ŽÍT NEBO NECHAT ZEMŘÍT: CHCEME TRANSHUMANISTICKOU SPOLEČNOST?

Kerner Nigel

Kerner Nigel

autor

21.06.2022 Společnost

Tady je zajímavá domněnka pro nás všechny. Je možné, že mimozemský fenomén, jehož svědky jsou mnozí spolehliví pozorovatelé, je produktem technologie vyvinuté na jiných místech ve Vesmíru a vytvořený civilizací, která je jen o několik malých kroků napřed před tím, k čemu nyní směřujeme my sami? Je možné, že šedé entity, o nichž se hovoří ve scénářích únosů, jsou uměle inteligentní sondy vyslané svými tvůrci, kteří už možná nejsou na světě, aby mohli sklízet plody svého výtvoru, aby sbírali informace a zdroje? Mohlo by se dále stát, že taková umělá inteligence se zcela náhodou stala nebezpečím pro přirozeně žijící inteligentní život díky své snaze neúnavně rozšiřovat obzory svých informací.  To jsem naznačil ve své první knize "Píseň šedých", která vyšla v roce 1997. Několik vědců hlavního proudu nyní tuto hypotézu podporuje a v tomto článku budu katalogizovat jejich potvrzení a ilustrovat svůj další návrh, že i my směřujeme stejným směrem a naše vlastní verze šedého mimozemšťana není tak daleko za rohem. Podívejme se na to, co říkají.

Zaprvé, nejnovější důkazy naznačují, že existence mimozemských forem života ve Vesmíru je nyní mimo rozumné pochybnosti. V lednu 2012 byla v časopise Nature zveřejněna zpráva, podle níž má asi 10 miliard hvězd ze 100 miliard, které vyplňují Mléčnou dráhu, planety v obyvatelné - neboli "zlaté zóně".1 Profesor Stephen Hawking a profesor Michio Kaku již dříve vyjádřili názor, že mimozemský život s velkou pravděpodobností existuje, ale jdou ještě o krok dál a naznačují, že je také velmi pravděpodobné, že je dravý. Hawking postuluje, že mimozemšťané by mohli jednoduše provést nájezd na Zemi kvůli jejím zdrojům a pak odejít:

"Stačí se podívat na sebe, abychom viděli, jak se inteligentní život může vyvinout v něco, co bychom nechtěli potkat. Představuji si, že by mohli existovat v obrovských lodích, protože by vyčerpali všechny zdroje ze své domovské planety. Takoví vyspělí mimozemšťané by se možná stali kočovníky, kteří by chtěli dobýt a k

Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.