Vodnář   24.1.2018   Milena

Jacksonův Pán prstenů, 1. část

Jacksonův Pán prstenů, 1. část

Seriál Hollywood - prolomení kódu
série: 1, epizoda: 11
délka: 23:08

hlasovalo: 12, hodnocení: 4,5

V trilogii Pán prstenů fantastická říše Středozemě představuje náš vlastní přechod k industrializaci, kdy čelíme blížící se pohromě ohlašující příchod pátého věku. Neočekávaná cesta skupiny hobitů se stane klíčovým bodem třetího věku Středozemě. Jay Dyer a Jay Weidner vysvětlují, že je tento příběh daleko komplexnější než prosté podobenství o dobru proti zlu. Z mysli J. R. R. Tolkiena cítíme nářek kvůli úsvitu industriální doby, jež si představoval jako destruktivní sílu symbolizovanou v prstenu.

Upozornění uvádí: Jay Dyer a Jay Weidner
žánr: Přednáška
kategorie: Metafyzika
jazyk: angličtina
titulky: čeština

Ostatní epizody

více


Diskuze příspěvky: 0

statistika TopList

odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics