ČELJABINSKÝ METEORIT - PŘICHÁZÍ DALŠÍ VELMI ZAJÍMAVÉ INFORMACE (41)

Temná místa „stříbrných mraků“ 

Za prvé, povaha jejich charakteru je vědcům stále nepochopitelná. Existuje mnoho hypotéz, ale zatím neexistují přesné odpovědi. Budu citovat některé velmi populární citace z respektovaných médií, které nejsou nakloněny analýzám jistých událostí z konspiračního hlediska. K tomuto tématu se svého času vyjádřil profesor James M. Russell III., vedoucí mise „AIM“ následujícím způsobem:

„Ukázalo se, že meteority hrají důležitou roli při tvorbě stříbrných mraků. Částice kolabovaného meteoru slouží jako jádro, kolem kterého se může shromažďovat a krystalizovat“.

James M. Russell III.

Stříbřité mraky se objevují v létě kvůli tomu, že během tohoto ročního období jsou molekuly vody aktivně přenášeny z nižších vrstev atmosféry do horních vrstev atmosféry, kde se setkávají s mikročásticemi kosmického původu. Před sto lety byly stříbrné mraky pozorovány pouze ve vysokých zeměpisných šířkách a teprve v posledních letech vědci pozorují jejich „posun“ směrem k jihu. Někteří vědci se domnívají, že je to způsobeno globální změnou klimatu v důsledku zvýšené koncentrace metanu, který patří do skupiny tzv. „skleníkových plynů“.

„Když metan stoupá do vyšších úrovní atmosféry, oxiduje během složité série reakcí a vytváří vodní páru. Tyto výpary jsou pak schopny tvořit krystaly, jež se podílí na tvorbě stříbrných mraků“, řekl Russell. A zde je poměrně zajímavý citát z článku, který byl uveřejněn 16. června 2013ruských novinách „Rosijskaja Gazeta“ (autorka článku – Světlana Dobrynina):

„Obyvatelé Uralu nejprve předpokládali, že došlo k nějaké velké technologické havárii, v důsledku, které se na obloze objevily záblesky velkého požáru. Ovšem jak zjistili korespondenti novin, té noci nedošlo k žádné vážně technologické havárii. „Žasneme nad tím, odkud ona záře mohla pocházet“, připustilo ministerstvo. To znamená, že v regionální kanceláři „Ministerstva pro mimořádné situace“ Ruské federace s největší pravděpodobností nebyli nakloněni úči

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 900 hodinám videa a 12.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.