Střelec   18.12.2017   Miloslav

Kubrickova Vesmírná odysea

Kubrickova Vesmírná odysea

Seriál Hollywood - prolomení kódu
série: 1, epizoda: 4
délka: 36:10

hlasovalo: 15, hodnocení: 4,5

Revoluční filmaření Stanleyho Kubricka ve filmu 2001: Vesmírná odysea shrnuje celé lidské dějiny v jednom filmu. Jay Dyer a Jay Weidner analyzují okultní znázornění v jeho klasice, kdy je nám představen příběh o lidské transformaci od prvotní doby kamenné až po konečný vývoj do světelné bytosti. Je to pradávný příběh vycházející z Platónových dialogů, který byl okořeněn hermetismem. Kubrick z těchto aspektů čerpal, aby do svého filmu začlenil esoterický symbolismus. Díky němu můžeme nahlédnout do alchymické podstaty naší evoluční cesty.

Upozornění uvádí: Jay Dyer a Jay Weidner
žánr: Přednáška
kategorie: Tajemství & Přísně tajné
jazyk: angličtina
titulky: češtinaDiskuze příspěvky: 0

statistika TopList

odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics