CESTOVÁNÍ V ČASE A PODIVNÝ PŘÍPAD JOHNA TITORA

Grover Milton

Grover Milton

autor

08.11.2019 Zajímavosti

Je cestování v čase možné? V tomto článku se Milton Grover podíval na podivný případ tajemného Johna Titora.

--------------------------------------------------------------------------

Jednou z největších záhad a tajemství, které leží před lidskou rasou, je možnost cestování v čase, jinými slovy, schopnost navštívit minulost a budoucnost na základě rozhodnutí.  Samozřejmě že to představuje celou řadu podivných paradoxů a nebezpečí, nehledě na skutečnost, že zahrávání si s minulostí může mít nezamýšlený a potenciálně devastující vliv na budoucnost. Problematické je, že ti lidé, kteří žijí v budoucnosti, nemají ani potuchy o tom, že k takovým událostem došlo, protože pro ně, na rozdíl od cestovatele v čase, nebude rozdílu mezi minulostí a přítomností. Jediný způsob, jak se tomu vyhnout, by bylo mít a dodržovat přísné předpisy v zájmu vyvarování se jakýchkoli akcí, které by takovou změnu způsobily, pokud ovšem nebyli cestovatelé posláni zpátky úmyslně, aby změnili přítomnost anebo vlastně budoucnost. 

Jediní, kdo by to snad mohli vědět, by mohli být cestovatelé v čase a ti, kdo byli součástí projektu, který je vyslal zpátky, protože jenom oni by věděli, jaká je jejich přítomnost a mohli by tak zjistit změny.  Existuje jenom pár oprávněných důvodů, proč vyslat někoho do budoucnosti a většinou je tam i nějaký motiv v pozadí, jako že by ten dotyčný chtěl vidět nějakou událost tak, jak se odehrála: ukřižování a/nebo narození Ježíše Krista, například. Anebo, co je pravděpodobnější, by se mohlo jednat o přání zabránit, aby došlo k  určitým událostem; dobrým příkladem by byla snaha zabránit oběma světovým válkám. I když dopad dobře míněných skutků, jako jsou výše uvedené, není znám, mohly by mít zcela neúmyslné následky, jako je vývoj chirurgických technik anebo pokrok v elektronice a možná by nebylo nutné vyvíjet rakety jako V2 a možná bychom se nikdy nedostali na Měsíc. Seznam je nekonečný a je plný coby, kdyby a možná…

 Tento typ spekulací vede k oprávněné otázce

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.