Střelec   18.12.2017   Miloslav

Halucinogeny a víra

Halucinogeny a víra

Seriál Myšlenkový posun
série: 1, epizoda: 1
délka: 1:03:41

hlasovalo: 8, hodnocení: 3,5

Mnohá náboženství používají látky ke změně mysli a k propojení se s její tvořivostí, která sahá daleko za hranice našich pěti smyslů. V moderních dobách je užívání těchto látek nezákonné. Něco se ale brzy změní. Daniel Pinchbeck a dva další průkopníci diskutují o historické a budoucí roli halucinogenů a víry. Umělec Alex Grey hovoří o užívání LSD pro tvořivé účely v rámci spojení se s posvátnou realitou prostřednictvím jasnovidných mystických zážitků. Autor Michael Mohamed Knight poté nabízí svůj pohled na islám, který je pro některé kontroverzním tématem. Daleko kontroverznějšími jsou ale jeho hluboké zkušenosti s ayahuascou a božskou ženskostí. Oba se shodují, že obnovením halucinogenní svátosti by se znovu vynořila božská ženskost, která by přinesla rovnováhu mužské dominanci, která ve většině vyznáních převládá.

Upozornění uvádí: Daniel Pinchbeck
žánr: Rozhovor
kategorie: Rozšířené vědomí
jazyk: angličtina
titulky: češtinaDiskuze příspěvky: 0

statistika TopList

odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics