Váhy   23.10.2017   Teodor
HOLLYWOOD - PROLOMENÍ KÓDU: BLADE RUNER RIDLEYHO SCOTTA

21.10.2017   Redakce
Redakce

Ridley Scott Blade Runnerem oživuje noir ve sci-fi žánru. Přináší nám příběh o technokratické dominanci stojící proti transhumanismu. Jay Dyer a Jay Weidner odhalují svět, kde se nekontrolovaně rozšířil korporátní globalismus a pomohl vzniku syntetické dystopie. Simulovanou dokonalost jsme našli v replikantech - uměle inteligentních bytostech, které chtějí překročit vštěpená omezení. Po všech nepokojích nakonec tito syntetičtí lidé možná zvěstují nové vyjádření lidskosti a laskavosti.

 zobrazit článek

oblíbenost článku dosud nehodnocen zobrazeno: 343x (dnes: 1x) diskuze: 0 příspěvků


ALCHYMISTICKÝ GRYMOÁR: Aquinatus, alchymická sexualita & androgynní Bůh (2)

20.10.2017    San
 San

omáš Akvinský samozřejmě byl dominikán a klerik. Jediný problém, který je ohledně spisu Aurora matoucí a naznačuje spojení mezi ním a Akvinským, že s ohledem na existenci různých rukopisů se přinejmenším ve třech případech autorství vůbec nezmiňuje – jde o pařížskou, vídeňskou a benátskou verzi – zatímco boloňský a leidenský rukopis připisuje dílo výhradně Akvinskému. Skutečnost, že prameny těchto středověkých rukopisů se rozdělují výlučně z hlediska autorství díla Aurora consurgens, naznačuje, že jeho obsah představuje pro církevní autority zásadní problém.

 zobrazit článek

oblíbenost článku 8.4 (5 hodnocení) zobrazeno: 528x (dnes: 0x) diskuze: 0 příspěvků


ODHALENÝ VESMÍR: ALCHYMIE A ZÁKON JEDNOTY

20.10.2017   Redakce
Redakce

David Wilcock a Corey Goode zkoumají alchymické koncepty a propojují je s vědou tajných kosmických programů a Zákonem jednoty. Za posledních 50 000 let Země prošla dvěma cykly velkého roku. Tyto informace přežily mnoho katastrof, aby se k nám dostaly ze starověkých pevnin Atlantidy a Lemurie. Tajemství se možná skrývají před našimi zraky a dále je vypráví Zákon jednoty.

 zobrazit článek

oblíbenost článku dosud nehodnocen zobrazeno: 516x (dnes: 0x) diskuze: 0 příspěvků


ŠPATNÁ ZPRÁVA PRO LIDSTVO: "SkyNet" SE STÁVÁ REALITOU

19.10.2017   Jaroslav Chvátal
Jaroslav Chvátal

V takovém okamžiku, by se onen pověstný filmový "SkyNet" stal skutečností. Jak jsem již několikrát zmínil v předchozím materiálu, jedinou hrozbou pro tento systém pak bude samotný člověk, protože jedině on by měl k dispozici potenciál k jeho vypnutí. Pokud vám to připomíná scénář z hollywoodského filmu "Terminátor", kde existuje společnost zvaná "Cyberdyne" zodpovědná za tvorbu zabijáckých robotů a globální monitorovací síť, která zničila lidstvo, pak nejste daleko od pravdy. Na první pohled se to může zdát zvláštní, ale současná realita je taková, že mílovými kroky dohání scénář avízovaného filmu. Jak dlouho bude trvat, než stroje budou rozhodovat o naších životech a smrtí. Drony, roboti a bezpilotní lodní tankery budou zjevně v relativně brzké době fungovat zcela nezávislým způsobem. Jedním z příkladů, je dron "TIKAD" izraelské společnosti "Duke Robotics".

 zobrazit článek

celý článek je přístupný po přihlášení předplatitele

oblíbenost článku 10 (13 hodnocení) zobrazeno: 684x (dnes: 0x) diskuze: 4 příspěvky


ALCHYMISTICKÝ GRYMOÁR: Aquinatus, alchymická sexualita & androgynní Bůh (1)

19.10.2017    San
 San

Svatý Tomáš Akvinský měl roku 1273 vidění, v němž hovořil se samým Kristem. Když se probral, řekl svému tajemníkovi, že už nic psát nebude, protože všechno, co napsal, mu připadá jako prázdná sláma. Tou dobou přestal psát, předtím však stačil vychrlit řadu filosofických a teologických spisů, polemik, komentářů k Aristotelovi a Bibli. Celý život zasvětil učenosti, bádání a psaní o teologii, problém však spočívá v tom, že Aquinatus najednou se vším přestal. Otázkou je proč? Odpověď všech zúčastněných je prostá: měl vizi. Skutečná otázka, která je rozděluje, ovšem zní: vizi čeho?

 zobrazit článek

oblíbenost článku 8.5 (11 hodnocení) zobrazeno: 702x (dnes: 0x) diskuze: 0 příspěvkůVZOREC ZDRAVÍ: GENIALITA AUTISMU SE SUZY MILLEROVOU

19.10.2017   Redakce
Redakce

Autismus byl označen za vývojovou poruchu, ale badatelka Suzy Millerová říká přesný opak. Uspořádání energie je klíčové k pochopení spletitostí a záludností autistického stavu. Millerová říká, že jsou tyto děti skrytí géniové naší budoucnosti. Suzy Millerová 22 let pracovala jako specialistka na řeč a poté založila Awesomism Certification Process. Teď hovoří národně a mezinárodně, vzdělává rodiče a profesionály v rámci duchovních nadání autistických dětí a učí, jak tyto dary využívat k dalšímu rozvoji.

 zobrazit článek

oblíbenost článku dosud nehodnocen zobrazeno: 329x (dnes: 0x) diskuze: 0 příspěvků


počet článků na stránku


přednášky, kurzy a školení Jaroslava Chvátala

Kalendář akcí

Říjen
2017
Po Út St Čt So Ne
            01
02 03 04 05 06 07 08
09 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

přednášky
kurzy a semináře
letní týdenní semináře
speciální akce
více akcí v jeden den

přijímané platební karty
statistika TopList


odebírat RSS RSS 2.0

"Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu". (Listina základních práv a svobod České republiky)

Redakce neodpovídá za obsah článků i diskusí, které ne vždy odpovídají stanovisku redakce. Přebírání písemného či obrazového materiálu je možné pouze se souhlasem vydavatele. Platí pro materiály podléhající čtenářskému poplatku. © Matrix-2001.cz, Jaroslav Chvátal
webdesign Vendys graphics