DR. WERNHER VON BRAUN UČÍ HISTORII Z PRVNÍ RUKY (3)

Horten HO IX/HO 229 byl dalším létajícím proudovým stíhacím letounem s křídlem, který byl opět a nikoli překvapivě letounem velmi podobným stealth stíhačce USAF F-117, která létala během Pouštní bouře a byla použita při přesném bombardování během útoku na Panamský průplav s cílem zajmout generála Noriegu. Je USAF F-117 dítětem dřívější německé technologie? Důkazy jsou příliš podobné na to, abychom mohli říci, že ne. Focke-Wulf Tribflugel "Dragonfly" - jednalo se o proudový stíhací letoun s rotujícím křídlem a svislým vzletem. Na podobných principech byl zkonstruován britský proudový stíhací letoun Harrier, který používá námořní pěchota Spojených států. Sangerův orbitální raketový bombardér (Silver Bird) a jednalo se o velmi pokročilý bombardér, který byl vyvíjen pro případné zničení New Yorku, Bostonu, Filadelfie, Washingtonu atd.

Jedna velmi pokročilá psychologická zbraň způsobila, že mnoho pilotů začalo pochybovat o svém zdravém rozumu; a to včetně japonských, amerických, britských a dalších veteránů spojeneckých národů. Říkalo se jim "Feuerballs" neboli Foo Fighters. Byly tyto předměty německými tajnými zbraněmi vytvořenými nejmenovanou skupinou zvanou "Klub" řízenou Hermanem Göringem? Zní to věrohodně vzhledem ke všem velmi pokročilým letounům, které Němci vyvinuli před II. světovou válkou a během ní. V červenci 1969 jsem na Cocoa Beach na Floridě uskutečnil jeden z posledních ceremoniálů MFA (Manned Flight Awareness). Byla by to slavná tečka za všemi ostatními společenskými setkáními MFA, kterých jsem se účastnil s Dalem Popem a dalšími spolupracovníky. Šlo o ocenění těch, kteří byli vybráni za vynikající výsledky práce vykonané při misi Apollo 11, při níž američtí astronauti poprvé v historii lidstva přistáli na Měsíci. Očekával jsem to ještě z jednoho důvodu, na jednom z těchto večírků jsem se měl možná naposledy setkat s doktorem Wernherem von Braunem a chtěl jsem, aby mi byly zodpovězeny některé otázky, pokud by s tím dobrý doktor souhlasil.

Od naší poslední účasti na MFA jsem hluboce přemýšlel o tom, na co se ho zeptám ohledně vědy, UFO, pokročilých německých vynálezů a antarktické základny zvané Shangri La, která byla postavena pro Hitlera, aby na konci války utekl. Tyto otázky jsem mu musel klást během jeho kuřáckých přestávek na balkonech nebo trávnících u pláže hotelů, které během těchto aktivit využíval. Zejména jeden případ UFO měl vést k mému úsilí o brainstorming s tímto velkým mužem kosmických letů. Měl se týkat záhadné havárie UFO v Roswellu na začátku června 1947. O této slavné události se toho tehdy moc nevědělo, zejména se proslýchalo, že z ní byla vyzvednuta skutečná těla mimozemšťanů, a kolující zprávy uváděly, že přinejmenším jeden mimozemšťan byl stále naživu, když armáda oblast uzavřela pro veřejný průzkum. Dalším případem by mohl být Kecksburg v Pensylvánii. Podílel se můj přítel Dr. von Braun na vyzvednutí trosek v Roswellu? Měl k oblasti Roswellu v Novém Mexiku velmi blízko a vsadil bych se, že nic na světě by ho neodradilo od vyšetřování tak mimořádné a epické události, jako je návštěva jiných forem života na této planetě.

Ptal jsem se po celé oblasti mysu Canaveral a Kennedyho kosmického střediska a hledal jsem další pracovníky, kteří byli se skupinou americké armády na raketové zkušební střelnici White Sands v době, kdy tam Dr. von Braun se svou skupinou německých vědců prováděl odpalovací zkoušky ukořistěných německých raket V-2, které přivezl ze své vlasti po II. světové válce. Dalšími zúčastněnými vědci byli: Knothe, Dr. Grüne, Dr. Kurt Debus, Dr. Ernst Stuhlinger, Konrad Dannenburg, Dr. Walter Häussermann, Dieter Grau a mnoho dalších odborníků. Můj dobrý přítel Jim Finn pracoval v Armádní agentuře pro balistické střely od jejího vzniku a podle jeho slov byl v Novém Mexiku při prvních startech V-2. V té době byl v armádě, která se zabývala balistickými raketami, a v té době byl také v Novém Mexiku. Věřte tomu nebo ne, ale Jim Finn mlčel, když jsem se ho ptal na některé činnosti a události v době, kdy tam byl přidělen.

To mě vedlo k přesvědčení, že jsem na správné cestě při odhalování dalších údajů týkajících se havárie UFO v Roswellu v Novém Mexiku. Jim Finn mi později prozradil své aktivity týkající se pobytu Dr. von Brauna na Walkerově vojenské letecké základně (Roswell) a mimozemského plavidla, které havarovalo nedaleko této základny. Když jsme došli k první přestávce pro doktora von Brauna, požádal jsem, zda bych ho mohl doprovodit. Položil mi ruku na rameno jako otec a řekl, že zcela jistě, Clarku. Potřebuji trochu čerstvého mořského vzduchu. přestal jsem kouřit, i když si občas ještě jednu dám, s úsměvem na tváři. Vzpomínám si, že mi řekl: Jsem na vás hrdý, pane, cigarety škodí zdraví. Svět potřebuje vaši inteligenci. Když jsme šli na pláž, podíval se na mě svým pověstným úsměvem a poplácal mě po zádech. Osobně jsem cítil, že si váží mé zvídavé mysli a toho, že jsem ho překvapil svými znalostmi o věcech, o kterých by si nikdy nemyslel, že je znám. Jsem na to dnes hrdý, stejně jako jsem na to byl hrdý tehdy.

Nuže, Clarku, o čem budeme dnes večer diskutovat? Díval se do nebe na hvězdy. Ukázal jsem na Vegu v Lyře, kývl hlavou, že ano. Zhluboka jsem se nadechl a zeptal se: "Pane, navštívil jste vy a další členové vašeho týmu v červenci roku 1947 místo havárie UFO poblíž Roswellu v Novém Mexiku?" "Ano," odpověděl. Páni, pomyslel jsem si, opravdu to řekl. Doktor von Braun se na mě podíval s jistým překvapením v očích a zvážněl důležitou otázkou. Možná si myslel, že jsem agent NSA nebo FBI, nebo dokonce rozvědka americké armády, která sleduje každý jeho krok, aby mu podrazila nohy při odhalování velmi tajných informací. Dodal jsem, že přítel, který pracuje v KSC, říkal, že v tom roce pracoval ve White Sands, a prý slyšel, jak jiní němečtí vědci říkali, že vy a další byli na místě nedaleko havárie neznámého objektu.

Stále přemýšlel o odpovědi, když jsem řekl: "Doktore von Braune, raději bych položil život, než abych prozradil cokoli, co jste mi důvěrně řekl." "To je pravda". Podíval se mi zpříma do očí a řekl: "Ano, věřím ti, Clarku." Pak pokračoval: "Byl jsem tam s generálem Nathanem Twiningem a několika svými štábními vědci a další slavnou osobou."  "Kdo to byl, pane?"  Dr. von Braun mi řekl, že tou osobou byl Dr. Robert Oppenheimer, jaderný fyzik, který vyvinul atomovou bombu, a další německý lékařský vědec, Dr. Hubertus Strughold, a další. Dr. von Braun a tato skupina byli svědky vyzvednutí podivného plavidla asi 30 nebo více kilometrů jihovýchodně od lesa Cibola v Novém Mexiku, které se zřítilo do pouštní oblasti mnoho kilometrů jihovýchodně od hornaté oblasti zvané Gallian. Řekl, že se domnívá, že se jedná o Gallian (později McClelland opravil název na Gallinas, horu v Cibola Forest, pozn. red.).

McClelland prozkoumal tuto oblast na mapách USGA a zjistil, že se nachází západně od města Corona. Oblast se nacházela poblíž místa, které Stanton Friedman později správně pojmenoval ve své knize "Crash at Corona". Dr. von Braun pokračoval: "Plavidlo nemělo ani tak tvar talíře, jako spíše delty, trochu připomínající velmi velkého oceánského rejnoka. Mělo krásný aerodynamický tvar a vykazovalo velkou roztrženou, otevřenou štěrbinu na svém boku, zřejmě způsobenou nárazem při havárii." Pak se zarazil, když přímo před naše plážová lehátka vstoupil mladý pár. Pozdravili se s doktorem von Braunem, muž potřásl von Braunovi rukou a pak pokračoval v chůzi.

