Váhy   23.10.2017   Teodor"UČENÍ MOUDROSTI S DAVIDEM WILCOCKEM": VĚDA KOLEKTIVNÍHO VĚDOMÍ, část 1.

17.03.16   Redakce
Redakce

Ukazuje se totiž, že i lidská bytost je velmi výrazným způsobem prostoupena efektem tzv. "kolektivního vědomí". Mnozí z nás se ztotožňují se svou jedinou myslí a sotva jsme si vědomi kolektivního vědomí. Co kdyby ale jediná mysl obývala dvě těla? Nebo co kdyby plně fungující mysl obývala tělo, které postrádá většinu mozku? David Wilcock popisuje jedny z nejzvláštnějších fenoménů, které mohou prokazovat, že mozek není původem vědomí – namísto toho je spíše přijímačem.


O zvláštní síle kolektivního vědomí jsme si povídali v souvislosti se zvířaty, přičemž zvláštní důraz jsme pak dávali na projev ryb a rybiček v oceánech a ptáků na obloze. U těchto typů zvířat, je síla kolektivního projevu vědomí skutečně velmi dobře vidět.

Také jsme si pověděli o jednom velmi zajímavém experimentu, který s ohromující výpovědní hodnotou potvrdil mnohé o tom, co jsme si o síle kolektivního vědomí mysleli. Ovšem tím vším to samozřejmě nekončí. Neboť je tu ještě lidská bytost.

K člověku se vždy přistupovalo jako silně individualizované entitě, která se, mimo jiné od zvířat odlišuje svou schopností si uvědomovat ono unikátní "Já jsem". Jenomže ve skutečnosti situace není zase až tak černo-bílá.

Ukazuje se totiž, že i lidská bytost je velmi výrazným způsobem prostoupena efektem tzv. "kolektivního vědomí". Mnozí z nás se ztotožňují se svou jedinou myslí a sotva jsme si vědomi kolektivního vědomí.

Co kdyby ale jediná mysl obývala dvě těla? Nebo co kdyby plně fungující mysl obývala tělo, které postrádá většinu mozku? David Wilcock popisuje jedny z nejzvláštnějších fenoménů, které mohou prokazovat, že mozek není původem vědomí – namísto toho je spíše přijímačem.

Pojďme tedy společně otevřít pečeť deváté  epizody IV. série, jež se jmenuje "Věda kolektivního vědomí, část 1.", a která je součástí seriálu "Učení moudrosti s Davidem Wilcockem". Hledejte v novinkách, v příslušném seriálu, anebo přímo na této adrese: http://www.matrix-2001.cz/gaia/video/veda-kolektivniho-vedomi-1-cast-283/

 Další epizoda tohoto seriálu vyjde v úterý  18. 3. 2016 a ponese název: "Věda kolektivního vědomí, část 2.".


oblíbenost článku   hlasování   nejhorší 1 slabý 2 slabý 3 podprůměrný 4 průměrný 5 průměrný 6 nadprůměrný 7 velmi dobrý 8 velmi dobrý 9 nejlepší 10 10 (1 hodnocení) zobrazeno: 1421x (dnes: 1x)
přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Říjen
2017
Po Út St Čt So Ne
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics