DŮKAZY O NACISTICKÝCH JADERNÝCH ZBRANÍCH (1)

V rozporu s oficiálním pohledem na historii druhé světové války Třetí říše vyhrála závod o vývoj a použití atomové bomby.  Svědectví očitých svědků poskytují pádné důkazy o tom, že tato zbraň byla během války několikrát testována a nasazena.

--------------------------------------------

 

Nikdo si toho příliš nevšímal, když v roce 1978 Spojené státy odtajnily diplomatický signál, který byl vyslán japonským velvyslanectvím ve Stockholmu a zachycen 12. prosince 1944. To, co dešifrovaná zpráva tvrdila, bylo ohromující. Uvádělo se v ní, že nacisté během II. světové války vyvinuli atomovou bombu a použili ji proti Sovětům v roce 1942, tedy tři roky předtím, než Spojené státy zničily Hirošimu a Nagasaki. V roce 2005 zveřejnil německý historik Rainer Karlsch důkazy o tom, že nacistické Německo testovalo jaderné zbraně v říjnu 1944 na ostrově Rujána u pobřeží Baltského moře a v březnu 1945 v Ohrdrufu v DurynskuTelevizní novinář Heiko Petermann narazil na dokumenty vyšetřovacího soudu, který v Arnstadtu vedla bývalá komunistická vláda východního Německa (DDR, Německá demokratická republika), a požádal Karlsche o radu.  Karlschova kniha "Hitlers Bombe" ("Hitlerova bomba") byla bohužel vydána pouze v němčině, takže většina anglicky mluvících lidí její obsah nezná.

 

Archiv v Arnstadtu

Díky pádu komunismu v roce 1989 se Petermann dozvěděl o výsledcích vyšetřování, které probíhalo v letech 1961-1962 pod názvem "Befragung von Bürgern zu Ereignissen zur örtlichen Geschichte" (volně přeloženo jako "Anketa občanů o událostech v místních dějinách") a bylo zřízeno za účelem prošetření válečného vývoje jaderných zbraní v Německu. Vláda NDR svolala všechny žijící svědky, které se jí podařilo najít, aby vypovídali před vyšetřovateli a dali dohromady přetrvávající tvrzení o jaderných zkouškách v Ohrdrufu v březnu 1945.

Jedna z výpovědí svědka č. 2 - Ludwiga Lauffera, bývalého vězně tábora, před vyšetřováním zmiňuje výrobu raket uvnitř podzemní továrny Polte II, včetně dvous

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Další díly