Vodnář   20.2.2018   Oldřich

Hollywood - prolomení kódu

‹ zpět

Epizoda 1: Představení pořadu Hollywood - prolomení kódu

Již brzy na vašich obrazovkách.

více
délka: 1:56

Epizoda 2: Trilogie Matrix

Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají filmy Matrix jako analogii světa, ve kterém dnes žijeme a kde mnoho lidí vede ponuré životy, přičemž se k jinému pohledu probudí jen vybraných pár. Stejně jako se probudil náš hrdina Neo, uvidíte matrix naší mainstreamové reality takový, jaký skutečně je.

více
délka: 38:00

Epizoda 3: Cameronovi Terminátoři

Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají hrůzný svět filmů Terminátor jako projekci inženýrů DARPA, kteří předvídali potenciální hrozby sebeuvědomělé a pokročilé umělé inteligence.

více
délka: 31:49

Epizoda 4: Kubrickova Vesmírná odysea

Revoluční filmaření Stanleyho Kubricka ve filmu 2001: Vesmírná odysea shrnuje celé lidské dějiny v jednom filmu. Jay Dyer a Jay Weidner analyzují okultní znázornění v jeho klasice, kdy je nám představen příběh o lidské transformaci.

více
délka: 36:10

Epizoda 5: Cameronův Titanic & Avatar

Jay Dyer a Jay Weidner propojují filmy Titanic a Avatar od Jamese Camerona. Jedná se o varovný příběh divokého industrialismu. Jak se vzájemně proplétají světy a období, dozvídáme se o nebezpečích technologie. Zároveň vidíme, jak se můžeme vyhnout totálnímu kolapsu naší vlastní civilizace.

více
délka: 29:46

Epizoda 6: Nolanův Batman začíná

Určitým způsobem se dá říct, že se nástup Bruce Waynea jako temného rytíře podobá vzestupu Siddhártha Guatamy jako Buddhy. Archetyp Buddhy přináší mír skrze osvícení a archetyp netopýra přináší mír skrze strach.

více
délka: 24:31

Epizoda 7: Polanského Čínská čtvrť

Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají četné vrstvy korupce, jak jsou vyobrazené ve filmu Čínská čtvrť a projevují se skrze fungování naší společnosti. Tento film prezentuje brutální upřímnost světa ve 30. letech a mocenské elitáře, kteří si myslí, že mohou cokoliv.

více
délka: 28:50

Epizoda 8: Blade Runner Ridleyho Scotta

Ridley Scott Blade Runnerem oživuje noir ve sci-fi žánru. Přináší nám příběh o technokratické dominanci stojící proti transhumanismu. Jay Dyer a Jay Weidner odhalují svět, kde se nekontrolovaně rozšířil korporátní globalismus a pomohl vzniku syntetické dystopie.

více
délka: 30:34

Epizoda 9: Spielbergův Minority Report a Umělá inteligence

S Minority Reportem a Umělou inteligencí Stephen Spielberg prezentuje dvě vize budoucího technovědomí. Jay Dyer a Jay Weidner analyzují rozšíření vědomí pomocí technologie jako sebepovědomí a psychický dozor.

více
délka: 37:17

Epizoda 10: Akta X Chrise Cartera

Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají archetypální postavy a skutečnost konspiračních teorií zasazených do televizního pořadu Akta X, což ubralo na věrohodnosti vládních organizací, neboť byly tajné programy odhaleny skrze "fiktivní" příběhy.

více
délka: 24:35

Epizoda 11: Jacksonův Pán prstenů, 1. část

Z mysli J. R. R. Tolkiena cítíme nářek kvůli úsvitu industriální doby, jež si představoval jako destruktivní sílu symbolizovanou v prstenu. Jay Dyer a Jay Weidner vysvětlují, že je tento příběh daleko komplexnější než prosté podobenství o dobru proti zlu.

více
délka: 23:08

Epizoda 12: Jacksonův Pán prstenů, 2. část

Hobití expedice nás učí, že jednoduchost a pokora mohou překonat děsivé síly temnoty. Jay Dyer a Jay Weidner nám pomáhají porozumět, že dobro a zlo nejsou vždy takové, jak se prezentují, a že skutečná síla ke změně světa dřímá v těch nejmenších aspektech.

více
délka: 25:20

Epizoda 13: Nolanův Počátek

V Počátku Christopher Nolan uvažuje o tom, co by se stalo, kdyby si někdo vytvořil vlastní realitu, ztratil se ve světě snů a mysli někoho jiného. Tato zkoumání ukazují souhru bdělého světa a snů, která vytváří iluzi jménem realita.

více
délka: 26:09

Epizoda 14: Nolanův Interstellar

V Interstellaru Christophera Nolana láska, podobně jako gravitace, prostupuje časoprostorem a dimenzemi, aby poskytla naději novému věku lidstva. Jay Dyer a Jay Weidner odhalují svět na pokraji vyhynutí a tuto situaci způsobuje nezastavitelná sněť. Lidstvo se vydává do kosmu v rámci poslední zoufalé šance na přežití.

více
délka: 32:59

Epizoda 15: Lucasova trilogie Hvězdné války

V trilogii Hvězdných válek se sbíhají různá paradigmata a mystická učení, z čehož se stal nejvlivnější filmový produkt všech dob. Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají postavy představující jungovské archetypy mezi vrstvami hermetických a kabalistických nauk.

více
délka: 29:38

Epizoda 16: Mimzy a Číslo 9

Mimzy a Číslo 9 fungují jako esoterické alegorie ovlivněné Paracelsem, platonismem a gnosticismem. Objevíme nebezpečí technologie a divoké umělé inteligence, ale síly k probouzení vědomí a návratu duše mohou na naši planetu opět přivést život.

více
délka: 34:06

Epizoda 17: Roddenberryho Star Trek

Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají idylicky technologickou a společenskou utopii Star Treku, která mohla sloužit jako původní médium pro pomalé odhalování tajného kosmického programu. Epizoda Nové generace, Závod, byla vyvrcholením prostupujícího motivu napříč celou sérií.

více
délka: 26:21

Epizoda 18: Lynchův Twin Peaks

V zrcadlovém světě Twin Peaks Davida Lynche se sbíhají okultní filozofie tibetského buddhismu a gnostických mýtů. Před Aktami X. Twin Peaks sloužil jako prostředek pomalého odhalení, zatímco znázorňoval satirický pohled na moderní život v mikrokosmu.

více
délka: 32:50

Epizoda 19: Kubrickova Spalující touha

Jay Dyer a Jay Weidner zkoumají podprahový symbolismus skrytý ve Spalující touze, jež odhaluje tajné machinace mocenské elity. Jak analyzujeme spletité detaily tohoto filmu, vidíme míru, kam až je okultní mocenská elita ochotná zajít, aby udržela svou kontrolu nad naší společností.

více
délka: 25:37

Epizoda 20: Nolanova sága Batmana se uzavírá

Christopher Nolan rozluští svou trilogii Batman, jak temný rytíř povstvává ze své vlastní temnoty a lidé se konečně vzbouří proti strachové tyranii obepínající Gotham. Tento scénář se odehrává s dualitou osobností a dialektickými napětími prostupujícími všechny tituly.

více
délka: 30:00

‹ zpět

přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Únor
2018
Po Út St Čt So Ne
      01 02 03 04
05 06 07 08 09 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics