ZÁBLESK MEZI DIMENZEMI - TAJEMSTVÍ ANTARKTIDY ODHALENO (73)

Chvátal Jaroslav

Chvátal Jaroslav

autor

07.06.2019 Exkluzivně

Takže si to zrekapitulujme. Informace o tom, že součástí vědeckého a technologického rozvoje hitlerovského Německá byl projekt „Zvon“, byly na veřejnost vypuštěny v roce 2000 a i když od té doby uplynulo bezmála 20 let, nějaký valný posun v tom, zda tento projekt skutečně existoval, nenastal. Jistě na druhou stranu můžeme říci, že informace o projektu „Zvon“ jsou v současné době k dispozici na různých místech v internetovém prostředí včetně anglické „Wikipedie“.

Jenomže já osobně bych právě Wikipedii v tomto ohledu nebral za nijak zvlášť věrohodný, a hlavně kvalifikovaný zdroj informací. Jak je čtenářům asi známo na realizaci materiálu Wikipedie se může podílet v podstatě kdokoliv, pokud dodržuje pravidla této internetové encyklopedie. Potíž ovšem spočívá v tom, že za odborníky pro tu či onu oblast se velmi často považují jedinci, kteří jim ve skutečnosti vůbec nejsou. Nicméně článek o projektu „Zvon“, který je k dispozici na Wikipedii si zaslouží naši pozornost, alespoň proto, že stručně a poměrně věrohodně popisuje historii této problematiky (https://en.wikipedia.org/wiki/Die_Glocke).

Takže čím nás je schopen obohatit text, jenž Wikipedie prezentuje? Dovolím si několik vlastních postřehů. Předpokládá se, že „The Bell“/“Die Glocke“/“Zvon“ byl přísně tajný vědecký a technický projekt, jenž byl realizován v rámci speciálních programů uvnitř nacistického Německa. „Zvon“ dle všeho patřil do kategorie super tajných zázračných zbraní, které v materiálech badatelů alternativních směrů jsou často označovány německým výrazem „Wunderwaffe“.

Igor Witkowski

Poprvé se o projektu „Zvon“ zmiňuje polský novinář Igor Wiktowski a to ve své knize „Prawda o Wunderwaffe“ (Pravda o zázračných zbraních), která byla v Polsku publikována v roce 2000. Později, konkrétně v roce 2003, jak jsem již uvedl v předcházejících částech, publikace vyšla v jazyce anglickém a před několika lety díky nakladatelství „AOS Publishing“ i jazyce českém ve dvou dílech. Witkowski ve své knize mim

Připojte se mezi
předplatitele a čtěte dál

Celý článek je dostupný pro předplatitele magazínu Matrix 2001. Podpořte tento projekt, připojte se mezi nás a získejte přístup k více než 800 hodinám videa a 11.000 článků. Více informací o registraci a předplatném získáte po kliknutí zde.

Další díly