Pak jsem se zeptal: "Viděli jste nějaké tvory?" "Ne," odpověděl jsem. Odpověděl: "Ne, ne uvnitř plavidla, v přírodě, ale později ano. Viděl jsem jednu mrtvou bytost, která se nacházela v dočasném polním stanu předtím, než byla převezena do hangáru na Walkerově armádní letecké základně, která se nacházela nedaleko Roswellu." Popsal ji jako velmi malou, snad 1,2 metrů vysokou bytost s velkou hlavou. Jednoho, který přežil havárii, a dalšího nebo více mrtvých v poušti neviděl. Byli převezeni do zdravotnického zařízení, snad poblíž nebo na armádní letecké základně v Roswellu. Řekl také, že jeden vysoce postavený vojenský bezpečnostní důstojník se zmínil, že jich bylo nalezeno pět, ačkoli jeho skupina pozorovala jednu bytost ležící na lůžku americké armády s ledem zabaleným pod lůžkem.

Řekl:

"Měly velké oči, žádnou strukturu uší, jakou známe, žádné pozorovatelné vlasy a čtyři prsty bez číslice palce. Na každém prstu byly baňaté špičky a zdálo se, že mají šedavě hnědý kožní pigment. Kůže se strukturou tkáně podobala chřestýšům, podobně jako jsem to viděl u hadů na polích WhiteSands."

Také řekl:

"Každý z nich měl na sobě těsný letecký oblek, který téměř vypadal, jako by byl fyzicky součástí těla."

Znovu se odmlčel, aby za námi prošlo pět lidí. Pokračoval slovy:

"Jeho skupina nesměla být odhalena nebo identifikována ani vojenskou ochrankou na místě. Málokdo, pokud vůbec někdo, věděl, o koho jde."

Měl sice podezření, že vysoký důstojník jeho totožnost zná, přesto ho nikdy neoslovil jménem. S údivem jsem poslouchal doktora von Brauna a uvědomil si, že mé rty a mysl musí být zavřené na velmi dlouhou dobu.

Co na vás udělalo největší dojem? Opatrně jsem se zeptal, protože jsem věděl, že můj čas na rozhovor se možná krátí. Odpověděl:

"Byla to zjevná 'biologická' konstrukce vozidla. Zdálo se, že je téměř živé, jako lidská kožní tkáň, pokročilá kompozitní technologie do jisté míry inteligence v sobě. Rozsypalo se v něm mnoho elektronických čipů s navrženými obvody, které dnes nazýváme integrované obvody - v té době na Zemi velmi neznámé. Věda tuto technologii teprve nyní uvádí na Zemi do provozu a já jsem si jistý; vlastně vím, že roswellské plavidlo tyto objevy ovlivnilo."

Rozhodl jste se pro nějaký názor na to, co a kde tyto entity vznikly, doktore von Braune? "Tyto jiné inteligence jsou a zkoumají Zemi již mnoho tisíc let. A znovu opakuji, Clarku, Země je školkou mnoha kultur z hvězd. Naše lidská společnost je vlastně mnoho skupin různých kultur ze vzdálených planetárních systémů, což vysvětluje různé kulturní, náboženské, jazykové, obecné životní zvyklosti, fyzické projevy, války nesvárů atd. které na Zemi existují. Mnoho mimozemských rodin adoptovalo Zemi a jejich kolonie žijí na našem úžasném zrnku písku ve Vesmíru, kterému se říká Země. Tato planeta je vesmírnou školkou! Možná kosmický experiment s různými formami života," zněla jeho odpověď na můj dotaz. Když jsem slyšel tyto výroky od významného vědce, který dosáhl obrovských úspěchů v kosmických letech, dozvěděl jsem se jednu zásadní skutečnost, že mimozemská přítomnost je a vždy byla mezi lidmi, protože MY JSME TA CIZÍ RASA! JSME JEJICH MAJETKEM! Nuže, Clarku, musíme se vrátit k vyznamenaným. Byl jsem doslova fascinován. Ach ano, musíme se vrátit. Poslouchal bych tě celou noc, kdyby to bylo možné,ale máme se vrátit na slavnostní ceremoniál. "Můžeme si sednout později," zeptal jsem se. "Samozřejmě, pokud budu mít po prezentacích přestávku," odpověděl. Vrátili jsme se k předávání cen MFA a zaujali svá místa. V hlavě se mi honilo, co všechno mi prozradil!

Když jsem procházel mezi hosty, konečně jsem se dočkal setkání s doktorem Hermannem Oberthem. Když jsem se k němu přiblížil, stál se skupinou obdivovatelů. Přítel Al Lavender, pracovník NASA pro styk s veřejností, mě k sobě zavolal a Dr. Oberth mi podal ruku, aby mi ji potřásl. Byl jsem velmi hrdý na to, že jsem si na seznam svých známých mohl přidat dalšího mezinárodního vědce, který se svým přínosem pro lidstvo zapsal do světové historie. Všiml jsem si, že doktor Oberth vypadá staře a unaveně. Koneckonců, byl to starý muž, který mnoho zažil a zapsal se do historie. Omluvil jsem se s tím, že se s ním zítra uvidím na místě startu na VIP místech. Začal jsem pomáhat při přípravě procesu předávání cen se svým starým kamarádem Dalem Popem. Řídili nás Preston Farrish a Mitchell Sharp, tvůrci cen MFA.

Někteří se ptají Dr. Wernhera von Brauna na jeho vývoj raket pro použití ve válce. Někteří zpochybňují využívání otrocké práce ve výrobních závodech V-2 v Polsku a Německu. S tím souhlasím. Otroctví je proti lidské důstojnosti a je to zločin. Proč prostě neodmítl účast na takové činnosti? Jeho diskuse se mnou mi o tomto muži kosmického výzkumu řekly mnohé. Jeho odhalení, která mi poskytl ohledně kruhu naprostého utajení, který kolem von Brauna měl Reichführer Heinrich Himmler, šéf obávaného gestapa SS, byla velmi nebezpečná. Himmler se snažil převzít kontrolu nad výzkumným vývojovým týmem Penemünde V-1 a V-2, který vytvářeli Dr. von Braun, Dr. Ernst Stuhlinger a  generál Dr. Walter Dornberger.

Dr. von Braun se na jednom večírku nechal slyšet, že by po válce chtěl vytvořit rakety pro lety do Vesmíru. Himmler nechal Dr. von Brauna, jeho bratra a Helmuta Grottrupa zatknout za zradu německého národa. Na dva týdny byl umístěn do vězení ve Štětíně. Himmlerovo obvinění se trestalo smrtí; nejen jeho smrtí, ale možná i smrtí celé jeho rodiny. Teprve na přímý rozkaz Adolfa Hitlera, který inicioval další nacista Albert Speer, byl Dr. von Braun a ostatní od Himmlera propuštěni. Kdyby měl Dr. von Braun námitky proti otrocké práci nebo čemukoli jinému, Himmler by ho i s rodinou popravil. Nebylo by mi ctí znovu dlouze hovořit s Dr. von Braunem, s výjimkou ztracených poznámek, které nemohu najít z jiného krátkého rozhovoru, který jsme oba vedli. Týká se jeho práce na misi Deep Space, což byla, jak se domnívám, sonda NASA Voyager-2, která měla za úkol studovat vnější planety Neptun, Saturn, Uran a dále do velmi hlubokého Vesmíru. Dr. von Braun mi skutečně řekl, že za miliony let od startu sondy Voyager-2 se bude nacházet v oblasti hvězdy Aldebaran. Předpokládá se, že kolem ní obíhají dvě velké planety. Je to velmi velká oranžová hvězda.

Z NASA nakonec odešel v roce 1972. S kosmickou agenturou jsem nesouhlasil, že dovolila jeho výměnu. Nedlouho poté zemřel ve věku 65 let - 16. června 1973 v Alexandrii ve Virginii. Věděla NASA o jeho zdravotní krizi? K tomuto tvrzení se nemohu vyjádřit. Dr. von Braun byl celý život kuřákem, což nepochybně mohlo způsobit jeho zdravotní problémy. K tomu se nemohu vyjádřit. Jeho smrt byla velkou ztrátou pro lidstvo a výzkum Vesmíru.

-konec-

Další díly