BIOLOGICKÉ VÁLKY AMERICKÉHO PENTAGONU (1)

Americká armáda dlouhodobě a s velkou pravidelností produkuje smrtící viry, bakterie a toxiny v přímém rozporu s „Úmluvou OSN o zákazu biologických zbraní“. Stovky tisíc nevědomých lidí jsou systematicky vystavovány nebezpečným patogenům a dalším nevyléčitelným nemocem. Různí vědci pod diplomatickým krytím testují umělé viry v biologických laboratořích Pentagonu ve 25-ti zemích po celém světě. Tyto biologické laboratoře s vazbou na USA jsou financovány „Agenturou pro snižování obranných hrozeb“ (DTRA) v rámci vojenského „Programu kooperativní biologické angažovanosti“ (CBEP), jež ročně spolkne kolem 2,1 miliardy dolarů.1 Tyto biologické laboratoře se nacházejí jednak v bývalých zemích Sovětského svazu, jako je Gruzie a Ukrajina, ale i na Středním východě, Jihovýchodní Asie, nebo Africe.

Gruzie jako jedna velká zkušebna

„Centrum Lugar“ je biologickou laboratoří patřící Pentagonu s dislokací na území Gruzie. Nachází se pouhých 17 km od vojenské základny USA – „Vaziani“ v hlavním městě Tbilisi. Vojenský personál tvoří biologové z „US Army Medical Research Unit-Georgia“ (USAMRU-G) spolu se soukromými dodavateli. Laboratoř disponuje aktivními protokoly biologické bezpečnosti úrovně 3. Vnitřek objektu je přístupný pouze občanům USA s bezpečnostní prověrkou.2 Na základě dohody mezi USA a Gruzií o obranné spolupráci z roku 2002 je jim udělována diplomatická imunita.

Informace získané z registru federálních smluv USA objasňují některé vojenské aktivity „Centra Lugar“. Patří sem například výzkum biologických agens (antrax, tularemie) a virových chorob (např. Krymsko-konžská hemoragická horečka), nebo sběr biologických vzorků pro budoucí experimenty.3 Nejsmutnější na tom všem je skutečnost, že sami prostí Gruzínci nemají o ničem ani tušení. Bohužel taková je realita. A to neplatí jen o Gruzii.

"Centrum Lugar" se nachází v Gruzii
Americká armáda byla nasazena na vojenskou leteckou základnu "Vaziani",
vzdálenou 17 km od biologické laboratoře Penta
Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 900 hodinám videa a 12.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.