INFRAZVUK JAKO KOMUNIKAČNÍ MÉDIUM MEZI STAROVĚKÝMI KOMPLEXY - KLÍČE LEŽÍ V BOSENSKÉM "ÚDOLÍ PYRAMID" (3)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

publikováno: 27.10.2013 kategorie: Exkluzivně

Poměrně rozsáhlé výzkumy a fotodokumentace uměle vyrobených betonových desek všech velikostí od několika kil až po několik tun ukázaly, že obsahovaly vzorky organického materiálu, které bylo možné otestovat pomocí radioaktivního uhlíku "C-14". To znamená, že přibližný časový rámec stavby pyramidy "Slunce" byl stanoven pomocí radiokarbonové metody na organických vzorcích nacházejících se v betonových deskách. Těmito analýzami se zjistilo, že pyramida Slunce v Bosně musela být postavena kolem roku 24 800 let před našim letopočtem (± 200 let).

Ve srovnání s klasickým archeologickým datováním jiných pyramid například egyptských jde již na první pohled o neporovnatelně starší stavbu. Dr. Osmanigič je přesvědčen o tom, že i ostatní již zmíněné stavby v dané lokalitě kolem pyramidy "Slunce" budou podobného, ne-li ještě staršího data. Pro odebrání vzorků byly použity speciální bagry, které vyhloubily sondážní jámy, ze kterých byly po vrstvách odebírány vzorky k dalšímu výzkumu. Zároveň se podařilo zjistit, že každá vrstva cementu byla oddělena tenkou vrstvou jílu (viz obr. níže).

Zainteresovaní vědci přišli na to, že střídající se vrstvy cementových desek a jílu dohromady tvořily kompozitní materiál, který napodobuje strukturu kostí, který je posílením tvrdých destiček "hydroxyapatu" v rámci pružné matrice kolagenu. Kromě plasticity a přilnavosti jílových vrstev jejich role spočívala i ve schopnosti absorbovat a zadržovat vodu včetně zvýšení piezoelektrického efektu tohoto obřího starověkého monumentu.

Tyto jasné a velmi konzistentní výsledky spojené s testy cementových desek bosenských pyramid jsou plně v souladu s rozbory, které byly prováděny v prostředí pyramidových a megalitických staveb po celém světě a poukazují na to, že všechny velké civilizace v lidské historii a prehistorii disponovaly velmi pokročilou znalostí "geopolymerní chemie", která je důležitá k praktickému nastavení optimalizace piezoelektrické indukce planetární rezonance.

Toto, o čem nyní píši, je

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 500 hodinám videa a 10.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Diskuze není aktivní, nelze do ní vkládat příspěvky.

Další díly