Racionalizace bizarností

Peter byl z epizody z července 1988 zpočátku znepokojený a zmatený. Na jeho těle se objevily fyzické jizvy, o kterých si myslel, že s tímto zážitkem souvisejí. A na holeni měl pravděpodobnou stopu po vpichu ve stylu "biopsie". O světě mimozemských únosů neměl povědomí a snažil se mu porozumět. Jeho vlastní libanonský a řecký původ Vivianiny rodiny mu neposkytovaly žádnou útěchu. Rodinní příslušníci mu dokonce naznačovali, že se setkal se svatým Charbel - prvním oficiálně uznaným libanonským světcem, zřejmě kvůli přítomnosti roucha. Takové racionalizace neposkytovaly Petrovi žádné vysvětlení.

O několik měsíců později byli Vivian a Peter při projížďce autem šokováni, když spatřili plakát na billboardu čerpací stanice, na kterém byla vysoká bytost velmi podobná těm, které viděl. Plakát neposkytoval žádné informace, pouze obrázek. Jak je to možné? Co to všechno mělo znamenat? Peter se zamyslel. Odpověď přicházela postupně během několika následujících dní. Obrázek, který viděli na billboardu, byl nyní již známý Strieberův šedý mimozemský obličej. Plakát byl součástí rozsáhlé propagační kampaně k brožovanému vydání knihy Whitleyho Striebera - "Communion". Následné upoutávkové plakáty poskytovaly další podrobnosti, dokud nebyla souvislost s knihou zřetelná. Peter si nakonec výtisk knihy koupil.

Vivian si ji přečetla jako první a poznamenala k Peterovi, že nebude věřit tomu, co se dočte. Pro Vivian to bylo zarážející. Příběhy v této bizarní a podivné knize jí byly podivně povědomé. Vždyť jí o nich Peter vyprávěl! Po přečtení Strieberovy knihy Peter zjistil, že je jako kontrolní seznam pro jeho vlastní bizarní setkání. Jejich zážitky měly několik společných významných detailů - ale stejně tak mnoho společného neměly. Pokud však šlo o Petra, měl nyní jakýsi kontext, který mu umožnil ukotvit jeho vlastní podivný zážitek. Byl to začátek. Zdálo se, že jeho zážitek z roku 1988 byl součástí fenoménu UFO nebo únosu mimozemšťany - ať už to bylo cokoli.

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly