Kozoroh   20.1.2018   Ilona

Arcanum

‹ zpět

Epizoda 1: Tajemství Kamene mudrců

Tajemství transmutace lidské duše jsou ukryta v obrazech zobrazujících Kámen mudrců a Merkurovu hůl. Clare a William Henry v této epizodě zkoumají záhady obrazů hole a kamene s úmyslem odhalit ezoterická tajemství vzkřísení, nesmrtelnosti a povznesení duše.

více
délka: 57:31

Epizoda 2: Jan van Eyck a mystický beránek

Jan van Eyck, jeden z nejvýznamnějších malířů 15. století, skrze své umění odhalil tajemství transfigurace. Clare a William Henry nás k odhalení těchto tajemství provedou historií děl Jan van Eycka a také proslule známé Archy úmluvy.

více
délka: 1:04:08

Epizoda 3: Transfigurační ikony a Svaté světlo

Na některých z nejpůsobivějších uměleckých děl nalezneme zrcadlové obrazy, které nás napojují na svaté světlo povznesení. Clare a William Henry se v této prezentaci zabývají transfiguračními ikonami z různých dob v historii.

více
délka: 57:10

Epizoda 4: Pátrání po kamenu Cintamani

Legendy o transformaci a povznesení se ve 20. století šíříly po celém světě. Dvě světové mocnosti proti sobě během 30. let nebojovaly pouze ve válce, ale také na poli duchovna a záhad. A proto začal závod o to, kdo jako první získá tento mystický kámen Cintamani a objeví tajemství Šambaly.

více
délka: 50:51

Epizoda 5: George Washington a třetí chrám Šalomouna

Washington, hlavní město Spojených států, je považován za sídlo moci západního světa a Kapitol, sídlo kongresu, údajně skrývá největší tajemství povznesení, která kdy člověk poznal. Při umístění dómu na budovu Kapitolu se jí začalo říkat třetí Chrám Šalomouna.

více
délka: 1:03:11

Epizoda 6: Botticelli & Božská jiskra

Objevení svého vyššího Já je důležitá část v procesu povznesení, která byla umělecky ztvárněna mnoha způsoby. Například Sofie je ztělesnění moudrosti a Jákobův žebřík je cesta k této moudrosti.

více
délka: 1:06:33

Epizoda 7: Hvězdné čluny bohů

Voda byla dlouhou dobu symbolem hranic mezi duchovním a fyzickým světem. Ve starověkém Egyptě byla řeka Nil doslova považována za řeku života a představovala cestu do posmrteného života. A proto první Egyptské malby zobrazovaly čluny jako prostředek pro duše, jak přejít na onen svět.

více
délka: 1:04:35

Epizoda 8: Duhové tělo

Největším ze všech mystických učení je povznesení vědomí, pomocí něhož může člověk opustit fyzické tělo a dostat se tak za hranice pozemské sféry. Clare a William Henry v této prezentaci zkoumají tajemství duhového těla na mnohých uměleckých dílech z Egypta, Tibetu a křesťanského světa.

více
délka: 1:03:47

Epizoda 9: Achnaton & Svaté světlo

Božské světlo – pochází z jádra galaxie, prochází mezidimenzionální branou našeho Slunce, je odráženo Měsícem a jsme jím neustále ozařováni. Clare a William Henry vám odhalí tajemství tohoto božského světla a to, jak jej můžeme využít k vlastnímu povznesení.

více
délka: 43:16

Epizoda 10: Trůny nanebevstoupení

Obrazy kol s křídly se vyskytují převážně v křesťanském umění. Clare a William Henry v této epizodě vysvětlují, že tyto obrazy trůnů nanebevstoupení zobrazených jako kola s křídly a očima, představují přechod mysticismu Merkaby v křesťanství.

více
délka: 45:13

Epizoda 11: Ztracená tajemství nanebevzetí Marie Magdaleny

Půvab Marie Magdaleny po celá staletí inspiroval nespočet umělců a mystiků. Jelikož byla nejbližším člověkem Ježíše, zná klíč k rozluštění největšího okultního tajemství vzkřísení. Skrze ezoterické symboly se Clare a William Henry pokusí přijít na kloub ztraceným tajemstvím nanebevzetí Marie Magdaleny.

více
délka: 41:24

Epizoda 12: Tajemství Turínského plátna

Turínské plátno je tou nejzáhadnější relikvií v celé lidské historii. Je to však více než jen pouhá relikvie. Jedná se o svatou ikonu psanou Kristovou krví. Clare a William Henry v této epizodě zkoumají historii a pravost Turínského plátna a ukazují nám, že se vskutku jedná o první ikonu transfigurace.

více
délka: 50:27

‹ zpět

přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Leden
2018
Po Út St Čt So Ne
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics