BIOLOGICKÉ VÁLKY AMERICKÉHO PENTAGONU (2)

Vojenské experimenty a bodavý hmyz

Entomologická válka je druh biologické války, ve které so používá bodavý hmyz k přenosu onemocnění. Pentagon údajně realizoval entomologické testy na území Gruzie, ale i v Rusku. V roce 2014 bylo středisko Lugar vybaveno zařízením testování hmyzu a zahájilo projekt „Zvyšování povědomí o čárovém kódování písečných mušek v Gruzii a na Kavkaze“. V letech 2014 – 2015 byly v rámci jiného projektu, který vešel ve známost pod názvem „Dohledové práce na akutním febrilním onemocnění“.20 Byly sbírány různé druhy „pískomilů flebotominových“ a všechny (samičí) „pískové mušky“ byly testovány za účelem stanovení míry jejich infekčnosti.

Obr. vlevo: Bodavý hmyz v koupelně - Tbilisi
Obr. uprostřed a v pravo - to samé v Gruzii

Třetí projekt, včetně sběru písečných mušek, studoval vlastnosti jejich slinných žláz.21 V důsledku výše uvedených aktivit je Tbilisi od roku 2015 v invazivním napadení bodavého hmyzu. Tento hmyz žije v koupelnách uvnitř domů a bytů po celý rok, což nebylo v Gruzii typické chování těchto druhů (obvykle je aktivní pohyb „pískomila flebotominového“ relativně krátký – od června do září). Místní lidé si masivně stěžují, že jsou těmito nově se objevenými mouchami pokousáni, zatímco se v koupelně pohybují nazí. Tento hmyz na první pohled záhadně disponuje výraznou odolností proti chladu. Bez potíží je schopen přežít i při velmi nízkých teplotách v horách.

 

Bodavý hmyz v Dagestánu – Rusko

Již na samém počátku aktivní fáze výše uvedených projektů Pentagonu, se v roce 2014 v sousedním Dagestánu (Rusko) objevily mouchy podobné těm v Gruzii. Podle místních obyvatel je tento hmyz mimořádně agresivní. Po kousnutí se vytváří rozsáhlé otoky a vyrážky. Alergické reakce jsou mimořádné. Místem jejich rozmnožování se staly místní kanalizace. Je třeba také poznamenat, že mouchy z rodiny „Flebotomia“ nesou ve svých slinách nebezpečné parazity, které se přenášejí kousnutím na člověka. Nemoc, které tímto způsobem mouch

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly