Vodnář   23.1.2018   Zdeněk

INFRAZVUK JAKO KOMUNIKAČNÍ MÉDIUM MEZI STAROVĚKÝMI KOMPLEXY - KLÍČE LEŽÍ V BOSENSKÉM "ÚDOLÍ PYRAMID" (3)

27.10.13   Jaroslav Chvátal
Jaroslav Chvátal A nyní další velmi důležitá informace. Vědci zainteresovaní do problematiky bosenských pyramid jsou na základě dosavadních výsledků výzkumu přesvědčeni o tom, že existuje přímé technologické spojení mezi výskytem kamenných koulí a pyramidovými strukturami (viz Yucatan, Guatemala). To by ovšem znamenalo, že i v naší lokalitě, nyní mám na mysli specificky lokalitu Beskyd, by se podobně jako v Bosně mohla nacházet celá řada starověkých pyramidových staveb, které leží pod sedimenty a naplaveninami zalesněných kopců. I když tato myšlenka na první pohled vypadá velmi bizarně, je ve skutečně velmi reálná. Speciálně, co se lokality Beskyd týče, bych chtěl tuto záležitost prodiskutovat s dalšími specialisty. Pokud by se v tomto směru rozjel systematický průzkum beskydské oblasti za použití potřebné technologie, možná bychom se mohli dočkat velkých překvapení. Každopádně jsem byl ze zahraničí informován o tom, že v současné době probíhají poměrně intenzivní studie praktického použití geopolymerů našimi předky. Tyto studie by mohly s končenou platností objasnit původ kamenných koulí, jež svým sférickým tvarem musely v širším kontextu s dalšími stavbami plnit velmi důležitou rezonanční úlohu.

Článek není zobrazen v plném rozsahu. Pro jeho plné zobrazení musíte být přihlášen(a) a mít řádně uhrazené předplatné.

Chcete-li se stát čtenářem magazínu Matrix 2001 a mít přístup k obsahu toho článku, návod k registraci a aktivaci předplatného najdete po kliknutí zde »


exkluzivně pro čtenáře magazínu Matrix 2001
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Leden
2018
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics