ČERNÉ SLUNCE VYCHÁZÍ (14)

Heart Jack

Heart Jack

publikováno: 12.10.2017 kategorie: Exkluzivně

Pokud budete následovat starou železniční trat z Ludwigsdorfu až na sudetské úpatí, zjistíte, že protíná nyní opuštěný důl Václav, jež je skrytý v údolí. Na vzdálenějším konci údolí vedle rozpadajícího se zařízení, které bylo kdysi schopné spalovat 1 000 tun uhlí denně, je postaven betonový prstenec o průměru 30 metrů, který je ve výšce10 metrů nad zemí podpírán 10-ti betonovými sloupy. Do vrcholů každého z nich je zabudován pevný hák a na zemi je uzel pro elektrické kabely, které byly kdysi napájeny zařízením na spalování uhlí. Uvnitř prstence zela asi metr hluboká jáma lemována keramickými cihlami.

Torzo primární testovací klece

Během války byly podzemní betonové bunkry dolu Václav opatrně ukryty pod jeho budovami a čerstvě zasazenými stromy. Betonový kruh byl namalován zeleně, aby ho nebylo z letadel vidět. Nikdo už tam nechodí, ani pěšky. Důlní šachta samotná byla zaplavena. Nick Cook ve filmu "The Hunt For Zero Point" tvrdí, dle nejlepší britské tradice, že příslušníci SS zastřelili všech 62 vědců zapojených do projektu. Bez ohledu na to považovali Němci "Zvon" za Kriegsentscheidend, válku rozhodující předmet podléhající nejvyšší bezpečnostní klasifikaci.

Junkers 390

Generál Hans Kammler, který byl velícím důstojníkem dohlížejícím na "Zvon", se rozplynul přímo před sovětským postupujím vojskem. Kammler oficiálně odmítl žádost Reichsführera Heinricha Himmlera o "kamion", kódové slovo SS pro Junkers 390, šestimotorové nákladní letadlo schopné létání do NY a zpět. Pak Kammler zmizel v historii společně se "Zvonem" a jedním ze dvou německých prototypů Junkerse 390. Některé příběhy říkají, že byl zastřelen v tehdejším Československu, jiné, že odvezl "Zvon" do Argentiny a další, že prý do Spojencýh států. "Zvon" ani letadlo se nikdy nenašlo.

Witkowski říká, že Sporrenberg ustanovil Waltera Gerlacha jako vědce, který měl mít na starosti experimenty se "Zvonem". Od počátku roku 1944 byl Gerlach zplnomocněným zástupcem pro jadernou fyziku v "Radě pro říšsk

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.

Další díly