AKTUÁLNÍ ZPRÁVA: SVĚTOVÉ POČASÍ V KOLAPSU? V KARIBIKU CHUMELÍ A NA ALJAŠCE 17 STUPŇŮ CELSIA --------------- V EKVÁDORU SE OPĚT OTŘÁSÁ ZEMĚ ---------- OBROVSKÝ LEDOPÁD V TEXASU

Tento článek, je aktuálním shrnutím mnoha různých významných meteorologických jevů, které v posledních několika týdnech doslova zachvátily mnoho oblastí naší planety ave většině případů, se smrtícím účinkem. Začnu tím, že včera došlo opakovaně k významnému zemětřesení v Ekvádoru. Po několika dnech, kdy v této zemi udeřilo zemětřesení o síle 7,8M, se prakticky na stejném místě (viz. obr. níže) včera otřásla země podruhé.

Tentokrát sice o menší intenzitě - 6,1M, ale přesto v důsledku toho musely být přerušeny záchranné práce. Měly bychom vědět, že první ničivé zemětřesení z minulého týdne způsobilo smrt 500 obyvatelům, ale stále je hlášeno na 1700 pohřešovaných jedinců, takže počty obětí budou bohužel ještě dále stoupat.

Naše planeta v současné době nečelí jen ničivé seizmické a sopečné aktivitě. Ve hře jsou totiž další meteorologické jevy, které v poslední době nabírají na velké intenzitě. Příkladem může být aktuálně se rodící cyklón "Amos" s kódovým označením "20P" (viz. obr. níže). Nebudete tomu chtít věřit, ale "Amos" je již čtvrtým!! cyklonem, který během jednoho jediného měsíce zasáhl oblast Fidži. Minulý týden na stejném místě řádil cyklón "Zena" a před měsícem zde řádil cyklon "Yalo" a "Winston".

Po smrtícím cyklónu "Winston" zůstalo více jak 100 obětí, přičemž tato gigantická bouře, je považována za nejsilnější jaká kdy zasáhla jižní polokouli, neboť její větry dosáhly rychlosti, jen stěží představitelných 296 kilometrů za hodinu!! A co se týče aktuální bouře "Amos", pak v nebezpečí není pouze Fidži, ale I ostrovy Samoa a mnoho dalších lokalit, podle toho, kde se bude aktuálně bouře pohybovat.

Oproti tomu v Indii mají momentálně zcela jiné starosti. Jihovýchodní oblast země již pět let po sobě zachvacuje nezvykle silné sucho, přičemž letošní rok nabírá zcela bezprecedentních obrysů. Teploty ve stínů v této aktuální vlně veder dosahují již několik týdnů 46 stupňů C (viz. obr. níže). I když meteorologové tomuto jevu věnují mimořádnou pozornost, nejsou schop

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze byla uzamčena, již do ní není možné vkládat příspěvky.