ZÁHADNÁ ZBRAŇ "V7" (4)

Příběh italského technika

Ještě neuplynul ani první měsíc roku 1955, když příběh o německých discích získal dalšího "svědka". Dne 30. ledna vyšel ve francouzských novinách "Var-Matin" krátký článek s následujícím obsahem:

"Toulouse, 29. ledna,
List "La Depehe du Midi" zveřejňuje článek, v němž jeden ze zaměstnanců listu prohlašuje, že ho navštívil italský inženýr-mechanik. Tvrdil, že je vynálezcem létajících talířů. Čtyřicetiletý Ital, který se před časem uchýlil do oblasti Toulouse, uvedl, že létající talíře byly vynalezeny v Německu nedaleko Bertina. Po porážce Německa ve válce převzali tyto stroje Rusové. Když se v roce 1933 jeden inženýr učil na letecké škole v Düsseldorfu, přišel údajně s nápadem postavit malý létající talíř. V roce 1938 předložil svou práci vojenským úřadům v Berlíně, které mu povolily postavit zmenšený model. Spolu s hlavním inženýrem továrny Heinkel-Domier postavil malý létající talíř o průměru jeden a půl metru, poháněný obyčejnými šrouby, které se šroubovaly klíčem. V roce 1939 prý poprvé vzlétl – zkoušky byly úspěšné. Brzy poté však hlavní inženýr zmizel a odnesl si s sebou prototyp a plány. Když byl Wloch v roce 1941 převelen do oblasti, kde pobýval, podařilo se mu vstoupit do tovární haly střežené armádou a prohlédnout si létající talíř postavený podle vlastních plánů. Talíř měl mít průměr 7-8 metrů. Kdyby strážní přistihli strojníka při této činnosti, byl by poslán na frontu".

Fotokopie článku z listu
"La Nuova Sardegna"

Po letech pátrání a odhalení již několika údajných svědků válečných německých prací na létajících discích narazil francouzský "Var-Matin" konečně na první pravdivý příběh o vzniku V-7? To se zdá nepravděpodobné. Zaprvé, řada dřívějších odhalení německých disků, o nichž opakovaně informoval francouzský tisk na počátku 50. let, mohla být výborným základem pro další podobné zprávy. Za druhé, některé informace, které list "Var-Matin" uvedl, se podobají informacím, které již byly známy z dřívějších materiálů o údajné


Zaregistrujte se a čtěte dál,
získáte 8 dní předplatného
na zkoušku zdarma

Najděte svou cestu k transformaci s naší rozsáhlou nabídkou videí a článků, které rozšíří vaše obzory.