ZÁHADNÝ PŮVOD NAŠEHO VĚDOMÍ A HMOTY VE VESMÍRU (2)

Jiná, také poměrně nová teorie (http://nautil.us/issue/42/fakes/is-physical-law-an-alien-intelligence) uvádí, že fyzikální zákony ve Vesmíru byly zakódovány vyšší inteligencí do fyzikální struktury. Tato teorie pochází od astronoma a astrobiologa Caleba Scharfa, který věří, že mimozemská, nebo jakási nadpřirozená forma vědomí je naprogramována do struktury Vesmíru. Sharp předpokládá, že vyšší forma inteligence je jakýmsi zdrojovým prvkem, který přináší živé systémy do fyzikální podstaty Vesmíru a že energie, která je použita k této kreativní činnosti má „světelnou povahu“, neboť každá živá bytost se skládá z hmoty, jejíž podstatou je světlená matrice.

Faktem je, že mainstreamová věda, jaksi stále jen velmi málo skutečných procesů ve Vesmíru je schopná pochopit. Stávající využití kvantové mechaniky nabízí pouze mlhavé indicie prokazující unikátní spojení mezi Vědomím a procesem tvorby fyzické reality. Přestože věda realizuje celou řadu experimentů a pokusů prostřednictvím kterých se snaží sledovat skryté procesy uvnitř lidské bytosti v kontextu s realitním prostředím „makrokosmu“ , vědci stále ještě nemají ani zdaleka jasno v tom, co je v kosmickém prostředí onen pomyslný „software“ a „hardware“ (http://nautil.us/issue/47/consciousness/is-matter-conscious).

Neurologové vysvětlují, že naše Vědomí se chová jako „software“ a nás mozek funguje jako „hardware“, nicméně (a to je potřeba velmi zdůraznit), původ Vědomí je stále neznámý. Až do nedávné doby se vědci domnívali, že lidské vědomí je produktem hmotné materie a chemie mozku, jež nemá k dispozici žádné nehmotné, nebo transcendentní vlastnosti. V současné době se však fyzika počíná od tohoto původního modelu stále více vzdalovat, neboť nedokázala vysvětlit, jak ze zdánlivě náhodného kompozitu různorodých hmotných složek může vzniknout komplex Vědomí s různými emocionálními stavy, jež navíc schopno generovat potenciál sebepoznání.

Faktem je, že podstata našeho Vědomí se nachází mimo měřitelný a pozorovatelný rozsah,

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly