FENOMÉN: PARANOIDNÍ (84)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

02.03.2024 Fenomenologie

Kdybyste se v roce 1977 kohokoli zeptali na Chucka Morgana, řekl by vám, že je to čestný chlapík, úspěšný podnikatel, šťastně ženatý a milující otec svých čtyř dcer. Chuck byl prezidentem eskontní společnosti v arizonském Tucsonu, hýbal místními realitami, byl dobrý ve své práci, uznávaný a oblíbený. V jeho předvídatelném světě se nikdy nestalo nic neobvyklého. Pak přišlo ráno 22. března 1977, ten den, kdy Chuck Morgan vysadil dvě ze svých dcer ve škole a pak beze stopy zmizel.

Chuckova manželka Ruth byla z jeho zmizení pochopitelně rozrušená. Poté, co obešla jeho přátele a obchodní partnery, si sedla k telefonu a byla si jistá, že Chuck brzy zavolá. Uplynuly však tři dny, aniž by se ozval. Když pak Ruth zvažovala, že se obrátí na policii, Chuck se vrátil. Ve dvě hodiny ráno 26. března Ruth probudil zvuk, jak někdo chrastí klíčem v zámku domovních dveří. Šla to zkontrolovat a našla manžela v rozcuchaném stavu. Chuckovi chyběla bota a kolem jednoho kotníku měl plastové poutko. Ruce měl spoutané zipem. Naznačil Ruth, že nemůže mluvit, ale ukázal na pero a poznámkový blok na stole. V něm napsal, že byl unesen a mučen. Napsal také, že mu do krku byla vložena halucinogenní droga, která by mohla zničit jeho nervový systém.

Ruth chtěla zavolat policii a dostat manžela k lékaři. Chuck ji však varoval, aby to nedělala, že by tím ohrozila sebe i dívky. To stačilo k tomu, aby se Ruth podvolila. Následující dva týdny strávila ošetřováním Chucka. Během té doby se mu vrátila řeč a zasvětil ji do některých souvislostí svého únosu. Řekl, že tři roky pracoval v utajení jako agent ministerstva financí. Lidé, kteří ho unesli, na to přišli. Pravděpodobně by ho zabili, kdyby se mu nepodařilo utéct. Víc nechtěl říct. "Čím méně toho víš, tím lépe," řekl Ruth. Chuck Morgan, který zmizel 22. března, byl pohodový, společenský muž. Chuck, který se vrátil 26. března, byl nervózní troska, skákal po stínech a neustále se ohlížel přes rameno. Začal nosit neprůstřelnou vestu a nosil zbraň. Byl

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly