"AKTA OMIKRON": Bitva o planetu Zemi a lidskou Duši (7)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

12.05.2011 Exkluzivně

Jsem rád, že se mi u tohoto materiálu opět otevřela inspirace a mohu pokračovat ve filozofii jeho obsahu. Čas od času se stává, že i když má člověk dopředu jasně stanovenou obsahovou koncepci nějakého materiálu v průběhu jeho tvorby, může být na nějaký čas tok myšlenek pozastaven. V předchozích dílech jsem se snažil především z hlediska okultního a esoterického poukázat na jedinečnou situaci z počátku 20. století v souvislosti se silami, které více či méně stojí za hranicemi tohoto našeho světa. Nyní se tedy mohu posunout dál a i když následující informace budou na první pohled vypadat, jako když jsou ze zcela jiného „soudku“, nenechte se tímto názorem oklamat. Ve skutečnosti velmi zajímavým a řekl bych i veskrze originálním způsobem navazují na předchozí téma.

Dostáváme se totiž do třicátých let dvacátého století. V našem hledáčku je poměrně mladý člověk jménem Morris Ketchum Jessup. I když je vystudovaný astrofyzik, tak své odbornosti mnoho slávy nenadělal. Zato se velmi zajímavým způsobem proslavil jako fotograf v době, kdy pracoval pro jeden z mnoha amerických archeologických institutů. Jako fotograf se skupinou archeologů procestoval nejen Střední Ameriku, kde se velmi osobním způsobem seznámil s pyramidovými chrámy mayské civilizace, ale zavítal dokonce i na půdu jihoamerického kontinentu k monumentálním starověkým ruinám v Peru.

Všechny tyto předvěké stavby na něho udělaly ohromující dojem. Jessup věděl, že nebylo v silách člověka „normálním“ způsobem s tehdejšími možnostmi takové giganty postavit. Proto počátkem padesátých let minulého století zanechal své akademické dráhy a rozhodl se naplno věnovat záhadám v regionech Střední a Jižní Ameriky. Říká se, že během jedné z několika jeho expedic narazil na mexické náhorní plošině na velké množství zvláštních kráterů.

Několik měsíců se věnoval jejich výzkumu, přičemž došel k závěru, že jejich původcem jsou nepozemské objekty. Údajně měla skupinu těchto kráterů ještě v polovině minulého

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly