodil 4. května 1925 v New Yorku, sloužil v americké armádě během II. světové války a prý se účastnil i osvobození koncentračního tábora Dachau, aktivní byl i v korejské válce. V roce 1950 vystudoval právnickou fakultu na Univerzitě v New Yorku.

       A nyní to začíná být zajímavé. Velmi blízkým, spíše osobním přítelem pana Greenberga není nikdo jiný než samotný Henry Kissinger. Greenberg velmi čile využíval i jeho poradenských služeb. Přátelství to muselo být skutečně pevné, jelikož v roce 1987 jmenoval Kissingera šéfem poradců "AIG" pro mezinárodní obchodní styky.

 


Maurice R. Hank Greenberg

       Greenberg byl aktivní i jiným způsobem. Vůbec mne nepřekvapilo, když jsem zjistil, že byl jmenován četným místopředsedou a ředitelem "Council of Foreign Relations" a současně je členem "Trilaterall Commissions" Davida Rockeffellera. V osmdesátých letech za Reaganovi éry mu byl dokonce nabídnut i post ředitele CIA.

       Takže toto je Hank Greenberk, který řídil dnes tolik diskutovanou zajišťovací korporaci "AIG" a to od roku 1968 do roku 2005. Dáme - li si dohromady jedna a jedna pochopíme, v jakých rukách tato společnost ve skutečnosti byla a zřejmě je i dodnes. Těžko říci co se ve skutečnosti stalo, ale po roce 2000 se pan Greenberg zaplétá do série vyšetřování, které vedlo přímo americké ministerstvo spravedlnosti přes kancelář generálního prokurátora státu New York. V roce 2005 v "AIG" rezignuje na všechny své funkce a v únoru 2005 je nahrazen Martinem J. Sullivanem.

 


Martin J.Sullivan

 


Řád Britského Imperia

       Pan Sullivan se narodil roku 1955 v Essexu, Anglie. Vystudoval "Sydney Russell School" v Dagenhamu, které později věnoval částku 50 000 liber jako dík za možnost špičkového vzdělání. Do "AIG" přichází již v roce 1988  jako pomocný ředitel této společnost pro evropský region a Velkou Británii. V roce 2002 je zvolen do Správní rady "AIG" a v roce 2005 nahrazuje na pozici ředitele pana Greenberga. Na tomto postu pak tuto společnost vede až do 15. června 2008. Kvůli obrovským finančním ztrátám a padajícím akciím je nahrazen Robertem Willumstadem, který od roku 2006 pracoval v "AIG" na pozici předsedy správní rady ředitelů. Zvlášť je však potřeba zmínit jednu zajímavou skutečnost. Pan Sullivan je nositelem "."Řádu Britského Imperia".  Zkuste se zamyslet nad tím, kdo všechno a za jaké zásluhy je nositelem tohoto "vyznamenání".

      Tolik k základní historii a vůdčím osobnostem "AIG". Jsem přesvědčen o tom, že již tyto skutečnosti stačí na to, aby si soudný čtenář udělal obrázek o skrytých souvislostech, které se v pozadí rýsují.


       Pojďme se nyní podívat na základní rysy Banky Federální Reservy v USA. Úvodem bych chtěl připomenout znovu jeden extrémně závažný fakt o kterém se oficiálně nemluví. "FED" není vlastněna americkou vládou!! Níže uvedený graf.č.1 odhaluje lineární vazby mezi Rothschildy a "Bank of England" a dalšími londýnskými bankovními domy, které samy o sobě řídi "Federální Centrální Banku" v USA.

       V New Yorku existují dva základní zástupci Rothschildova klanu. Jsou jimi: "J.P.Morgan Co." a "Kuhn, Loeb & Co. Toto jsou firmy, které připravily tajnou konferenci na Jekyll Island kde vznikl "Akt Federální Reservy". Šlo o plán jak skrze Kongres upravit zákony tak, aby mohlo dojít k odkoupení kontrolujícího množství akcií Bankou Federální Reservy v New Yorku. K tomu došlo v roce 1914.

       Tyto firmy jmenovaly své ředitele do Správní Rady Guvernérů Federální Reservy. K tomuto aktu došlo také v roce 1914. V tom samém roce několik pokrevních příbuzenských rodinných linií vlastnící kontrolující objem akcií v různých amerických bankách přiměli tyto banky, aby přešly pod správu oblastních bank Federální Reservy. Na grafu níže uvedeném, který stejně jako ty ostatní vypracovala "House Banking Committee Staff Report" v roce 1976 a ukazuje strukturu akcionářů v dvanácti Federálních Oblastních Bankách, které kontroluji ty samé rodinné klany.

 

 N. M. Rothschild , London - Bank of England
                                  __________________|___________________
                                 |                                     |
                                 |                           J. Henry Schroder
                                 |                             Banking |Corp.
                                 |                                     |
                           Brown, Shipley - Morgan Grenfell - Lazard - |
                            & Company        & Company       Brothers  |
                                 |               |              |      |
             --------------------|        -------|              |      |
             |                   |        |      |              |      |
  Alex Brown - Brown Bros. - Lord Mantagu - Morgan et Cie -- Lazard ---|
  & Son      |  Harriman       Norman     |    Paris          Bros     |
             |                   |        /      |            N.Y.     |
             |                   |       |       |              |      |
             |            Governor, Bank | J.P. Morgan Co -- Lazard ---|
             |            of England    /  N.Y. Morgan       Freres    |
             |            1924-1938    /   Guaranty Co.      Paris     |
             |                        /    Morgan Stanley Co.  |      /
             |                       /           |              Schroder Bank
             |                      /            |
Hamburg/Berlin
             |                     /      Drexel & Company         /
             |                    /       Philadelphia            /
             |                   /                               /
             |                  /                           Lord Airlie
             |                 /                               /
             |                /     M. M. Warburg       Chmn J. Henry Schroder
             |                |      Hamburg ---------  marr. Virginia F. Ryan
             |                |         |               grand-daughter of Otto
             |                |         |                Kahn of Kuhn Loeb Co.
             |                |         |
             |                |         |
Lehman Brothers N.Y. --------------- Kuhn Loeb Co. N. Y.
             |                |       ------------------------
             |                |       |                      |
             |                |       |                      |
Lehman Brothers - Mont. Alabama   Solomon Loeb           Abraham Kuhn
             |                |     __|______________________|_________
Lehman-Stern, New Orleans   Jacob Schiff/Theresa Loeb  Nina Loeb/Paul Warburg
-------------------------    |       |                      |
              |               | Mortimer Schiff        James Paul Warburg
_____________|_______________/       |
|            |          |   |        |
Mayer Lehman |     Emmanuel Lehman   
|            |          |             
Herbert Lehman     Irving Lehman       
|            |          |               
Arthur Lehman     Phillip Lehman     John Schiff/Edith Brevoort Baker
               /         |             Present Chairman Lehman Bros
              /  Robert Owen Lehman    Kuhn Loeb - Granddaughter of
             /           |             George F. Baker
            |           /               |
            |          /                |
            |         /           Lehman Bros Kuhn Loeb (1980)
            |        /                  |
            |       /             Thomas Fortune Ryan
            |      |                    |
            |      |                    |
       Federal Reserve Bank Of New York |
            |      |                    |
   ______National City Bank N. Y.       |
   |        |                           |
   |   National Bank of Commerce N.Y. --|
   |        |                           
   |   Hanover National Bank N.Y.        
   |        |                             
   |   Chase National Bank N.Y.            
   |                                        |
   |                                        |
Shareholders - National City Bank - N.Y.   |
-------------------------------------------|
   |                                        /
James Stillman                            /
Elsie m. William Rockefeller             /
Isabel m.  Percy Rockefeller            /
William Rockefeller          Shareholders - National Bank of Commerce N. Y.
J. P. Morgan
-----------------------------------------------
M.T. Pyne                    Equitable Life - J.P. Morgan
Percy Pyne                   Mutual Life - J.P. Morgan
J. W. Sterling               H. P. Davison - J. P. Morgan
NY Trust/NY Edison           Mary W. Harriman
Shearman & Sterling          A.D. Jiullard - North British Merc. Ins.
|                            Jacob Schiff
|                            Thomas F. Ryan
|                            Paul Warburg
|                            Levi P. Morton - Guaranty Trust
| J. P. Morgan
|
|
Shareholders - First National Bank of N.Y.
- -------------------------------------------
J.P. Morgan
George F. Baker
George F. Baker Jr.
Edith Brevoort Baker
US Congress - 1946-64
|
|
|
|
|
Shareholders - Hanover National Bank N.Y.
- ------------------------------------------
James Stillman
William Rockefeller
|
|
|
|
|
Shareholders - Chase National Bank N.Y.
- ---------------------------------------
George F. Baker

 

            Níže uvedený graf popisuje bankovní společnost J. Henryho Schrodera v průběhu celého 20. stol. obsahující strukturu "Belgium Relief Commission" jenž podporovala Německo v době mezi roky 1915 - 1918 a v podstatě odradila tuto zem od vyjednání míru v roce 1916. Financovala Hitlera v třicátých letech 20.stol., stála za prezidentskou kampaní Roberta Hoovera a dva z jeho hlavních manažerů podřízené firmy Bechtel Corp. Sloužili za doby Reaganovi administrace na pozici ministra obrany a ministra zahraničních věcí.

           Guvernér anglické Národní Banky sir Gordon Richardson (řízený Rothschildovým klanem) byl předsedou "J. Henry Schroder Wagg" a v letech 1963 - 1972, stejně tak jako Lloydovi Banky v Londýně a společnosti Rolls Royce. (Aktuální informace z 18.9.2008.: Podle několika nezávislých zdrojů má padnout anglická banka "HBOS", kterou má převzít právě "Lloyds BST., viz.http://www.novinky.cz/clanek/149860-krize-nekonci-ohrozena-je-britska-banka-hbos.html)

 

J. Henry Schroder
                                -----------------
                                       |
                                       |
                                       |
                           Baron Rudolph Von Schroder
                            Hamburg - 1858 - 1934
                                       |
                                       |
                                       |
                             Baron Bruno Von Schroder
                             Hamburg - 1867 - 1940
  F. C. Tiarks                         |
  1874-1952                            |
      |                                |
  marr. Emma Franziska                 |
  (Hamburg)                    Helmut B. Schroder
  J. Henry Schroder 1902               |
  Dir. Bank of England                 |
  Dir. Anglo-Iranian                   |
  Oil Company         J. Henry Schroder Banking Company N.Y.
                                       |
                                       |
                        J. Henry Schroder Trust Company N.Y.
                                       |
                                       |
                                       |
                    ___________________|____________________
                   |                                        |
             Allen Dulles                              John Foster Dulles
           Sullivan & Cromwell                        Sullivan & Cromwell
           Director - CIA                             U. S. Secretary of State
                                                      Rockefeller Foundation
  Prentiss Gray
  ------------
Belgian Relief Commission.               Lord Airlie
Chief Marine Transportation              -----------
US Food Administration WW I          Chairman; Virgina Fortune
Manati Sugar Co. American &          Ryan daughter of Otto Kahn
British Continental Corp.            of Kuhn,Loeb Co.
        |                                    |
  M. E. Rionda                               |
  ------------                               |
Pres. Cuba Cane Sugar Co.                   |
Manati Sugar Co. many other                 |
sugar companies.                     _______|
        |                            |
        |                            |
  G. A. Zabriskie                    |
  ---------------                    |                Emile Francoui
Chmn U.S. Sugar Equalization        |                --------------
Board 1917-18; Pres Empire          |            Belgian Relief Commission. Kai
Biscuit Co., Columbia Baking        |            Ping Coal Mines Tientsin
Co. , Southern Baking Co.           |            Railroad,Congo Copper, La
          |                          |            Banque Nationale de Belgique
          |                          |            Suite 2000 42 Broadway, NY
          |__________________________|____________________________|
          |                          |                            |
          |                          |                            |
          |                          |                            |
          |                          |                            |
     Edgar Richard         Julius H. Barnes          Herbert Hoover
     -------------         ----------------          --------------
Belgium Relief Comm.      Belgium Relief Comm.    Chmn Belgium Relief Com
American Relief Commiss.  Pres. Grain Corp.       U.S. Food Admin.
U.S. Food Admin.          U.S. Food Admin.        Sec of Commerce 1924-28
1918-24, Hazeltine Corp.  1917-18, C. B Pitney    Kaiping Coal Mines
    |                      Bowes Corp, Manati      Congo Copper, President
    |                      Sugar Corp.
U.S. 1928-32

|
|John Lowery Simpson
|--------------------
|
Sacramento,Calif Belgium Relief                                   |
Commission. U. S. Food Administration       Baron Kurt Von Schroder
Prentiss Gray Co. J. Henry Schroder         -----------------------
Trust, Schroder-Rockefeller, Chmn         Schroder Banking Corp. J.H. Stein
Fin Commission, Bechtel International     Bankhaus (Hitler's personal bank
Co. Bechtel Co. (Casper Weinberger        account) served on board of all
Sec of Defense, George P. Schultz         German subsidiaries of ITT .
Sec of State (Reagan Admin.).             Bank for International Settlements,
             |
SS Senior Group Leader,
             |                              Himmler's Circle of Friends (Nazi Fund),
             |
Deutsche Reichsbank, president
             |
Schroder-Rockefeller & Co. , N.Y.
- ---------------------------------
Avery Rockefeller, J. Henry Schroder
Banking Corp., Bechtel Co., Bechtel
International Co. , Canadian Bechtel Company.
                   |
                   |
          Gordon Richardson
          -----------------
Governor, Bank of England 1973 - PRESENT
C. B. of J. Henry Schroder N.Y. Schroder Banking Co., New York,
Lloyds Bank, Rolls Royce

 

           Následující graf ukazuje spojení Davida Rockefellera s Bankou Federální Reservy, Standard Oils Indiana, General Motors, korporací chemických společností rodiny Eugene Meyera a Equitable Live (J.P.Morgan).

 

DAVID ROCKEFELLER
-----------------------------
Chairman of the Board
Chase Manhattan Corp
       |
       |
______|_______________________
Chase Manhattan Corp.        |
Officer & Director Interlocks|---------------------
------|-----------------------                    |
       |                                           |
Private Investment Co. for America       Allied Chemicals Corp.
       |                                           |
Firestone Tire & Rubber Company          General Motors
       |                                           |
Orion Multinational Services Ltd.        Rockefeller Family & Associates
       |                                           |
ASARCO. Inc                                 Chrysler Corp.
       |                                           |
Southern Peru Copper Corp.               Intl' Basic Economy Corp.
       |                                           |
Industrial Minerva Mexico S.A.           R. H. Macy & Co.
       |                                           |
Continental Corp.                        Selected Risk Investments S.A.
       |                                           |
Honeywell Inc.                              Omega Fund, Inc.
       |                                           |
Northwest Airlines, Inc.                   Squibb Corporation
       |                                           |
Northwestern Bell Telephone Co.          Olin Foundation
       |                                           |
Minnesota Mining & Mfg Co (3M)        Mutual Benefit Life Ins. Co. of NJ
       |                                           |
American Express Co.                           AT & T
       |                                           |
Hewlett Packard                             Pacific Northwestern Bell Co.
       |                                           |
FMC Corporation                      BeachviLime Ltd.(Beachville, Ontario)
       |                                           |
Utah Intl' Inc.                          Eveleth Expansion Company
       |                                           |
Exxon Corporation                      Fidelity Union Bancorporation
       |                                           |
International Nickel/Canada              Cypress Woods Corporation
       |                                            |
Federated Capital Corporation            Intl' Minerals & Chemical Corp.
       |                                           |
Equitable Life Assurance Soc U.S.        Burlington Industries
       |                                           |
Federated Dept Stores                    Wachovia Corporation
       |                                           |
General Electric                         Jefferson Pilot Corporation
       |                                           |
Scott Paper Co.                          R. J. Reynolds Industries Inc.
       |                                           |
American Petroleum Institute             United States Steel Corp.
       |                                           |
Richardson Merril Inc.                Metropolitan Life Insurance Co.
       |                                           |
May Department Stores Co.                Norton-Simon Inc.
       |                                           |
Sperry Rand Corporation                     Stone-Webster Inc.
       |                                           |
San Salvador Development Company         Standard Oil of Indiana

 

        Tento diagram ukazuje spojení mezi Bankou Federální Reservy v New Yorku a J. Henry Schroder Banking Corp., J. Henry Schroder Trust Co., Rockefeller Center, Inc., Equitable Life Assurance Society ( J.P. Morgan) a Bankou Federální Reservy v Bostonu.

 

Alan Pifer, President
  Carnegie Corporation
  of New York
-----------------------
          |
-----------------------
  Carnegie Corporation Trustee Interlocks   ------------------------------------------------
          |                                                       |
Rockefeller Center, Inc                 J. Henry Schroder Trust Company
          |                                                       |
The Cabot Corporation                       Paul Revere Investors, Inc.
          |                                                       |
Federal Reserve Bank of Boston                           Qualpeco, Inc.
          |
Owens Corning Fiberglas
          |
New England Telephone Co.
          |
Fisher Scientific Company
          |
Mellon National Corporation
          |
Equitable Life Assurance Society
          |
Twentieth Century Fox Corporation
          |
J. Henry Schroder Banking Corporation

 

          Poslední diagram ukazuje na spojení Banky Federální Reservy v New Yorku s Brown Brothers Harriman, Sun Life Assurance Co. a Rockefellerovou Nadací.

 

Maurice F. Granville
Chairman of The Board
Texaco Incorporated
Texaco Officer & Director Interlocks
Liggett & Myers, Inc.

|
  L  Arabian American Oil Company
  O  St John d'el Ray Mining Co. Ltd.
|
|
  N  Brown Brothers Harriman & Co.
  D  National Steel Corporation
|
|
  O  Brown Harriman & Intl' Banks Ltd.
  N  Massey-Ferguson Ltd.
|
|
     American Express
     Mutual Life Insurance Co.
|
|
  N. American Express Intl' Banking Corp.
  M. Mass Mutual Income Investors Inc.
|
|
     Anaconda
  R  United Services Life Ins. Co.
|
|
  O  Rockefeller Foundation
  T  Fairchild Industries
|
|
  H  Owens-Corning Fiberglas
  S  Blount, Inc.
|
|
  C  National City Bank (Cleveland)
  H  William Wrigley Jr. Co
|
|
  I  Sun Life Assurance Co.
  L  National Blvd. Bank of Chicago
|
|
  D  General Reinsurance
     Lykes Youngstown Corporation
|
|
     General Electric (NBC)
     Inmount Corporation

 

       Podrobnější skutečnosti o Federální Reservě naleznete v paralelním seriálu jehož první část můžete na stránkách nalézt vedle této reportáže. Pakliže výše uvedené informace a skutečnosti přimějí, alespoň některé čtenáře se hlouběji zamyslet na věcmi které by nás neměly nechávat v klidu. Síly, jejichž existenci jsem tady naznačil se dotýkají každého z nás, každý den. Možná, že nejsme schopni velké věci přímo ovlivnit, ale to na čem můžeme pracovat každý den je úroveň našich vědomostí o silách, které do velké míry určují osud naší společnosti. A  vězte, to oni skutečně nechtějí.....


(c)2008 Jaroslav Chvátal