Střelec   18.12.2017   Miloslav

Nolanův Batman začíná

Nolanův Batman začíná

Seriál Hollywood - prolomení kódu
série: 1, epizoda: 6
délka: 24:31

hlasovalo: 8, hodnocení: 4,5

V roce 2005 Christopher Nolan odstartoval filmy Batman plné okultních znázornění představující tajné spolky a kapitalistické miliardáře, jak spolu hrají šachovou partii ve městě Gotham. Také je to příběh našeho protagonisty, který se učí používat strach jako prostředek ke změně okolního světa. Určitým způsobem se dá říct, že se nástup Bruce Waynea jako temného rytíře podobá vzestupu Siddhártha Guatamy jako Buddhy. Archetyp Buddhy přináší mír skrze osvícení a archetyp netopýra přináší mír skrze strach, tedy něco, co by ukončilo korupci v Gothamu, ale časem by pohltilo i našeho hrdinu.

Upozornění uvádí: Jay Dyer a Jay Weidner
žánr: Rozhovor
kategorie: Metafyzika
jazyk: angličtina
titulky: češtinaDiskuze příspěvky: 0

statistika TopList

odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics