ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (74)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

05.09.2019 Exkluzivně

Ve třetí části své knihy „The SS Brotherhood of the Bell“, Joseph Farrell líčí existenci podivného projektu, který byl realizován v Argentině na přelomu čtyřicátých a padesátých let 20. století. Přesněji řečeno Farrell zde rozvíjí téma, o kterém již hovořil Igor Witkowski, jenž o experimentech s ohledem na Argentinu vydal již v roce 2005 ve Varšavě knihu „Czwarta Rzesza: Poszukriwania Fortuny Nazistow“. Takže o čem tu vlastně hovoříme? O avízovaném „argentinském“ projektu se veřejnost zřejmě poprvé dozvěděla v článku, který se 2. dubna 1951 pod názvem „Peron´s Atom“, objevil ve známém časopisu „Time“ (http://content.time.com/time/magazine/article/0,9171,814503,00.html?promoid=googlep).

Článek informuje o tiskové konferenci, ke které došlo na konci března roku 1951 a to za účasti tehdejšího argentinského prezidenta Juana Peróna. Přítomní novináři byli konfrontováni se senzační zprávou:

Dne 16. února 1951 dokázali argentinští vědci za pomocí místních technologií a dalších důležitých prostředků řízeným způsobem uvolnit atomovou energii – ve formě jaderné exploze… Úspěšný experiment měl být proveden v prostorách státní jaderné elektrárny na ostrově Uemul, který se nachází v prostředí horského jezera „Nahuel Huapi“ asi 1200 kilometrů jihovýchodně od Buenos Aires. K vyvolání jaderné reakce nebylo zapotřebí ani uranu, ani plutonia!!“

V článku také bylo uvedeno, že na konferenci vedle argentinského prezidenta, byl přítomen i rakouský fyzik dr. Ronald Richter. Jeho jméno totiž bylo úzce spojeno  s argentinským jaderným programem, jenž byl zahájen o devět měsíců dříve. Jinými slovy se ukázalo, že dr. Richter začal na jmenovaném projektu pracovat zhruba od května 1950 a již v polovině února roku 1951 dosáhl požadovaného výsledku. Rakouský vědec se také zmínil o tom, že dokázal přímo řídit sílu exploze. Akustické echo pokusného výbuchu z 16. února 1951, ale nebylo v nedalekém Bariloche vůbec slyšet. Jde o pozoruhodnou informaci, neboť Bariloche se nachází pouze 10,4 km od z

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly