BILL GATES A AFÉRA "COVID-19" (2)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.01.2022 Exkluzivně

Rockefellerovo proroctví

Kdysi  jsem byl upozorněn na dokument "Rockefellerovy nadace" z roku 2010 s názvem "Scénáře pro budoucnost technologií a mezinárodního rozvoje", který obsahoval reakce na imaginární pandemii extrémně virulentního a smrtícího chřipkového kmene, který by během sedmi měsíců nakazil 20 % světové populace a zabil osm milionů lidí. Scénář, který předpokládala nechvalně proslulá a jednoprocentní "Rockefellerova nadace", jež byla inspirací pro "Gatesovu nadaci", měl "smrtící dopad" na ekonomiky s prázdnými obchody a kancelářemi bez zaměstnanců i zákazníků po dobu několika měsíců. Dokument popisoval, jak byla v zemích Západu zavedena totalita, aby "ochránila občany před rizikem a odhalením":

Během pandemie využili představitelé států po celém světě své autority a zavedli neprodyšná pravidla a omezení, od povinného nošení obličejových masek až po kontroly tělesné teploty u vstupu do společných prostor, jako jsou nádraží a supermarkety. I po odeznění pandemie se tato autoritářská kontrola a dohled nad občany a jejich aktivitami udržely, a dokonce zesílily. Ve snaze chránit se před šířením stále globálnějších problémů - od pandemií a nadnárodního terorismu až po ekologické krize a rostoucí chudobu - se vedoucí představitelé po celém světě chopili pevněji moci.

Zpočátku se představa více kontrolovaného světa dočkala širokého přijetí a souhlasu. Občané se ochotně vzdali části své suverenity - a svého soukromí - ve prospěch paternalističtějších států výměnou za větší bezpečnost a stabilitu. Občané byli tolerantnější, a dokonce dychtiví po řízení a dohledu shora a vedoucí představitelé států měli větší prostor pro nastolení pořádku způsobem, který považovali za vhodný. Ve vyspělých zemích měl tento zvýšený dohled mnoho podob: například biometrické průkazy totožnosti pro všechny občany a přísnější regulace klíčových průmyslových odvětví, jejichž stabilita byla považována za životně důležitou pro národní zájmy. V mnoha vyspělých zemích vynucená spolupráce se sou

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.