Zákony Tajemství (5) - Skupina Bilderberg, úvodní část

        Bilderbergers je silná skupina mužů a žen, z nichž mnozí jsou zároveň členy evropské aristokracie, která se setkává každý rok na předem vybraném místě na svých výročních zasedáních. Mnozí ze světových výzkumníků se domnívají, že tito jedinci stojí za režii realizace a řízení všech velkých a zásadních světových událostí. Faktem je, že o činnosti této skupiny existuje velmi málo faktických informací i když z obecného hlediska jsou její aktivity již delší dobu monitorovány především americkou mediální platformou. Hned v úvodu však můžeme konstatovat, že členové této organizace jsou křižným způsobem zároveň aktivně vrostlí do činnosti "Trilaterral Commision" a "CFR" (o těchto společnostech již byla řeč). Pojďme se tedy podobným způsobem podívat na činnost a poslání Bilderbergers. I zde náa čekají velmi zajímavé skutečnosti.

       Svého času v jednom ze svých materiál představil světoznámý spisovatel a výzkumník David Icke příbeh dr. Kitty Littleyové, který nám předkládá fascinující pohled na dlouhodobou aktivitu jedné takové tajné společnosti. Dr. Littleyová procovala ve Velké Británii na Ministerstvu výroby letadel v průběhu II. světové války (později přešla do výzkumné zářízení pro atomovou energii). Ve svém příběhu líčí jak se zúčastnila schůze "studijní skupiny" Labouristické strany na půdě Univerzity v Oxfordu v roce 1940.

       Ten večer měl zvláštní proslov jeden maldý člověk, který o sobě prohlašoval, že je součástí marxistického spiknutí. Tento člověk sdělil, že byl členem jisté "bezejmené" skupiny, která intenzivně připravovala marxistickou kontrolu v Británii, na evropském kontinetu a dokonce i v jisté části Afriky. Dále vysvětlil, že jde v podstatě o velmi extrémistickou skupinu, která se ovšem navenek bude chovat velmi mírně s taktickým výsledkem veřejného mínění a kritiky, která jí označí za pravičáky. Přednášející dále uvedl, že byl vybrán vést v rámci aktivit předmětné skupiny politickou agendu s tím, že se měl nekdy v budoucnu stát předsedou vlády Spojeného Království.

       Úžasné na celé záležitosti je skutečnost, že tímto mužem a řečníkem byl Harold Wilson, který se skutečně během šedesátých a sedmdesátých let 20. stol. Stal předsedou vlády. Pojďme si nyní položit otázku: "Na jakou bezejmenou extríémmistickou skupinu ve svém projevu tento člověk narážel"? Odpověď po žádoucím vyšetřování je zcela zřejmá. Šlo o budoucí "Bilderberg skupinu". Ta v roce 1940 ještě žádný oficiální název skutečně neměla, jelikož byla ustanovena v roce 1954 v "Hotelu Bilderberg"  v Oosterbeek v Holandsku. Zde se také poprvé objevila na veřejnosti. Poté v roce 1957 se poprvé objevila resp. prezentovala na půdě USA a to v Saint Simons Island a Jekyll Island v Georgii.

       Wilson ovšem nebyl zdaleka jedinou hlavou státu, která byla zároveň zapletena do aktivit Bilderberg skupiny. Tak například v roce 1991 byl tehdejší guvernér státu Arkansas Bill Clinton poctěn jako host při jednání této společnosti. A ejhle. Příští rok se Clinton uchází o úřad prezidenta, vyhrává volby a stává se prezidentem USA. Po svém zvolení se ovšem ani náznakem nezmínil o svých "záletech" s Bilderberg. Šetřením ovšem můžeme vysledovat, že Bill Clinton se aktivně účastnil zasedání této společnosti po dlouhá léta. V roce 1997 navštívila schůze Bilderberg i jeho manželka Hillary Clintonová. Bylo to ve chvíli kdy se v podstatě stala první dámou Spojených Států. Poté sevedly dlouhé oficiální diskuze na téma její budoucí roli v politice.

      Z výše uvedeného je zřejmé, že k ustanovení této tajné organizace došlo v padesátých letech 20. stol. po předchozích neoficiálních setkáních čelnů evropské elity ve čtyřicátých letetch. Oni aktivně podporovali celou řadu evropských ministrů, holandského prince Bernharda a nebo poslkého socialistu dr. Josefa Hieronima Retingera, který se stal zakladatelem "Evropského Hnutí" těsně po II. světové válce. Později dostal Retinger přezdívku "Otec Bilderbergerů".

       Na americkou půdu přivedl Retingera Averell Harriman (CFR). Později se stal merickým velvyslancem v Anglii, kde ho navštívili velmi významní lidé v čele s Davidem a Nelsonem Rockefellerovými, Johnem Fosterem Dullesem (svého času ředitel CIA), aktuálním ředitelem CIA Walterem Bedellem Smithem. Před tím ovšem Retinger ustanovil "American Committee" za vydatném pomoci již uvedeného Allena Dullese, ředitele CFR George Franklina, vysokého úředníka CIA Thomase Bradena a Williama Donovana, který byl bývalým vedoucím kanceláře Strategických Služeb (OSS), což byla v podtatě předchůdkyně CIA.

       Jen pro zajímavost. Donovan začal svou zpravodajskou kariéru jako dělník u J.P. Morgana Jr. Přičemž byl známým zastáncem britsko amerických vztahů. Pojďme ale k Retingerovi. Ten byl uvnitř Bilderberg aktivní až do své smrti v roce 1960.

       Další osobou, která pomáhala ustanovit tuto společnost a která byla napojena na CIA byl vydavatel časopisů C.D. Jackson. Tento muž byl za vlády prezidenta Eisenhowera "zvláštním poradcem pro psychologickou válku".

       Z výše uvedených asociačních aktivit nakonec vzešla myšlenkana zavedení pravidelných schůzek prominentních obchodníků, politiků, bankéřů, pedagogů, vlastníků médií, manažerů a vojenských vůdců z celého světa. Jak jsem již naznačil v úvodu, byli Bilderbergers silně spojeni s evropskou aristokracií včetně britské královské rodiny. Podle velmi věrohodných zdrojů pravidelně na setkání Bilderberg dochází královská eminence ze Švédska, Holandska a Španělska.  V této souvislosti je důležité úvést, že jedním z primárních impulsů k pravidelným schůzkám členů Bilderberg přišel od holandského prince Bernharda jehož plné jméno a titul zní: Bernhard Julius Coert Karel Godfried Pieter, princ Nizozemí a princ Lippe - Biesterfeld.

       Jde o člověka s velmi "zajímavou historií". Byl bývalým členem nacistické "Scbutzstaffel" (SS) a zaměstnancem německé I.G. Farben v paříži. V roce 1937 si vzal princeznu Julianu Nizozemskou a stal se hlavním akcionářem a vedoucím pracovníkem holandského "Shell Oil" s napojením na britského Lorda Victora Rothschilda. Poté co Němci napadli Holandsko odstěhoval se královský pár do Londýna. Tyto skutečnosti tvoří logickou vazbu na skutečnosti proč páteřní skupinou zakládající "Bilderberg společnost" je Rothschild, Retinger a princ Bernhard. Princ osobně předsedal společnosti v roce 1976.

       Od roku 1991 předsedá Bilderberg skupině Lord Peter Carrington, bývalý člen anglického vládního kabinetu, generální sekretář NATO a prezident "Královského Institutu pro mezinárodní záležitosti" což je v podstatě sesterská organizace CFR. Carrington byl dále velmi významným způsobem spojen Rothschildovou bankovní říší.

       Nyní vyjmenuji známé americké osobnosti, které navštívili setkání Bilderberg skupiny a kteří jsou zároveň členy organizace CFR. Jsou to: Gerge Ball, Dean Acheson, Zbigniew Brzezinski, Douglas Dillon, J. Robert Oppenheimer, Walter Reuther, Jacob Javits, Robert McNamara, Walter Bedell Snith, generál Lyman Leminitzer. Dalšími pozoruhodnými účástníky jsou: J.William Fulbright, Henry Ford II., Georges Jean Pompidou, Helmut Schmidt a francouzský baron Edmond de Rothschild.

       Tato reportáž je úvodní částí materiálu, který se věnuje Bilderberg skupině. Soustředili jsme se v ní na okolnosti založení výše uvedené tajné společnosti a identifikovali jsme důležité zakládající členy přičemž jsme vyprofilovali u nich jejich vlivy a kontaktní aktivity ve společnosti, politice, případně ekonomice. Take jsme ustanovaili důležité vlivné oosby, které evidetně s touto tajnou společností kolaborovali. V další reportáži se pustíme do dalšího pátrání v souvislosti s tajnou společnosti Bilderberg.

- pokračování -
(c)2007 Translation Alhambra

Další díly